Belirsizlik İle İlgili Sözler

Belirsizlik İle İlgili Sözler Hayat her zaman açık olamıyor insanlara karşı. Bazen de öyle karmaşık bir hal alıyor ki sanki içerisinden çıkamayacakmış gibi hissediyor insan. Tüm yaşamımız aslında bu karmaşa üzerinde kuruluyken birçok şey hemen netlik kazanamıyor ve bizler netliği kazanması için bir süre bekleyiş içerisine giriyoruz. Bu esnada yakın çevremizdeki insanlar ile konuşurken oldukça sitemkâr veya içerisinde bulunduğumuz belirsizlik halinden yakınan cümleler kuruyoruz. Hal böyle olunca da mutlu bir sohbetten ziyade daha çok negatif bir sohbet geçiyor karşımızdaki insan ile aramızda. Böyle zamanlarda konuştuğumuz ve dertleştiğimiz kişilere, çoğunlukla içerisinde bulunduğumuz belirsizlik ile ilgili sözler kuruyoruz.

Belirsizlik hissi biliriz ki sahiden insanlar üzerinden ciddi bir huzursuzluk yaratmaktadır. Bu huzursuzluğu da ancak sevdiklerimiz ile paylaşarak azaltabiliriz. Başka türlü o anları aşmak bizler için oldukça güç olacaktır. Tam böyle zamanlarınızda sizlere kaynaklık etmesi için kaleme aldığımız belirsizlik ile ilgili güzel sözler iyi gelecektir. Bunlar hakkında cümle ve örnekleri yazımızın sonunda bulabilir ve yakın çevreniz ile bu sözleri paylaşabilirsiniz.

Belirsizlik İle İlgili Sözler
Belirsizlik İle İlgili Sözler

Belirsizlik İle İlgili Sözler

  • Acının kış ayları, ne yapsam belirsizim.
  • Açılmamış kanatların büyüklüğü bilinmez. Andre Gide
  • Bilinmez kim için ettiğin duadır seni ayakta tutan.
  • Bilinmez hangi kırık kalbin duasıdır karanlıkları aydınlatan.
  • Belirsizlik hasta eder, kesinlik yaralar. Murat Menteş
  • Belirsizlik, en kötü ihtimalden daha acı vericiydi. Dostoyevski
  • Ne olduğu belirsiz olan içimde fazlalaşmış bir acı var.
  • Bir insanı en çok belirsizlik yorar ve balkonlar ağlamak için vardır.

Bütün solgun pencerelerde gece, belirsiz bir düşünce gibi.

Belirsizliğin bu kadar kötü olmasının nedeni içinde umut olmasıdır.

İncitme kimseyi, dünya fanidir. Bilinmez gelişi, ölüm anidir.

Kalbin, sabahın beşi kadar belirsiz. Ne karanlık belli, ne de aydınlık.

Belirsizlik, tüm işkencelerin en kötüsüdür. Alexandre Dumas

Kendi rüzgarında savrulan bir hayat bu benimkisi; öyle usul, sessiz, belli belirsiz.

Zamanın, kime dost, kime düşman olacağı bilinmez. William Shakespeare

Elbet bir derinliği vardır gecenin, bundandır duygularımıza bir eksen bulamayışımız.

An, zamanın ve ebediyetin birbirini dokundukları bir belirsizlik. Kierkegaard

İnsan psikolijisi, belirsizlik dışında her şeyi göğüslemeye müsaittir. Mürsel Ferhat Sağlam

Onu affetmedim, unutmadım. Sadece insan bazen vazgeçmek zorunda kalır. Hepsi bu.

Hiç olmayacak mısın? Hep bu belirsiz sessizlik mi kalacak içimde, sevinçler gelmeyecek mi içime.

Gelecek güçsüzler için ulaşılmaz, korkaklar için bilinmezlik, cesurlar içinse şanstır. Victor Hugo

Belirsizlik yokluğundan daha kötüdür. Çünkü hem yokluğunu hem de varlığının ümidini taşır. Koray Biber

Gece duyulan belirli belirsiz sesler gibi, seni sevmek. Sahi böyle mi yazılıyor şiirler? Acılar ve üzülmek.

Kuşlara benzer kelimeler, odana dolarlar bir akşam. Nereden gelirler bilinmez. Kâh çığlık çığlığadırlar, kâh sesleri işitilmez.

Belirsizlik insan sevgisini çürütür. Seviyorsanız kavuşmayı, sevmiyorsanız ayrılığı ertelemeyin. Atakan Gülgar

Kişi doğumundan bu yana, yaşamını ne denli belirgin, yaşamışsa, bugünden ölüm gününe uzanan süreç de o denli belirsizdir.

Zor olsa gerek, seni her defasında hayal kırıklığına uğratan birini anlamaya çalışmaya kendini mecbur bırakmak.

Birinin hayatının neresinde olduğumu çözemediğim zaman hiçbir yerinde olmamayı garantilerim çünkü belirsizlik, değersizliktir.

Bir kez koptuğunda tekrar olmaz derlerdi, inanmazdım kendimi çok kandırmışım bu belirsiz avuntularla.

Ama unutmak için ne kadar çabalarsam çabalayayım, yüreğimin ta derinliklerinde, kenar çizgileri belirsiz bir boşluk öylece duruyordu.

Bir anlık değil boğulduğum bilinmezlik. Acısı çıkıyor sustuklarımın. Oysa ben iyiyim görünürde. İbrahim Tenekeci

Yarınlar güzel değil. Belirsizlik hissi yorar insanı. Yarınlar, belirsiz olduğu için güzel değildir. Bugünler güzel. Yarınlar da bugün olduğunda güzel olacak.

Seni korkutacak geçtiğin yollar, Arkandan gelecek hep ayak sesim. Sarıp vücudunu belirsiz kollar, Enseni yakacak ateş nefesim.

Sesim boşlukta donup kaldı. Oysa sana seslenecektim. Bana gel, sana muhtacım diyecektim. Neden incindiğini soracaktım. Söyleyemedim sensizliğin acısını.

Belirsizlik yorar insanı. Cesaretini topla ve sonuçtan korkmadan yapman gerekeni yap. Ne yaşarsan yaşa belirsizlikten deha az yorara. Aret Vartanyan

Şüphe ve belirsizlik içinde, bilgiden yoksun olarak yaşayabilirim. Bence bu şekilde yaşamak, yanlış olabilecek cevaplarla yaşamaktan daha ilginçtir. Richard Feynman

Ne zaman nerede kim tarafından öldürüleceğini bilemediğin gibi ne zaman nerede kime aşık olacağını da bilemezsin. Hayatın iki keskin bilinmezidir bunlar.

Sen benim gökyüzümdün, denizim, toprağımdın, Şimdi bir hatıra olamazsın belirsiz, uzak. Biliyorsun bazı şeyler vardır elimizde olmayan, İşte öyle imkansız bir şey seni unutmak.

Bilinmezlik içinde virane dolanıp durur, kendi içerisinde. Gölge yok, rüzgar yok, kimsesiz bir esinti yok. Ölümü ararken ölüm olmuş haberi yok. Nagihan Kiraz

Yetmişine merdiven dayamış gibi hissediyorsam yanında, artık huzuruma kavuştuğumdandır. Hareketlerimde bir ağırlık, sözlerimde bir bilinmezlik var ise bahtiyar olduğumdandır. Hoş gör… Fırat Dere

Dokunsalar, ağlayacağım bir ömür boyu. Ve değseler hüznüme, döküleceğim parça parça. Bir anlık değil boğulduğum bilinmezlik. Acısı çıkıyor sustuklarımın; oysa ben iyiyim görünürde!

Sabah değilim, akşam değilim. Sunaklarda ipince, belirsiz bir çiziğim. Eskisi gibi olmayacak şeylerin hüznü çöküyor gecelerime. Belirsiz olan şeyler, zihnin en büyük ağırlığıdır. Acının kış ayları ne yapsam belirsizim. Ölenlerin bir daha geri gelmeyeceğini anladığınız anda artık her şeyin çok geç olduğunu göreceksiniz.

Hayat başı sonu belirsiz, bulut gibi dağınık, ansızın yön ve biçim değiştirme yeteneğine sahip bir şey. Hayat tanımlanamayan bir şey. Hatta sanki sadece bir fikirdir hayat, daha ötesi değildir.

Benim dediğim çok başka bir şey. Nasıl anlatayım, boşluk, amaçsızlık, tuhaf bir bilinmezlik. Böyle bir şey. Kendime bile anlatamıyorum. Ne diye yaşadığıma bir ad koyamıyorum. Bunun bir yanıtı olmalı diye düşünüyorum. Bir anlamı yok yaşamamın. Olduğu gibi geldik, verildiği gibi yaşadık, çekip gideceğiz sonunda da. Nezihe Meriç

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap