Belis İsminin Anlamı

Belis İsmi

Belis İsminin Anlamı Doğacak kız bebekleri için isim telaşı yapan anne ve baba adayları internette araştırma yaparlar. Bu bağlamda “Belis isminin anlamı nedir?” sorusunun cevabını merak ederler. Belis isminin anlamı aşkın ilk meyvesi olarak bilinir. Ayrıca güzel bir kız anlamı da taşımaktadır. Bu nedenle aileler kız çocuklarına bu ismi vermek isterler.

Yeni doğacak kız çacuklarına Belis ismini vermek isteyen ailelerin “Belis ismi Kuran’da geçiyor mu?” sorusunu araştırdıkları görülür. Belis ismi Kuran’da geçmiyor ancak kız çocuklarına anlamı itibariyle verilebilecek caiz isimler listesinde yer alıyor. Bu sebeple Belis ismi kız çocuklarına verilebilecek özel ve güzel bir isimdir.

Son günlerde isimlerin karakter analizi popüler olmaya başladı. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre Belis isminin anlamı bakımından bu isme sahip kişilerin oldukça geniş bir hafızaya sahip olması nedeniyle tereddüt konusunda zorlanmadıkları görülür. Yardıma muhtaç kişilere yardım etmeyi severler. Adaletli bir kişilik yapısına sahiptirler ve haksızlığa tahammül edemezler. Liderlik özellikleri üstündür. Arkadaşları ile vakit geçirmekten hoşlanırlar. Değerli vaktini boşa harcamayı sevmezler. Kişisel bakım ve temizliğe önem gösterirler. 

Belis İsminin Anlamı
Belis İsminin Anlamı

Belis isminin popülerlik oranına bakıldığında bu isme sahip kişilerin bir hayli popüler olduğu söylenebilir. Ancak yapılan araştırmalarda böyle bir duruma rastlanmamıştır. Anlamı itibariyle anne ve baba adayları bu ismi doğacak kız çocuklarına verdiğini belirtmiştir.

Belis isminin harf analizi yapılacak olursa bu isim 5 harften meydana geliyor. İsmin içerisinde yer alan B harfi objektif olmanın yanı sıra profesyonel kişiliği, E harfi mücadele etmeyi seven karakteri, L harfi güçlü bir kişiliği, İ harfi planlı ve programlı bir özelliği, ismin sonunda yer alan S harfi ise kendisinden emin olan kişileri temsil eder. Yani Belis ismine sahip kişiler mücadele etmeyi sever. Profesyonel bir kişiğe sahiptir ve güçlü bir yapısı bulunur. Planlı ve programlı çalışmayı severler. Bu nedenle kendisinden emin adımlar atarak iş hayatında başarılı olurlar. 

Türkiye’de Belis ismine sahip ünlüler arasında ünlü bir isim bulunmuyor. Ancak isim çoğunlukla Beliz ve Melis isimleri ile karıştırılıyor. Bu nedenle Belis ismi ünlü isimlerin olduğu listede yer almıyor.

Uzmanlar yaptığı araştırmalarda Belis isminin analizi ile bu isme sahip olan kişilerin zeki bir karaktere sahip olduğunu ifade ediyor. Ayrıca bu isme sahip kişiler kendi zekasını kullanarak zor durumlardan kolayca çıkmayı başarıyor. Güçlü yapısı ile iş hayatında kendinden emin bir  yapıya sahiptir. Gözlem konusunda ileri düzeyde gelişmiş bir karakter özelliği bulunuyor. Belis ismine sahip kişiler yalnızlığı sevmez ve bu nedenle asla yalnız kalmamaları gerekir. Aksi takdirde depresif bir hale gelebilirler. 

Belis ismine sahip isimler arasında; Beliz, Melis, Melisa, Edis, Ediz, Eliz, Asel, Esila, Göktuğ, Gözde, İrem, Kumsal, Masal, Nil, Yeliz, Ecrin, Buket, Beril, Azra, Zeynep, Deniz,  Buğlem ve Almina isimleri sayılabilir. Eğer yeni doğacak kız çocuğunuza bu ismi vermek isterseniz bu isimler arasından iki farklı seçenek oluşturabilirsiniz.

Belis ismi Kuran-ı Kerim’de geçmeyen isimlerdendir. Fakat anlamı itibariyle caiz bir isimdir ve bu nedenle aileler tarafından sıkça tercih edilir. Belis ismi Türkiye’de en sık kullanılan isimler olarak listede yer almıyor. Ancak anne ve baba adayları internette yer alan Belis isminin anlamını araştırarak doğacak kız çocuklarına bu ismi vermeyi tercih ediyorlar. Anlamı nedeniyle güzel bir isim olan Belis ismi kız çocuklarına verilecek en özel isim örneklerinden biridir.

Belis isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Efsanevi Kraliçe
  • 2 – Çamgillerdan bir ağaç türü (Latince).
  • 3 – Beli kelimesi; Bulgarca ve çeşitli Balkan Dilleri’nde beyaz anlamına gelir.
  • 4 – Beli kelmesi: Endonezya dilinde satın almak anlamına gelir.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Belis ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Belis ismini kullanan 1.046 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Belis ismini kullanan 281 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Belis ismini kullanan 76 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Belis ismini kullanan 134 kişi bulunmaktadır.

Belis isminin Türkiye sıralaması

Belis en çok kullanılan 2783. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1265. isimdir.

Belis ismini kullananların sayısı, son bir yılda 63 kişi artmıştır.

Belis isminin Harf Analizi

Kişiye Belis ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

Belis İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Belis ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Belis isminin anlamını gözden geçirin!

Belis İsminin Numerolojisi

Belis isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
E: altı
L: on beş
İ: on iki
S: yirmi iki
TOPLAM: 57

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap