Belemir İsminin Anlamı

belemir-isminin-anlami-49411

Belemir İsminin Anlamı Nedir?

Belemir isminin anlamı 3 farklı şekilde tanımı yapılır. İlk olarak peygamber çiçeği, mavi kantaron olarak bilinen çiçektir. İkinci olarak peygamber efendimizin en sevdiği çiçektir. 3. olarak mavi kantaron birleşikgillerden baharda buğday tarlalarında mor renkli çiçekler açan bir bitki belemir peygamber çiçeğidir.  Belemir isminin cinsiyeti erkek, kökeni Arapça, Kur’an-ı Kerim’de yer almıyor.

Belemir isminin TDK’deki anlamı belemir isminin sözlük anlamı 4 farklı sözcükte incelenir. Türk dil kurumu genel Türkçe sözlük mavi kantaron anlamındadır. Biyoloji alanında kelime anlamı acımaktır. Genel Türkçe lugatta ilkbaharda buğday tarlalarında açan mavi kantaron ya da peygamber çiçeği de denen bitkidir. Yerel Türkçe’de anlamı tohumlar öğütülüp buğday ununa katıldığı zaman hamuru esmer fakat lezzetli yapan bir çeşit bitkidir. Tanelerinden yağ çıkarılan bir çeşit ottur.

Belemir isminin analizi, belemir isminin rengi turuncu, kader sayısı 5’tir. Çekicidirler, bakımlı, ılımlı, alımlı, tiplerdir. Belemir isminde olanlarda şeytan tüyü vardır ve herkesin gönlünü rahat bir şekilde kazanabilirler. Fikirleri sabit olmaz çoğu zaman değişkenlik gösterebilir. Kimi zaman çok hoş sohbetli olurlar, kimi zaman da çok suskun oldukları gözlemlenir.

Belemir isminin anlamı ve belemir isminde olan kişilerin olumlu yönleri arkadaş canlısı olurlar. Yeni hedefler peşinde koşan özgürlükçü çekincesiz dışa dönük sıcakkanlıdırlar. Küçük şeyler ile mutlu olabilen insanlardır. Gelişimci, aktif, canlı, maceracı, şakacı, sempatik, iyimser kişilerdir. Yenilikçi, saf, hevesli kişilerdir. Sosyal olurlar, hoşgörülü, neşeli, deneyime açık, sporcu, değişim isteyen kişilerdir.

Belemir isminin anlamı ve belemir ismini taşıyan kişilerin olumsuz yönleri, asla vazgeçmeyen, duygularını bastırabilen, kolay bir şekilde incinen kişilerdir. Yıkıcı olabilen, aşırı duyguları olan, kuşkucu insanlardır.

Belemir isminin anlamı ve belemir ismini taşıyan kişilerin fiziksel özellikleri, saçları kalın ve gür genellikle dalgalı olur. Sağlıklı bir görüntüye sahiptirler. Yüzü geniş ve açık, alın yapısı geniş ve düzdür. Büyük ve yuvarlak gözlere sahiptir, kaşlar eğri şeklinde dik ve enerjik duruşa sahiptir.

Belemir isminin kişilik analizi ve belemir isminde olan insanlar merhametli ve şefkatli olurlar. Başkalarına faydalı olabilecek meslekleri tercih etmesi onu duygusal anlamda doygunluğa ulaştıracaktır. Duyguları çok kuvvetlidir ve girmiş olduğu her ortamda çabuk bir şekilde ortamın etkisinde kalır. Etrafındakiler ile uyumludur ve çoğunlukla da ters düşmez. Saygılıdırlar ve hoşgörülü yapısı sayesinde çok fazla arkadaşı olan kişilerdir. Hayalperest ve romantik olurlar genellikle gizlediği arzuları ve hisleri bulunur. Başkalarını koruma ve kendisini de gözetilme ihtiyacı duyan kişilerdir. Derin hislere sahip olurlar bu sebeple öngörüleri yüksek kişilerdir.

Belemir ismi caiz mi? Belemir ismi konulabilir mi? Belemir ismi caiz olmayan sakıncalı isimler listesinde yer almaz. Yine de bu isim bir çocuğa veya bir kişiye verilecek ise  Belemir isminin anlamı gözden geçirilmesi uygun olur.

Belemir ismine benzer isimler belemir isminin harf sayısı 7 hece sayısı 3’tür. Gruplar şeklinde yer alan özel bir yazılım sayesinde cinsiyet ve ses uyumlu bakımından en yakın olanlar bir araya getirilmiştir. İlk 4 harfi ses uyumu olan isimler, Belen, Belek, Belek, Belada. İlk 3 harfi ses uyumu olan isimler Belce, Belge, Belhi, Beltan, Belin, Belgütay. İlk 4 harfli ses uyumu olan isimler Demir, Özdemir, Semir, Aydemir, Candemir, Demir, Kandemir. Son 3 harfi ses uyumu olan isimler Emir, Samir, amir.

Belemir ismine sahip ünlüler ve emir isminde olan ünlü bir kişiye rastlanmamıştır.

Formun Üstü

Formun Altı

Belemir isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Peygamber çiçeği, mavi kantaron olarak bilinen çiçek.
  • 2 – Peygamber Efendimiz’in(S.A.A) en sevdiği çiçek.
  • 3 – Mavikantaron (Birleşikgillerden, baharda buğday tarlalarında mor renkli çiçekler açan bir bitki, belemir, peygamber çiçeği, acımık).

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Belemir ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Belemir ismini kullanan 658 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Belemir ismini kullanan 139 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Belemir ismini kullanan 62 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Belemir ismini kullanan 31 kişi bulunmaktadır.

Belemir isminin Türkiye sıralaması

Belemir en çok kullanılan 3375. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 1644. isimdir.

Belemir ismini kullananların sayısı, son bir yılda 14 kişi artmıştır.

Belemir isminin Harf Analizi

Kişiye Belemir ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Belemir İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Belemir ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Belemir isminin anlamını gözden geçirin!

Belemir İsminin Numerolojisi

Belemir isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
E: altı
L: on beş
E: altı
M: on altı
İ: on iki
R: yirmi bir
TOPLAM: 78

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap