Blade İsminin Anlamı

blade-isminin-anlami-64829

Blade İsminin Anlamı Nedir?

Çocuk sahibi olacaklarını öğrenen anne ve babalar daha bebeklerinin cinsiyetini öğrenmeden çocuklarına hangi ismi koyacakları düşünür ve heyecanlanır. Konulacak bu isimler için araştırmalar yapılır, Kur’an’da geçip geçmediğine ya da caiz olup olmadığına bakılır. Çocuklara isim koyarken anlamı da oldukça önemlidir. Blade isminin anlamı nedir? Ve Blade ismine dair merak edilenleri inceleyelim.

Blade isminin bir adet anlamı vardır. Blade ismi zengin ve varlıklı kişi anlamına gelir.

Blade ismi Kur’an’da yer almamaktadır. Çocuklara isim konulacağı zaman tek bir yerden anlamına bakılmamalıdır. Farklı yerlerde isme dair başka anlamlar yer alabilir.  Blade ismi İngilizce kökenli olup, Blade isminin TDK’deki anlamı ise; herhangi bir anlamı bulunmaz.

Blade ismi Türkiye’de hiçbir erkek bebeğe konulmamıştır. Erkek bebeklere konulan isimler arasında Blade ismi Türkiye’de 17978. sıradadır. Blade isminin erkek bebeklere konulma sayısı ise bir yıl içerisinde herhangi bir artış göstermez.

Bebeklere konulan her ismin bir anlamı ve bu isimlerin kişilik analizi bulunur. Blade isminin kişilik analizi ise; ön sezileri güçlü kişilerdir. Herhangi bir konuda bir önsezileri varsa yanılmazlar. Sanata ve müziğe düşkün kişilerdir. Enerjik, sosyal ve sıcakkanlı yapıları vardır. Hırslı olurlar, liderlik vasıfları vardır ve ön planda olmayı severler. İş hayatları ve sosyal hayatları arasında iyi bir denge kurarlar. Sıcakkanlı ve samimi yapıları vardır. Özgüveni yüksek kişilerdir. İkili ilişkilerinde güven duygusuna çok önem verirler ve sadık olurlar.

Blade isminin kader sayısı 3’tür. Kader sayısının 3 olmasının anlamı ise; iş hayatlarında başarılı kişileri çağrıştırır. Pozitif yapılı kişilerdir ve etraflarında yer alan insanların kötü durumlarında iyi gelirler. Yardımsever insanlardır. Ön planda olmayı ve öncü olmayı severler. Acele hareket etmezler, adım adım ve emin olarak ilerlemeyi tercih ederler.

Blade isminin olumlu yönleri; özgürlüklerine düşkün olurlar ve baskılanmaktan hoşlanmazlar. Sosyal, dışadönük, arkadaş canlısı ve sıcakkanlı yapıları vardır. Yenilikçi düşünceleri vardır. Mantıklı hareket ederler ve ekip çalışmalarında başarılı olurlar.

Blade isminin olumsuz yönleri ise; fazla kontrolcü ve fazla otoriter olurlar. Duygusallıktan uzak ve biraz da çekingen yapıları vardır.

Blade ismine sahip olanların genel olarak fiziksel özelliği ise; atletik yapılı, uzun boylu, el ve ayakları uzun kişiler olurlar.

Blade isminin numerolojisi ise; B: iki, L: on beş, A: bir, D: beş, E: altı şeklindedir. Bu sayıların toplamı ise 29 yapar.    

Her ismin kişilik analizi yapılabildiği gibi harf analizi de yapılmaktadır. Bunun sebebi her harfin bir gezegenle bağlantısı olduğu ve bu gezegenlerin kişinin karakter özelliğinde etkisi olmasıdır.  Blade isminin harf analizi; B: sezgileri güçlü kişi, L: sanatsal konularda yetenekli, A: atılgan ve enerjik, D: hırslı kişilik yapısı, E: sıkıntılarıyla mücadeleci yapı şeklinde yorum yapılabilir. 

Bebeklere isim konulurken konulacak isme yakın ve benzer nitelikte isimler de araştırılmaktadır. Bunu özellikle kardeşlerde görmemiz mümkündür.  Blade ismine benzer isimler erkek bebekler için; Bladen, Blas ve Wade isimleri bulunur. Kız bebekler için ise; Blyde, Boone, Bothe ve Bayne isimleri bulunur.

İsim konulacağı zaman anlamına, kişilik ve harf analizine dikkat edildiği gibi bu ismin konulmasının caiz olup olmadığına da bakmak gerekmektedir.  Blade ismi caiz mi? Sorusuna Blade isminin erkek bebeklere konulmasında herhangi bir sakınca olmadığını söyleyebiliriz.

Bebeklere isim konulmadan önce o isme sahip ünlüler de dikkat çeker. Blade ismine sahip olan ünlüler yer almaz. Blade ismine sahip olan dizi ya da film karakteri de bulunmaz.

Blade isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Zengin

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Blade ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Blade ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Blade ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Blade ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Blade ismini kullanan bulunmamaktadır.

Blade isminin Türkiye sıralaması

Blade en çok kullanılan 17978. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 15718. isimdir.

Blade isminin Harf Analizi

Kişiye Blade ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Blade İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Blade ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Blade isminin anlamını gözden geçirin!

Blade İsminin Numerolojisi

Blade isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
L: on beş
A: bir
D: beş
E: altı
TOPLAM: 29

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap