Bendeniz İsminin Anlamı

Bendeniz İsminin Anlamı Nedir?

Bendeniz ismi karma dil aile grubuna sahip olan bir isimdir. İsmin Farsça anlamı bilinse de Arapça dilinde de anlamı mevcuttur. Farsça dil grubu bu ismin kök harflerini farklı yorumlamaktadır. Ancak Arapça ekolünde özellikle ismin kalıbı farklı çekimlenmiştir. Bu nednele ortaya farklı anlamlar çıkmaktadır. Bendeniz isminin TDK anlamı alçakgönüllü olarak kayıtlara geçmiştir. Farsça anlamı ise kelimeye bölerek elde edilmektedir. Buna göre Bend farsça’da köle demektir. Bendeniz ifadesi  ise ‘’Köleniz’’ olarak çevrilmektedir. Arapça’da da benzer bir yaklaşım söz konusudur. Arapça’da Beyt kelimesi ile Bendeniz kelimesinin yazılış olarak kökleri benzerdir. Bu nedenle Bendeniz ismi Arapça’da fakirhane olarak geçmektedir. Kız ismi olan Bendeniz diğer ülkelerde de kızlara verilmiştir. Bu sebeple unisex bir isim değildir.

Bendeniz isminin anlamı nedir sorusunun tek bir anlamı bulunmamaktadır. Arapça ve Farsça’da farklı anlamları olan isim TDK’da benzer anlam ile kaydedilmiştir. Özellikle Doğu Ülkelerinde oldukça popüler olan isim Türkiye’de nadir kullanılan isimlerdendir. Bu nedenle evladınıza farklı bir isim düşünüyorsanız bu ismi verebilirsiniz. Farklı olmasına rağmen olumsuz bir anlamı olmayan ismi kullanmak caizdir. Bendeniz ismi caiz mi sorusu bu ismin  nerede kullanıldığına bağlıdır. Köle anlamı dini litaretürde başkaları için kullanılıyorsa caizlikten bahsetmek mümkün olmayacaktır. İsmi başka isimlerle kullanırken anlam kayması olmamasına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Birçok değişikliği bünyesinde barındıran ismin kişilik analizi de gayet farklıdır. Bendeniz isminin kişilik analizi yapıldığında göze çarpan ilk detay özgürlük vurgusudur. Anlam olarak farklı olsa da bu isme sahip olan kişiler özgürlüğüne çok önem verir. Onlar sadece çok sevince kul köle haline gelmektedir. Sevdikleri için almayacakları risk hemen hemen yok gibidir. Ancak çok yoğun sevgi de çok yoğun öfkeyi beraberinde getirmektedir. Kişinin tek bir hatasında kolaylıkla insan silebilirler. Bu nedenle arkadaş çevresi geniş olsa da dost dediği insan sayısı çok azdır. Bu ismin renk analizi yeşili vermektedir. Yeşil renk taze enerjileri anlatır. Bu enerjinin aktif olması için kişinin özgür olması gerekmektedir.

Bu kişilerin fiziksel özelliklerinin de analizi yapılmıştır. Buna göre bu isme mensup kişilerin en dikkat çekici bölgeleri basenleridir. Bu sebeple bu kişilere elbise giyim stili çok şık durmaktadır. Yüzleri küçük olan bu kişilerin gözleri iri değildir. Burnu hafif kalkık olan kişilerin ağız yapısı muntazamdır.

Analizi yapılan ismi Türkiye’de kullanan kişi sayısı 38’dir. Türkiye’de en sık kullanılan isimler arasında ise 8646. Sıradadır. Çok nadir olarak kullanılan bu ismin harf analizi incelenmiştir. Harf analizi harflerin alfabadeki yerlerine göre tayin edilir. Ancak tek ölçüt bu değildir. Harflerin ses dalgası oluşturarak verdiği bir titreşim vardır. Aura denen sistemi oluşturan bu titreşimdir. Buna göre Bendeniz isminin harf analizi,

B ismi olumsuz düşüncelere teslim olmamayı

E harfi bereketli olmayı, üretkenliği

N harfi kolayca motive olmayı

D harfi yatırım konusunda başarılı olmayı,

E harfi berektli olmayı, üretkenliği

N harfi kolayca motiev olmayı

İ harfi sanatçı ruhlu olmayı

Z harfi istikrarlı olmayı ihtiva etmektedir.

Bu ismin numerolojik değeri ise 94’tür. Çift sayı olan bu değer gelen kısmetin veya haberin çifter çifter geldiğini ifade eder. Kader sayısı 7 olarak belirlenmiştir. Numerolojik sayı analizi ile kader sayısının farklı çıkması kişi için şanstır. Kişi bir yerde bulamadığı enerjiyi farklı bir kanaldan almaktadır.

Bendeniz ismine sahip ünlüler dendiğinde Türkiye’de akla tek isim gelmektedir. Şarkıcı Bendeniz bu isme sahip en popüler kişidir. Özellikle 90’s Türkçe Pop Müziğine değer katan bir isimdir. Bu ismin şarkılarına benzer liriklerde eserler verilmektedir. Klip çekme tarzı dahi inceleme konusu olmuştur. Genellikle siyah-beyaz metafor kullanan Bendeniz son kliplerini renkli çekmştir. Bendeniz ismini tercih etmediğiniz taktirde aynı tını da farklı isimleri seçebilirsiniz. Bendeniz ismine benzer isimler hece sayısı dikkate alınarak bulunur. Hece sayısını yetersiz kaldığıı yerlerde ise harf sayısı devreye girmektedir. Buna göre Bendevi, Birnaz, Gülbeniz, Bengi, Bener benzer isimlerden birkaçıdır.

bendeniz-isminin-anlami-91481
Bendeniz İsminin Anlamı

Bendeniz isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Alçak Gönüllü.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Moğolca
Kuran ‘da geçmiyor.

Bendeniz ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Bendeniz ismini kullanan 23 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Bendeniz ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Bendeniz ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Bendeniz ismini kullanan 2 kişi bulunmaktadır.

Bendeniz isminin Türkiye sıralaması

Bendeniz en çok kullanılan 8646. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 3592. isimdir.

Bendeniz ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Bendeniz isminin Harf Analizi

Kişiye Bendeniz ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

Bendeniz İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Bendeniz ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Bendeniz isminin anlamını gözden geçirin!

Bendeniz İsminin Numerolojisi

Bendeniz isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
E: altı
N: on yedi
D: beş
E: altı
N: on yedi
İ: on iki
Z: yirmi dokuz
TOPLAM: 94

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap