Bergüzar İsminin Anlamı

Bergüzar İsmi

Bergüzar İsminin Anlamı Anne baba olmaya hazırlanan pek çok kişi çocuklar için en güzel isimleri aramakta ve bu isimleri çocuğuna koymaya hazırlanmaktadır. Bu aşamada anne baba adayları dergilerden, kitaplardan, internet haberlerinden ve isim listelerinden yararlanmaktadır.

Çocuğuna modern bir isim koymayı isteyen kişiler ise sıklıkla Bergüzar ismi ile karşılaşmaktadır. Oldukça fazla tercih edilen ve pek çok kişinin dikkatini çeken bu isim hakkında çeşitli sorular sorulmaktadır. Özellikle ünlü isimler arasında yer alan Bergüzar Korel sebebiyle Bergüzar isminin tercih edilme oranında artış gözlemlenmektedir. Çocuğuna Bergüzar ismini vermek isteyen kişiler  Bergüzar isminin anlamı nedir? Sorusunun cevabını araştırdığı için uzmanlar bu konuda çeşitli açıklamalar gerçekleştirmiştir.

Genel bir değerlendirme yapıldığında ve Bergüzar isminin anlamları sıralandığında ilk sırada güzellik ve yorgunlukla akranlarından üstün olan, ikinci sırada Fatoş, üçüncü sırada Fatuş, dördüncü sırada Fadime, beşinci sırada almak için verilen armağan, altıncı sırada hatıra, yedinci sırada yadigâr, sekizinci sırada hediye, dokuzuncu sırada andaç, onuncu sırada ise hatıra anlamı yer almaktadır.

Farsça kökenli isimler arasında yer alan ve genellikle kız çocuklarında kullanılan bu isim hakkında merak edilen bir diğer soru ise Bergüzar ismi Kuranı Kerim içerisinde geçiyor mu? Sorusudur. Genel bir değerlendirme yapıldığında ve uzmanların görüşleri göz önünde bulundurulduğunda Bergüzar isminin Kur’an-ı Kerim içerisinde geçmediği görülmektedir.

Bu isim hakkında merak edilen bir diğer soru ise Türkiye’de Bergüzar isminde kaç kişi var? Sorusudur. Türkiye’de paylaşılmış olan listeye bakıldığında toplam 1015 kişinin Bergüzar ismine sahip olduğu görülmektedir. Bu kişilerden 99 tanesi İstanbul’da, 118 tanesi Ankara’da, bir kısmı ise İzmir’de yaşamaktadır. Bu verilerden yola çıkarak edilebilecek bir diğer bilgi ise Bergüzar isminin Türkiye sıralaması olmaktadır.

Türkiye’de paylaşılmış olan verilere bakıldığında Bergüzar ismi en çok tercih edilen 2821. isim olarak bilinmektedir. En çok tercih edilen kız çocuğu isimleri arasında ise Bergüzar ismini 1279. sırada yer aldığı görülmektedir. Son bir yıl içerisinde pek çok kişinin çocuğuna Bergüzar ismini vermesiyle birlikte bu ismi kullananların sayısında artış gözlemlenmiştir.

Bergüzar ismi hakkında sıklıkla merak edilen bir diğer soru ise Bergüzar isminin karakter analizi üzerine olmaktadır. İsimler çocuklar üzerinde çeşitli etkilere sebep olduğu için çocuklara isim seçimi gerçekleştirilirken olumlu olumsuz özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Bergüzar isminin olumlu özellikleri arasında kendine güveni tam olması, rekabetten korkmaması, kararlılık, enerji, açıksözlülük,  mertlik, cesaret, risk almaktan korkma, hızlı öğrenme, cömertlik, deneyimlerden ders çıkarma, samimiyet, önderlik etmeyi sevme, hareket, girişimcilik, hedeflere doğru ilerleme ve istikrar özellikleri bulunmaktadır. Bergüzar isminin olumsuz özellikleri arasında ise fikirlerin çabuk değişmesi, karamsarlık, her şeye çabuk inanmak, disipline olmaktan zorlanma, kırılganlık özellikleri yer almaktadır.  Bu özellikler göz önünde bulundurularak Bergüzar ismi çocuklara verilmeli ve Bergüzar isminin harf analizi de öğrenilmelidir. Bu şekilde çocuklara isim verilmesi durumunda çocuğun üzerinde olumsuz etkileri görme olasılığı en aza indirgenecektir.

Bergüzar isminin kişilik özellikleri göz önünde bulundurulduğunda bu kişilerin genellikle oyunculuk üzerine yatkınlığı olduğu görülmektedir. Oldukça kolay bir şekilde rol yapabilirler ve kendini ifade etme konusunda oldukça iyilerdir.  

Bu nedenle Bergüzar isminin kişilik analizi yapılırken mutlaka tiyatro, edebiyat, oyunculuk gibi alanlarda bahsetmek gerekmektedir. Bu isme sahip olan kişilerin sezgileri oldukça güçlüdür ve romantik bir yanları vardır. Genellikle Bergüzar ismine sahip olan kişilerin yanına yaklaşırken duygusallıktan ödün vermemek ve anlayışlı bir şekilde yaklaşmak gerekmektedir. Bu kişiler hayatta sevdiği şeylere karşı tutku ile bağlanmaktadırlar. Bu nedenle Bergüzar ismi çocuklara verilirken bu özellikler göz önünde bulundurulmalı ve bu doğrultuda isim seçimi gerçekleştirilmelidir.

berguzar-isminin-anlami-47068
Bergüzar İsminin Anlamı

Bergüzar isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Güzellik Ve Olgunlukta Akranlarından Üstün Olan
  • 2 – Fatoş, fadime, fatuş
  • 3 – Anmak için verilen armağan, hatıra, yadigâr.
  • 4 – Hediye, hatıra, andaç

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Farsça
Söylenişi: bergüza:r
Kuran ‘da geçmiyor.

Bergüzar ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Bergüzar ismini kullanan 1.015 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Bergüzar ismini kullanan 199 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Bergüzar ismini kullanan 118 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Bergüzar ismini kullanan 56 kişi bulunmaktadır.

Bergüzar isminin Türkiye sıralaması

Bergüzar en çok kullanılan 2821. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1279. isimdir.

Bergüzar ismini kullananların sayısı, son bir yılda 22 kişi artmıştır.

Bergüzar isminin Harf Analizi

Kişiye Bergüzar ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

G : İnatçı kişilik, gerginlik çağrıştırır, g harfinin olması iyidir.

Ü : Engellerle mücadele eden anlamını çağrıştır ,olmaması iyidir.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Bergüzar İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Bergüzar ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Bergüzar isminin anlamını gözden geçirin!

Bergüzar İsminin Numerolojisi

Bergüzar isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
E: altı
R: yirmi bir
G: sekiz
Ü: yirmi altı
Z: yirmi dokuz
A: bir
R: yirmi bir
TOPLAM: 114

“Bergüzar” adını taşıyan bilinen bir ünlü kişi vardır:

  1. Bergüzar Korel: Türk oyuncu. “Binbir Gece” ve “Vatanım Sensin” gibi dizilerde başrol oynamıştır. Türk sinemasında tanınmış bir isimdir.

Bu listedeki kişi, “Bergüzar” adını taşıyan bilinen ünlülerden biridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap