Börek Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Börek Dondurucuda Nasıl Saklanır? Hamur işi yemekler Türk mutfağının oldukça önemli kültürleri arasında yer almaktadır. Özellikle börekler ülkemizde bin bir çe..

Börek Dondurucuda Nasıl Saklanır?

Hamur işi yemekler Türk mutfağının oldukça önemli kültürleri arasında yer almaktadır. Özellikle börekler ülkemizde bin bir çeşidi ile her yöremizde farklı bir şekilde yapılır ve oldukça kıymetli yiyeceklerdir. Böreğin en önemli özellikleri arasında yapıldıktan sonra çabuk bir şekilde tüketilmesi gerekmektedir.

Aksi takdirde içinde bulunan yufkanın ve diğer malzemelerin soğuması bakteri üretimini hızlandırır ve yanlış saklandığı zaman börek kısa süre içerisinde bakteri üretir ve tüketilemez hale gelir. Eğer börek saklama ile ilgili olarak doğru koşulları biliyorsanız uzun süre bozulmadan muhafaza edebilme şansınız da bulunuyor.

Eğer çok uzun bir süre zarfı boyunca biletlerinizi saklamak ve tüketmek istiyorsanız dondurucuda saklamanın bazı önemli püf noktaları bulunmaktadır.

Börek nasıl saklanır?

Yeni pişirmiş olduğunuz börekleri saklamak istiyorsanız Öncelikle dondurucuya kaldırmadan önce oda sıcaklığında soğumasını bekleyin. Dolmuş Olan bebeklerinizi plastik yada çelikten yapılmış bir saklama kabı içerisine alın.

Eğer bu şekilde saklamak istemiyorsanız buzdolabı poşetlerinin içerisinde de az miktarda ayırarak rahatlıkla saklayabilirsiniz. Bu saklama yöntemi sayesinde Böbreklerimizi yaklaşık 6 ay kadar taze tutabilirsiniz.

Börekleri pişirmeden önce buzdolabında saklama şansınız bulunuyor. Bu şekilde sakladığınız zaman içerisindeki malzemelerin içinde bakteri oluşumu gerçekleşmeyeceği için çok daha uzun süre muhafaza edilebilir.

Pişirmeden dondurucuda saklamak için öncelikle geniş bir tepsi içerisinde böreğin izin dinlemeniz gerekmektedir. Dilimleme işleminin hemen ardından birbirlerine değmeyecek şekilde buzdolabınızın içerisinde bir akşam boyunca beklemeniz gerekiyor.

Sonrasında buzdolabı poşetleri kullanarak porsiyonlar şeklinde böbreklerimizi saklamayı başarabilirsiniz.
Pişmiş biletlerinizi dondurucudan çıkardıktan sonra fırında ısıtılarak Tıpkı yeni pişmiş gibi Taze bir şekilde tüketebilirsiniz.

Geçmemiş olan böbreklerimizin çözülmesini beklemeden önce ısıtmalı daha mantıklı olacaktır. Daha ağır bir şekilde daha kaliteli bir şekilde pişer. Böreğin izi dondurucuda ortalama iki ay kadar saklayabilirsiniz.

Eğer ki bir şekilde sakla duysanız daha uzun süre saklama şansınız da bulunuyor. Zamanda böreğin izi saklama süresi içerisinde kullandığınız harca göre de değişebilir. Peynirin kullandıysanız yaklaşık 7 ay kadar muhafaza edebilirken kıyma kullandıysanız Bu süre biraz daha az olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap