Benan İsminin Anlamı

Benan İsminin Anlamı Nedir?

Fazla bilinirliği olmayan bu ismi, çevrelerinden duyan kişilerin kulağına hoş gelmesi sebebi ile bu ismin anlamı araştırılmaktadır. Genellik ile kız çocuklarına koyulan Benan isminin anlamı konusu bu ismi duyan kişiler için bir merak haline gelmiştir.

Çocuklarına bu ismi koymayı düşünen ya da bu nadir kullanılan isme sahip olan kişiler bu konuyu sorgulamaktadır. Peki, Benan isminin anlamı nedir?

Öncelik ile Benan isminin TDK’deki anlamı hakkında bilgi verelim. Benan ismi parmak uçları ve parmaklar anlamı taşımaktadır.

Bu isme benzer söylemleri olan isimler de mevcuttur. Benan ismine benzer isimler arasında: Benna, Benay, Benal, Benazir, Bengü, Bengisu, Bensu, Bennu, Bengül, Bennur, Benek, Zenan, Cenan ve Senan isimleri vardır. Ayrıca; Efnan, Canan, Hannan, Cinan, Günan, Gülcanan, Ünan, Beyhan, Berivan, Bedran, Beritan, Berşan, Beyan, Berran, Birsen, Berfin, Beren, Berrin, Belgin, Burçin ve Bilgin isimleri de Benan ismine benzer isimler arasında yer almaktadır.

Benan ismine benzer erkek isimleri de bulunmaktadır. Bu isimler ise şu şekildedir: Benam, Bener, Bengi, Bnehur, Bende, Benian, Renan, Kenan, Adnan, Sinan, İnan, Hannan ve Mennan olarak sıralanabilir.

Bu isim konusunda Benan ismine sahip olan ünlüler konusu da merak edilmektedir. Bu konu ile alakalı olarak ünlü yazar Benan Kepsutlu ve Ender Saraç’ın eşi Benan Saraç örnek olarak verilebilir.

5 harften oluşan Benan isminin harf analizi de şu şekildedir: Öncelik ile ilk harf olan “B” harfi önsezi ve altıncı hisleri kuvvetli kişi anlamına gelmektedir. Bunun farkında oldukları için hislerine güvenerek bir iş yapmayı da severler. Ayrıca umutlu ve iyimser kimseler olarak bilinirler. İkinci harf olan “E” harfi ise ruhsal dünyası karışık bir kişi anlamına gelmektedir. Ani inişli çıkışlı bir yapısı olduğu söylenebilir. Sevinç ve üzüntüyü aynı anda yaşayabilen karaktere sahiplerdir. Rahatsız oldukları konular minimum düzeydedir ve bu neden ile insanlar ile iyi anlaşabilmekteler. Ayrıca sorunlardan kurtulmak için sürekli mücadele edebilme yapısına sahip olmaları ile de bilinirler.

Üçüncü harf olan “N” ise sağduyulu bir kimse anlamına gelmektedir. Bunun dışında sevecen olmaları ile de dikkat çekerler. Ayrıca üstün yetenekli kimselerdir ve altıncı hisleri de oldukça kuvvetlidir denilebilir. Dördüncü harf olan “A” ise enerji dolu ve girişimci ruhlu anlamına gelmektedir. Analiz duyguları da oldukça gelişmiş bir kişilik özelliği de barındırmaktadır. Ayrıca mantığı ile hareket eden mantıklı kişilik özelliğine sahip kişiler çağrışımı da yapmaktadır.

Beşinci ve son harf olan “N” harfi yine sağduyulu bir kimse anlamına gelmektedir. Bunun dışında sevecen olmaları ile de dikkat çekerler. Ayrıca üstün yetenekli kimselerdir ve altıncı hisleri de oldukça kuvvetlidir denilebilir.

Benan isminin anlamı, harf analizine göre yaklaşık olarak bu şekilde söylenebilir. Eksik ya da fazla özellikler olması elbette olağandır. Her ismin harf analizlerinde yanılma payı mevcuttur.

Bu isim ile ilgili olarak bir de Benan isminin kişilik analizi yapılabilir. Kişilik analizine göre; bu ismi taşıyan kişilerin pek yorulmadığı ve enerji dolu olduğu söylenebilir. Bunun dışında negatif olmamaları ile ve her zaman pozitif olmaları ile bilinirler. Yaşamaktan zevk duyan, sakin ve huzurlu kişiler de denilebilir. Ayrıca çabuk sinirlenmeyen, sabırlı kişilerdir. Bunun dışında sevildiğini, karşısındaki insanın tavırlarında görmek de isterler.

Bunun dışında caiz olmayan isimler listesinde adı bulunmadığı için Benan ismi caiz mi sorusunun cevabı evet şeklindedir. Anlamları ve analizleri sayesinde anlaşıldığı gibi bu isim gönül rahatlığı ile kullanılabilir. Verilen bilgiler doğrultusunda Benan isminin anlamı bu şekildedir.

benan-isminin-anlami-86655
Benan İsminin Anlamı

Benan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Sonsuz
  • 2 – Kent Gülü, Kale Burcundaki Gül
  • 3 – Parmaklar, parmak uçları.
  • 4 – Parmakla gösterilen, ünlü, tanınmış.
  • 5 – Parmakla gösterilecek kadar güzel

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Söylenişi: bena:n
Kuran ‘da geçiyor.

Benan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Benan ismini kullanan 1.827 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Benan ismini kullanan 424 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Benan ismini kullanan 155 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Benan ismini kullanan 134 kişi bulunmaktadır.

Benan isminin Türkiye sıralaması

Benan en çok kullanılan 2232. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1018. isimdir.

Benan ismini kullananların sayısı, son bir yılda 79 kişi artmıştır.

Benan isminin Harf Analizi

Kişiye Benan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Benan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Benan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Benan isminin anlamını gözden geçirin!

Benan İsminin Numerolojisi

Benan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
E: altı
N: on yedi
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 43

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap