Bel İnceltme için Aşağıdaki 3 Egzersizi Mutlaka Deneyin

Bel İnceltme için Aşağıdaki 3 Egzersizi Mutlaka Deneyin. Bel çevresi ve karın yağlanmaları günümüzde hemen hemen herkesin şikayetçi olduğu bir konu diyebiliriz. Diyet yaparak sadece belirli bir bölgedeki fazla yağlardan kurtulmak ve bölgesel zayıflama ne yazık ki mümkün olmuyor!

Göbek bölgesinin incelmesi ve göbekteki yağlardan kurtulmak için hem diyet yapmalı, hem de bel bölgesini yoğun olarak çalıştıran, sıkılaştırıcı egzersizler içeren yeni ve etkili bir egzersiz programı hazırlamalısınız.

Halk arasında simit olarak da tabir edilen bel bölgesindeki göbek yağlarından yani belin iki yanında biriken fazla yağlardan kurtulmak için özel olarak hazırlanmış pek çok egzersiz seçeneği bulunuyor. Dilerseniz bunlardan birkaçına göz atalım.

Bel İnceltme için Plank

Bel İnceltme için Plank

Merkez bölge kaslarının hepsinin aktif olarak çalışmasına yardımcı olan ve sıkça tercih edilen bir egzersizdir, plank çalışması. İlk olarak, üst vücudunuzu ön kollarınızla ve alt vücudunuzu ayak parmaklarınızla yukarı kaldırın. Dizlerinizi ve karın kaslarınızı sıkın. Vücudunuz dümdüz ve sert olmalı. Pozisyonunuzu 60 saniye koruyun. Çalışmanın zorluk derecesini arttırmak için, sırasıyla bir kolunuzu ileri uzatabilirsiniz ya da bacağınızı sırasıyla kendinize doğru çekerek çalışabilirsiniz.

Side Plank

Önemli karın egzersizlerinden bir diğeri de side plank hareketidir. Side Plank çalışması, oblikleri güçlendirir ve yan kalça direncini arttırır. Ağırlığınızı bir kola vererek, sabit durmak için üst ayağınızı alt ayağınızın arkasına yerleştirin. Kalçanızı yukarıda tutarak dengeyi sağlayın ve 60 saniye kadar pozisyonu koruyun. Zorluğu arttırmak için üst bacağınızı 5-6 cm kaldırabilirsiniz. Ardından hareketi diğer tarafınızla tekrarlayarak çalışmanızı bitirebilirsiniz.

Bel İnceltme için Bicycle Crunch

Bel İnceltme için Bicycle Crunch

Merkez kaslarının hemen hemen hepsini çalıştıran Bicycle crunch, klasik bir karın egzersizidir. Sırtınız tamamen zeminde olacak vaziyette uzanın. Ellerinizi başınızın arkasına konumlandırın ancak boynunuzu zorlamayın. Bir dizinizi 45 derecelik açıya getirin, diğerini düz tutun. Ardından sırasıyla bisiklete biner gibi dizlerinizi ileri geri hareket ettirin. Bu esnada sağ dirseğinizle sol dizinize, sol dirseğinizle sağ dizinize dokunun. Her iki taraf ile yapabileceğiniz maksimum tekrar sayısı ile hareketi sonlandırın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap