Berna İsminin Anlamı

Berna İsmi

Berna İsminin Anlamı Bebeklerini kucaklarına alacak olan anne ve babalarının cinsiyetlerini öğrendikten sonra bebeklerini nasıl bir isim koyacaklarını ve gelecekteki hayatını etkilediği için isim karakterini belirleme telaşına kapılırlar. Anne ve babalar isim koyarken hem kültürel değerlerimize yer vermek hem de dini inançlarımızın dışına çıkmamak için farklı ama anlamlı isimler koymak isteyebilirler.

Anne baba adayları için kız bebeklerini koyacak isimleri arasında bulunan Berna isminin anlamı nedir ve kültürel değerlerimize yakın bir isim mi dinimizce uygun mu sizler için bu isim koymak isteyen anne ve babalar için detaylandıralım. Genç delikanlı yiğit anlamını taşıyan duru şeffaf ve temiz kelimelerden oluşan bir anlamdır. Yaptıkları işlere önem veren sinirli bir ruh haline sahip sevmedikleri kişilere de direk kendini belli eden dürüst bir anlam taşımaktadır.

Farklı anlamlar çağrıştıran ve farklı seslerle kötü bir anlam ifade eden isimlerin koyulması Türk dil kurumu nca yasaklanmış ve koyulmamaktadır. Berna isminin TDK’deki anlamı körpe genç delikanlı yiğit kişiler olarak anlamı geçmektedir. Türk dil Kurumunca Bernanın isminin konulmasında yasak yoktur.

Benden ismini taşıyan kişiler ya da anne babaların ismini koymak istedikleri simin kişilik analizlerinde merak ederek araştırma yapmak isteyebilirler. Berna isminin kişilik analizi Öfkeli bir yapısı olan sevmedikleri insana hırpalamaktan zevk alan bir kişiliktir. İş hayatında iyi derecede başarı sağlayan hırslı ve itirazları hiçbir şekilde onu durdurmayan bir kişiliğe sahiptir. Özel hayatlarında sevdikleri insanlara ruhunun daha yakın olduğunu hissederler. Yaptığı işlere önem veren esnek zeki mantıklı tavırlarıyla çevresindeki insanlara iyi bir görüntü sağlar. El becerisi yüksek analitik düşünme yeteneği sahip olan çalışkan detaycı bir kişiliği bulunur.

Eleştiri yapılmasını sevmeyen fazlaca gururlu olan hırslı geri planda kalmaktan hiç hoşlanmayan ön planda olmayı başarmayı seven bir kişiliğe sahiptir. Fiziksel görüntü olaraktan koyu renkli gözler kısık bir ses tonu ve etkileyici gözler biraz da sporcu bir vücut yapısıyla bilinir.

Bazı isimler harfe bakıldığında farklı anlamlar ve farklı karakterler ortaya çıkarabilir anne baba adaylarının bebeklerini Berna ismi ne harf analizi yaparak isim koymak isteyebilirler sizler için harf analizlerini sıralayalım.

B: sezgileri kuvvetli ve anlamlı bir kişiliğe sahiptirler.

E: İnsancıl bir yapıya sahip olan ruhsal dünyasını çok karışık olduğu bilinen ani çıkışları bulunan sevinç Üzüntü hepsini bir arada yaşayan bir kişiliğe sahiptir.

R: tereddüt etmek onun için bir yaşam biçimi olmuş zor karar veren sert yapıya sahip kişiliktir.

N: sağduyulu sevecen güçlü ve yetenekli bir yapısı olan ve altıncı hisleri kuvvetli bir kişiliğe sahiptirler.

A: meydana gelen durumları analiz etme ve enerjik bir yapısı olan çabuk algılayabilen hareketli bir kişiliğe sahiptir.

Berna ismini taşıyan kişiler kendi çocuklarına benzer isimler koymak isteyebilir ya da bu isimleri olan anne ve babalar diğer kardeşlerine benzer isimlerden koymak isteyebilirler. Berna ismine benzer isimler kız çocuklarına koyulacak isim Büşra, Beyza,  Bediha,  Belma isimleri bilinirken erkek çocuklarda ise Berat, turna gibi isimler çağrışım getirebilir.

Anne ve babalar çocuklarına isim koyarken Kur’an’da yer alır mı dinimizce bir sakıncası var mı bunu merak edebilirler Berna ismi caiz mi ve Kur’an’da yer alır mı diye Sorulan sorularda Kur’an’da geçmemektedir. Bu ismi çocuklarınıza koymanız için herhangi bir zarar da görülmemektedir koyulabilir. İsimler arasında yer alır.

Bazı ünlü oyuncular ya da büyük işler başararak gündem olmuş başarılı insanlardan esinlenerek isim koymak isteyebilirsiniz. Berna ismine sahip olan ünlüler olarak bilinen Berna Lâçin,  Berna Öztürk Berna keklikler isimleri ünlü isimler arasında yer almaktadır.

berna-isminin-anlami-28591
Berna İsminin Anlamı

Berna isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Genç Delikanlı, Yiğit. – Kadın Ve Erkek İçin Kullanılır.
  • 2 – Şeffaf, temiz, duru
  • 3 – Övünülecek Değerde Kadın
  • 4 – Körpe, genç

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Söylenişi: berna:
Kuran ‘da geçmiyor.

Berna ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Berna ismini kullanan 37.457 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Berna ismini kullanan 7.904 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Berna ismini kullanan 2.676 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Berna ismini kullanan 2.974 kişi bulunmaktadır.

Berna isminin Türkiye sıralaması

Berna en çok kullanılan 447. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 233. isimdir.

Berna ismini kullananların sayısı, son bir yılda 108 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Berna isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Berna isminin Harf Analizi

Kişiye Berna ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Berna İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Berna ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Berna isminin anlamını gözden geçirin!

Berna İsminin Numerolojisi

Berna isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
E: altı
R: yirmi bir
N: on yedi
A: bir
TOPLAM: 47

“Berna” adını taşıyan bazı ünlü kişiler şunlardır:

  1. Berna Laçin: Türk oyuncu, sunucu ve tiyatro yönetmeni. Birçok dizi ve tiyatro oyununda rol almıştır.
  2. Berna Öztürk: Türk sunucu ve gazeteci. Televizyon programları ve haber sunuculuğuyla tanınmıştır.
  3. Berna Koraltürk: Türk güzellik yarışması birincisi. Miss Globe International 2010 güzellik yarışmasında birinci seçilmiştir.
  4. Berna Canbeldek: Türk dizi oyuncusu. “Yalancı Bahar” ve “Yemin” gibi dizilerde rol almıştır.

Bu listedeki kişiler, “Berna” adını taşıyan bazı ünlülerden sadece birkaçıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap