Bige İsminin Anlamı

bige-isminin-anlami-33204

Bige İsminin Anlamı Nedir?

Günümüzün en sevilen en sık kullanılan ve bir o kadar da modern isimlerinden biri olan Bige ismi Türkçe kökenli isimlerden biridir. Günümüzde, Bige ismini kullanmakta olan ve çocuklarına bu ismi koymak isteyen birçok kişi bulunmaktadır. Bige isminin anlamı ise en çok merak edilen konuların başında yer almaktadır. Bige ismi bir kız ismidir. Genellikle kız çocukları için tercih edilmektedir. Fakat bu durum erkek çocuklarına bu ismin konulamayacağı anlamına gelmemektedir. 

Bige isminin anlamı Sultan, evlenmemiş veya çocuğu olmayan kadın gibi anlamlar içermektedir. Bige isminin anlamı gibi bu isimle ilgili kafaları kurcalayan bir diğer bir konu, Bige isminin Kuran’da yer alıp yer almadığıdır. Bige isminin Kuran’da geçtiğine dair herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

Gerçekleştirilen  istatistiksel araştırmalara göre, Türkiye’de bu ismi kullanan 4771 kişi bulunmaktadır. Ülkemizde Bige ismi en sık İstanbul’da yaşayanlar tarafından tercih edilmektedir. Bige ismi kullanım oranı git gide artış gösteren isimler arasında yer almaktadır. Bige ismi konusunda arama motorlarında en sık aratılan cümlelerden bir tanesi Bige isminin anlamı cümlesidir. Bige isminin TDK’deki anlamı ise yine en fazla merak edilen konulardan biridir. Bige isminin Türk dil kurumundaki karşılığı çocuğu olmamış evlenmemiş kadındır.

Harflerin bir araya gelmesi sonucu oluşan enerjinin kişiye yansıdığı bilinmektedir. Harflerin titreşmesi sonucu oluşan isim kişiye farklı anlamlar yükleyebilmektedir. Bununla ilgili pek çok uzman görüşü bulunmaktadır. Tercih edilen ismin, harflerinin ismi kullanan kişinin karakterine dair bazı önemli ifadeler içerdiği ise bu konunun uzmanları tarafından onay almıştır. İsmin anlamı gibi Bige isminin analizi de bu ismi tercih edecek olan kişiler için oldukça önemlidir. Bige isminin harf analizi aşağıdaki gibidir.

 • B:Önsezileri yüksek çağrışımı uyandırır.
 • İ: Hassasiyet ve kırılganlığı sembolize eder.
 • G: İnatçı ve gergin bir yapıyı ifade eder.
 • E: Mücadeleci bir ruhu temsil etmektedir.

Bige isminin anlamı  özelinde Bige ismine sahip kişilerin hayatlarındaki neredeyse her şeyin net olmasını isterler. Farklılıkları çok severler. Sürekli bir sorgulama halinde olan zihinleri yeni fikirler inşa etme konusunda ustadır. Herhangi bir konuda tartışmaktan ve sohbet etmekten çok hoşlanırlar. 

Bige isminin kişilik analizi incelendiğinde aynı zamanda sosyal çevreleri tarafından güvenilen ve sevilen nazik yapıda insanlar olduğu görülmektedir. Bu isme sahip kişiler genellikle kararlılıkları ile ön plana çıkmaktadır. Farklı ve ilgi çekici fikirler daima ilgilerini çeker.

Günümüzde en çok tercih edilen marjinal isimlerden biri Bige ismidir. Bebekleri için farklı isim arayışına giren anne babaların en sık tercih ettiği isimler arasında Bige ismi de yer almaktadır. Bige ismi caiz mi? Sorusu ise Bige isminin anlamı gibi merak edilen konulardan biridir. Bige isminin İslami açıdan değerlendirildiğinde kullanılmasında herhangi bir sakınca olmadığı bilinmektedir.

Bir ismin anlamının örf ve adetlere uygun olması kadar dini açıdan olumsuz bir anlam içermemesi de önemlidir. Bige ismi de göz önüne alındığında, caiz olan isimlerin içerisinde bulunduğu görülmektedir. Bige adını tercih edecek olanların Bige isminin anlamı konusunda detaylı bir inceleme yaptıktan sonra bu ismi seçmeleri faydalı olacaktır.

Ses uyumları daima bir uyum yaratır. Bu nedenle ses uyumu olan isimlerde birbiri ile uyum içerisinde olacaktır. Bige ismine benzer isimler bulunmaktadır. Bige ismi ile uyumlu olabilecek benzer isimlerden bazıları;

 • Bigem
 • Aybige
 • Nurbige
 • Bigüm
 • Bilge
 • Etige
 • Refige

Bige ismi diğer birçok isme göre çok daha az kullanıldığından Bige ismine sahip ünlüler bulunmamaktadır.

Formun Üstü

Formun Altı

Bige isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

 • 1 – Evlenmemiş, çocuğu olmamış kadın.
 • 2 – Evlenmemiş, çouğu olmamış

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Bige ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Bige ismini kullanan 237 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Bige ismini kullanan 118 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Bige ismini kullanan 22 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Bige ismini kullanan 28 kişi bulunmaktadır.

Bige isminin Türkiye sıralaması

Bige en çok kullanılan 4771. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 2064. isimdir.

Bige ismini kullananların sayısı, son bir yılda 2 kişi artmıştır.

Bige isminin Harf Analizi

Kişiye Bige ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Bige İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Bige ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Bige isminin anlamını gözden geçirin!

Bige İsminin Numerolojisi

Bige isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
İ: on iki
G: sekiz
E: altı
TOPLAM: 28

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap