Benzamycin Topikal Jel Ne İçin kullanılır? Ne İşe Yarar? Fiyatı

Benzamycin Topikal Jel Sivilce ve akne sorunu yaşayanlar, bu duruma bir çözüm bulabilmek için birçok tedavi yöntemi denemektedir. Sivilceler bir cilt problemi olarak bilinmektedir. Oynak hormon seviyelerine sahip olduğumuz dönemlerde cildimizde bu tür sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Ergenlik, hamilelik veyahut regl dönemlerinde sıklıkla sivilcelere rastlanmaktadır.

Sivilceler genellikle yüz, boyun, omuz ve sırtta yer edinmektedir. Yağ kanallarını kullanarak dışarı çıkan bu oluşumlar, birçok kişi için büyük sorunlara yol açabilmektedir. Sivilceler ve akneler göz ardı edilirse ilerleyen süreçlerde olumsuz sağlık durumlarıyla karşı karşıya kalma ihtimali oldukça artmaktadır. Bu sebeple sivilce sorunlarınızda uzman kişilerden yardım almanız sağlığınız için önemli olacaktır.

Benzamycin topikal jel sivilce kremi, doktorların sivilce ve akne sorunları için uyguladığı tedavilerin başında gelmektedir. Bu cilt sorunu için kesin çözüm üretebilen bu krem, doktorlar tarafından da popüler olarak hastalara önerilmektedir.

Benzamycin topikal jel nasıl kullanılır? 

Bu sivilce kremi ne işe yarar denildiğinde kısaca sivilceleri ortadan kaldıran en etkili tedavi aracı diyebiliriz. Bu kremi düzenli olarak kullanmanız uzun vadeli süreçte sivilce ve akne sorunlarını ortadan kaldırmada başarılı olacaktır. Sivilce kremini kullanan kişilerin yorumları baz alındığında yaklaşık %90 oranında memnuniyet karşımıza çıkmaktadır.

Benzamycin Topikal Jel Hakkında
Benzamycin Topikal Jel Hakkında

Bu durum da kremin ne derece etkili olduğunu bizlere göstermektedir. Krem içeriğine gelecek olursa antibiyotik bazlı bir ilaçtır. Etken maddesi olarak benzoil peroksit ve aktif eritromisin kullanılmaktadır. Cilt üzerinde sivilce ve aknelere sebep olan bakterilerin ortadan kaldırılmasında aktif olarak rol alan bu jel sivilce kremi, iltihaplı sivilce ve dönemsel sivilceler için gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir.

Bu Kremi kullananlar, uyguladığı bölgede hafif bir kuruluk ve deri soyulmasıyla karşı karşıya kalabilmektedir. Bu soyulma sayesinde ciltteki fazlalık yağların atılmasını ve yenilenmesini sağlamaktadır. Bu yenileme sayesinde yeni sivilcelerin oluşmasını da engellemektedir.

Sivilceleriniz geçtikten sonra kullanmayı bırakmanız tekrardan sivilce oluşumuna neden olabilmektedir. Bu sebeple sivilceleriniz kuruduktan sonra birkaç gün daha kremi kullanmaya devam etmelisiniz. Aksi taktirde aldığınız kısa süreli sonuç, tekrardan olumsuz bir hale dönebilecektir. Benzamycin topikal jel kullananların yorumları bu şekildedir.

Benzamycin Topikal Jel Hazırlama

Kutu içeriğinden iki farklı küçük tüp ve diğerlerine göre büyük bir tüp daha çıkmaktadır. Bu tüplerle bir hazırlama yaparak kremi kullanmanız gerekmektedir. Bir küçük tüp içerisinde etil alkol, diğerinde ise toz haline getirilmiş eritromisin bulunmaktadır.

Etil alkolün içine bu tozu döküp çalkalamanız gerekmektedir. Bu karışım hazırlandıktan sonra büyük tüpün içerisine dökmelisiniz. Kutu içerisinde bulunan plastik karıştırma aleti ile büyük olan tüpü homojen bir hale gelene kadar karıştırmalısınız.

Kremin kapağını kullandıktan sonra sıkı bir halde kapamalısınız. Aksi halde kremde kurumalarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Benzamycin topikal jel muadili, bu adımlarla kullanıma hazır hale gelmektedir. Jeli hazırladıktan sonra belirli bir kullanım süresi içerisinde uygulamaya devam etmelisiniz.

Benzamycin Topikal Jeli Cilde Uygulama

Bu jeli kullanırken doğru olarak uygulama yapmanız daha iyi sonuçlar elde edebilmeniz için oldukça önemlidir. Öte yandan yanlış kullanım cildinizde olumsuzluklara yol açabilmektedir. Krem doktorlar tarafından günde 2 kez olmak üzere önerilmektedir. Kremi kullandıktan sonra herhangi bir yıkama işlemi gerçekleştirmemektesiniz.

Krem kendi kendiliğinden cildiniz tarafından emilecektir bu sebeple sürdükten sonra beklemeniz gerekmektedir. Kremi uygulamadan önce cildinizi etkili bir şekilde yıkamanız gerekmektedir. Daha sonrasında temiz bir kağıt havlu yardımıyla iyice kurumalısınız.

Cildin nemli kalması, kremin etkisini daha alt seviyelere düşürebilmektedir. Kremi daha sonrasında sivilce ve akne üzerlerine pek fazla masaj yapmadan tampon halinde uygulayanız. Kremin cildinize etki edebilmesi için en az bir saat cildinizde durmalıdır. Aksi halde tam anlamıyla etki almanız oldukça zorlaşacaktır.

Benzamycin Topikal Jel Yan Etkileri

İlk olarak bilmeniz gereken şey doktor kontrolü olmadan bu kremi kullanmamalısınız. İlk kez kullandığınızda nadir de olsa yan etkilerle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yan etkiler arasında şiddetli karın ağrısı, bulantı, kurdeşen ve şişmeler bulunmaktadır.

Ciltte oluşan soyulma bir yan etki olarak sayılmamaktadır. İlacın temel olarak ciltte yaptığı etki budur. Sivilce ve aknelerden kurtulmanız adına bu soyulmalar baş göstermektedir.

Jel Krem Fiyatlandırılması

Benzamycin topikal jel sivilce krem fiyatı, eczanelerde ortalama olarak belirlenmiştir. 46,6 gramlık bir tüp olan bu krem yaklaşık 84,5 TL olarak müşterilerle buluşturulmaktadır.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

Yazar

Hayat Ölümden Önce Bir Rüyadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol