Bebek Odası Nasıl Temizlenir?

Bebeklerin hassasiyetinden ötürü masaların, mobilyaların, yatakların zeminlerin, eşyaların bakımı ve temizliği hijyen kurallarına uygun olmalıdır.

Yeni bebeği olan çiftler özel tasarladıkları  bebek odasını sağlıklı bir şekilde oluşturabilmek için ciddi anlamda temiz tutması gerekmektedir ler. Son derece detaylı olarak yapılmalıdır ki Bebek sağlıklı ve temiz bir ortamda rahatça uykusuna alabilmeli ve gün içerisinde gezinirken herhangi bir rahatsızlık yaşama malıdır.

Bebek odası temizliği gerçekleştirilirken yeni temizlik malzemeleri almanızı tavsiye ediyoruz çünkü kullandığınız malzemeleri sağlıklı olmadığını bunların yenileriyle değiştirmeniz gerektiğini en basitinden kimyasal özelliklere sahip bir deterjana sahipseniz zaten açıkça görebilirsiniz.

Temizlik için mikro fiber bez seti satın alınan çocuk odası yani bebek odasını temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Küçük elektrikli süpürge niz varsa bir önceki temizlikten dolayı süpürgenin tozları temizledikten sonra elektrikli süpürgeyle bebek odalarını temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Zemin temizliği

Bebek odası temizliği esnasında en çok dikkat edilmesi gereken yer zemin nelerdir ve zemin temizliği gerçekleştirilirken kesinlikle bebekler oda içerisinde bulunmaması gerekmektedir. Temizlik sonrasında ayar zemini temizleyicilerle sildiysen en az iki saat kadar bebeği içeri almayın .

Çünkü orada oluşan tozlardan alınması ve ardından deterjanı kokusunun gitmesi için 12 saatlik süreye ihtiyacımız bulunuyor.

Zemin elektrikli süpürgeyle temizleyerek başlayın ve ardından zemindeki halı ve yatak altı bölümüne tamamen temizlediğimiz dan Emin olur.

Zeminde bulunan halı ya da bebeğin oyun zamanında üzerinde vakit geçirdiğim düşündüğünüz bölgelerin tamamını düzenli bir şekilde temizleyin bir haftalık olarak perde ve halıların yıkanmasına büyük Özen gösterin.

Yatak

Zemin temizleme işlemi bittikten sonra yatak temizliğine geçebilirsiniz yatağın gövde kısmını mikro fiber bez desem izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Odada bulunan tozları temizlerken camları açıp bebek odası havalandırmanın oldukça önemlidir Çünkü bu tozlar gece uykusunda bebeğinizi rahatsızlık yaratabilir.

Bebek yatağının Dört Ucu gövdesi başlığı ile beraber silindiğinde daha çok verimli bir temizlik gerçekleştirmiş olursunuz ardından da nevresim takımını değiştirmeniz tavsiye edilir.

Eşyalar

Yatak temizliğinden sonra odada bulunan masa dolap ve diğer eşyaların temizliğine geçmeniz de büyük bir fayda var ve temizlik yaparken eşyalarını altında bulunan tozları almanız son derece büyük önem teşkil etmektedir.

Özellikle de odanın zemin kısmı çok iyi temizlenmeden çünkü bebekler ilk aylarında yürüyemedik lerinden dolayı emekleyerek sağa sola girecekler ve Burada bulunan tozları elleriyle ağzına götürmeye çalışabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap