Bedirhan İsminin Anlamı

Bedirhan İsmi

Bedirhan İsminin Anlamı Yeni doğan erkek çocuklara verilen ve vermeyi düşünülen isimlerden biridir Bedirhan ismi. Anne ve babalar Bedirhan ismini duyduktan sonra yeni doğacak olan erkek çocuklarına koymak için isim hakkında birçok sorular meydana gelir akıllarında. Bu sorular ise başlıca Bedirhan ismi dini açıdan çocuklara konulması caiz midir değil midir, Bedirhan isminin anlamı veya anlamları nelerdir? Bedirhan ismine sahip olan erkek çocukların karakterleri isimden nasıl etkilenir gibidir. Bedirhan ismine benzer isimler yanı sıra Bedir, Bedi ve Bedri gibi birkaç isimler de benzemektedir.

Bedirhan isminin TDK’daki anlamı Bedirhan ismi bedir ve han kelimelerinden oluşmaktadır. Bedirhan isminin anlamı ise ayın on dördü gibi ışık saçan, temiz ve yüce olarak bilinir. İkinci bir anlamı ise Bedirhan isinin olağanüstü bir şekilde kendini gösteren heyecan gibi duygu yükselmeleri anlamlarına gelmektedir. Bedirhan isine sahip olan erkek bireylerin bir üçüncü karakter özelliği ise hükümdarların, padişahların en iyisi, en güzeli en yücesi anlamlarında kullanılmaktadır.

Bedirhan İsminin Anlamı
Bedirhan İsminin Anlamı

Dördüncü karakter özelliği olarak da ileri görüşlü lider ve aydın lider anlamına gelmektedir. Bedirhan isminin son karakter özelliklerinden ve de Türk Dil Kurumunda sözlük anlamı olarak dolunay gibi güzel olan, dolunay gibi parlak olan hükümdar anlamlarına karşılık gelmektedir. Bedirhan ismi köken olarak Türkçe değildir. Bedirhan ismi Farsça ve Arapça dil kökeninden bir isimdir.

Bedirhan ismi caiz mi? Caizdir.  Köken olarak Arapça dil kökeninden olsa da kuran ı kerim de herhangi bir ayette yer almıyordur. Kuran ı kerim de Bedirhan isminin geçip geçmesi o ismin caiz olup olmadığını etkilemez. Bedirhan ismi erkek bebeklere konulması dini açıdan caizdir. Yani bir sıkıntı olmayıp Bedirhan isminin kullanılması uygundur olarak geçer genelde kaynaklarda.

Ülkemizde Bedirhan isminde üç bin dört yüz yirmi altı kişi yaşamaktadır. Bu Bedirhan isminin kişilik analizi bulunan üç bin dört yüz yirmi altı kişi yaklaşık olarak benzer karakter özelliklere sahip insanlar olmaktadırlar. Bedirhan isminin ilk karakteristik özelliğinden bahsedilecek olunursa bu özelliği Bedirhan isminde bulunan erkeklerin çok hoş görülü insanlar olmaları olurdu. Başkalarına karşı anlayışlı bireylerdir. Bir diğer karakter özelliklerinden biri de çok olgun davranışlarda bulunmaları olur.

Bedirhan isminde bulunan erkek bireyler kendilerine olan güvenleri çok fazladır. Ayrıca cesaretleri de fazla olduğu için yönetilmekten çok bir lider konumuna geçip yöneten olmayı daha çok severler. Bedirhan ismini taşıyan erkekler çok fazla açık fikirli, sözünü sakınmayan bireyler olduğu içinde rekabetten çok korkmazlar. Kötü sayılabilecek bir karakter özelliklerinden biri ise Bedirhan isminin analizi erkekler karamsar bireyler olmalarıdır.

Etrafında olan olaylara karşı pozitif bir bakış açı ile yaklaşmaktansa negatif bir bakış açısı ile yaklaşmayı tercih ederler. Ayrıca da zora gelemeyen insanlardır. Ama her türlü deneyimlerden kaçmayan ve sonuçlarını kötü olsa da iyi olsa da kabullenip ders çıkarmaya önem veren insanlardır.

Bedirhan ismine sahip ünlüler; Bedirhan Gökçe farklı farklı programlarda şiir dinletileri yapan aynı zamanda da seslendirdiği sol yanım acıyor anne gibi şarkıları ile Bedirhan ismini taşıyan müzisyen bir sanatçıdır. Köken bakımından da Türkçe olmayan Bedirhan ismini taşıyan çok sayıda erkek birey olmadığı için tanınmış olan erkek ünlü sayısı da az bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi yukarıda bahsedilen Bedirhan Gökçedir.

Bedirhan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – [Bakınız: Bedir ve Han]
  • 2 – Ayın Ondördü Gibi Işık Saçan, Temiz Ve Yüce
  • 3 – Olağanüstü Bir Biçimde Kendini Gösteren Duygu Yükselmesi, Heyecan
  • 4 – Hükümdarların, Padişahların En İyisi, En Güzeli Ve Sevimlisi.
  • 5 – Dolunay gibi güzel olan hükümdar.
  • 6 – İleri görüşlü, aydın lider

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Bedirhan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Bedirhan ismini kullanan 34.026 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Bedirhan ismini kullanan 5.665 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Bedirhan ismini kullanan 2.295 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Bedirhan ismini kullanan 1.023 kişi bulunmaktadır.

Bedirhan isminin Türkiye sıralaması

Bedirhan en çok kullanılan 487. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 227. isimdir.

Bedirhan ismini kullananların sayısı, son bir yılda 871 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Bedirhan isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen erkek isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Bedirhan isminin Harf Analizi

Kişiye Bedirhan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

D : Üstün güçlere sahip olmayı ,hırsı akılda uyandırır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Bedirhan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Bedirhan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Bedirhan isminin anlamını gözden geçirin!

Bedirhan İsminin Numerolojisi

Bedirhan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
E: altı
D: beş
İ: on iki
R: yirmi bir
H: on
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 74

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap