Belik İsminin Anlamı

belik-isminin-anlami-59901

Belik İsminin Anlamı

Bebek ismi seçmek herkes için olmasa da aslında çok zordur. Kendi bebeğiniz dahi olsa da seçme şansı olmayan biri için isim bulmak önemlidir. Çünkü on yıllar sonra bile pişmanlık duymayacağınız bir isim bulmalısınız. Aynı şekilde bu isimi verdiğiniz kişi de isminden dolayı rahatsızlık duymamalıdır. Tercih edilecek isim her açıdan araştırılıp incelenmelidir. Farklı isim arayışında olanlar Belik ismiyle karşılaşır. Belik isminin anlamı nedir diye de merak eder.

Belik isminin farklı birçok anlamı bulunur. Bu anlamlar Türkçe sözlüklerde de yer almaktadır. TDK’ya göre Belik isminin anlamı; saç örgüsü, tepe ve doruk, işaret, nişan, iz anlamlarına gelir. Ayrıca fazla ve çok fazla olan nesneler için de kullanılır.

Bu isim kız çocuklarına verilmektedir. Türkçe kökenlidir. Belik ismi Kuran’da geçiyor mu diye merak edenler için geçmediğini söyleyebiliriz. Kur’an geçmemesi ismin bebeklere verilmesine engel değildir. İsteniyorsa verilebilir.

Ebeveynler isimlerle ilgili yapılan tüm analizleri incelemektedir. Bu durum doğru olan isme ulaşabilmek için önemlidir. Belik isminin analizi incelendiğine bu kişilerin hırslı ve iş ortamında cesaretli olduğu görülür. Genellikle öfkeli olarak bilinseler de bu durum sevmedikleri kişiler için geçerlidir. Sevdikleri kişilere daha yakın ve samimi olmaktan hoşlanırlar.

Olumlu özellikleri arasında tutumlu ve sabırlı olduğu görülür. Her zaman işine önem verirler. Mantıklı davranışlar sergilemeyi severler. El becerileri yüksektir. Detayları görebilen aydın görüşlü kişilerdir. Anlayışlı ve yardım sever olmaları çoğu kişi tarafından taktirle karşılanır.

Olumsuz özellikler içinde aşırı hırslı olmaları bazen sorun yaratabilir. Eleştirilerden hoşlanmazlar. Ön planda olmayı sevdikleri için geri planda durmaktan nefret ederler.

Fiziksel özellikleri içinde büyük ve koyu renk gözleri, pürüzsüz ciltleri dikkat çeker. Kaşlarının arasındaki mesafe geniştir. Köşeli çeneleri, geniş burun yapısı bulunur. Alçak ve yumuşak bir ses tonuyla konuşurlar.

Anne babalar için isim seçmek zaman alıcı bir durumdur. İsmin anlamı araştırılırken yapılan analizler de göz ardı edilmez. Özellikle kişilik analizi konusuna dikkat etmek, bebeğin büyüyünce nasıl bir kişilikte olacağnıı öğrenmek için önem taşır. Belik isminin kişilik analizi yapıldığında bu kişilerin içi ve dışı bir olduğu görülür. İçlerinde bir şey gizlemezler. Açıkça dile getirirler. Arkadaşlık ve dostluk ilişkilerine önem verirler.

Sabırlı olmaları dikkat çeker. Bazen kuşkucu olsalar da genellikle samimi ve sıcak davranışlar sergilerler. Duygularını açıklıkla belli ederler. Partnerine olan sadakati ve onu önemsemesi taktirle karşılanır.

Belik ismi ülkemizde çok yaygın değildir. Yapılan araştırmalarda sadece 1 kişinin bu isme sahip olduğu görülür. Eğer az bulunan isim tercih edenler olursa rahatlıkla bu ismin anlamını ve analizlerini inceleyerek karar verebilir.

Bazı anne babalar karar kıldıkları isimlerin benzerlerini de araştırmaya başlar. Bazen ikinci isim bazen de ikinci çocuk için bu araştırmalar yapılmaktadır. Belik isminin benzerleri ve uyumluları için şu isimleri tavsiye edebiliriz: Beliz, Berrin, Belen, Belin, Belinay, Belgin, Belçim, Belde, Elik, Berna, Berra, Belda, Belike. Eğer benzer erkek isimleri arayışınız varsa tavsiyelerimiz şunlar olacaktır: Belemir, Belgi, Belcan, Melik, Çelik, Abdülmelik, Bekir.

Tercih edilen isimlerin caiz olup olmadığı konusu bazıları için oldukça önemlidir. Çünkü kişiler bebekleri için caiz isimleri tercih eder. Belik ismi caiz mi diye araştırdığımızda sakıncalı isimler arasında olmadığına rastlamaktayız.

Bu ismin yaygın olmadığından bahsetmiştik. Belik ismini taşıyan ünlüler var mı diye merak edenler için soy adında bu isme rastlanır. İzzettin Belik ve Abdullah Belik bu ünlü isimler arasında bulunur. 2013 yılında çekilmiş olan “Belik” isimli sinema filmini de sizlere hatırlatmak isteriz.

Belik isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – İşaret, iz, nişan,
  • 2 – Fazla, çok
  • 3 – Tepe, doruk
  • 4 – Saç örgüsü

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Belik ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Belik ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Belik ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Belik ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Belik ismini kullanan bulunmamaktadır.

Belik isminin Türkiye sıralaması

Belik en çok kullanılan 12943. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 4718. isimdir.

Belik ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Belik isminin Harf Analizi

Kişiye Belik ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

Belik İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Belik ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Belik isminin anlamını gözden geçirin!

Belik İsminin Numerolojisi

Belik isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
E: altı
L: on beş
İ: on iki
K: on dört
TOPLAM: 49

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap