Başarı İsminin Anlamı

Başarı İsminin Anlamı

Yeni anne-baba adayları yeni doğacak çocukları için isim arayışına girmektedir. Bu isim arayışı sürecinde yararlandıkları kaynaklar isim anlamları ve analizlerine dair kaynaklardır. Anlamından dolayı sevilen isimlerden biri olan Başarı isminin anlamı nedir? Detaylı bir şekilde inceleyelim.

Başarı isminin anlamı bir tanedir. Başarı isminin anlamı, başarılan iş, bir işte ulaşılan isteğe uygun sonuçtur. Başarı TDK’deki anlamı ise şu şekildedir; başarma işi ve muvaffakiyettir.

Başarı ismi hem erkek hem de kızlar için kullanılan isimler arasındadır. Başarı ismi Türkçe kökenli bir isimdir. Merak edilen bir diğer soru ise Başarı ismi caiz mi sorusudur. Başarı ismi Türkçe kökenli bir isim olup Kuran’da yer almamaktadır. Fakat bu ismin kişilere konulmasında herhangi bir problem görülmemektedir.

Başarı ismini kullanıcı istatistiğine bakıldığında, Türkiye’de bu ismi kullanan kişi sayısının 3013 kişi olduğu görülmektedir. Başarı ismi Türkiye genelinde en çok kullanılan isimler arasında 1020.sırada bulunmaktadır. Bu ismi kullanan kişi sayısı İstanbul’da ise 776’dır. Başarı ismini Türkiye genelinde her 27216 kişiden biri kullanmaktadır.

Başarı isminin analizi şöyle yapılabilir; Önsezileri kuvvetli, olayları kolaylıkla algılayabilen, mantıklı davranan ve üretme yeteneği olan kişilerdir. Bu isme sahip olan kişilerin karakter yapıları güçlü, dışa dönük ve enerjik yapılı kişilerdir. Bu ismi taşıyan kişiler karar vermede güçlük çeken ve hassas kişilikleri vardır. Aynı zamanda duygularını yoğun yaşayan, hassas ve çabuk kırılan kişilerdir.

Başarı ismine sahip olan kişilerin olumlu yönleri; sezgileri güçlü, hareketli, atılgan ve dışa dönük kişiler olmalarıdır. Yetenekli, üretken, becerikli ve güçlü yapıda olan insanlardır.

Başarı ismine sahip olan kişilerin olumsuz yönleri; karar vermekte zorlanan, duygusal anlamda hassas olduğu için çabuk kırılan ve alınan kişilerdir. Karar verirken duygularına göre davranan kişiler olduğu için kararlarının sonuçları her zaman memnun etmeyebilir.

Başarı ismini taşıyan kişilerin fiziksel görünümleri şöyledir; dar omuz yapısı, uzun ve simetrik yüz hatları, elmacık kemikleri belirgin, saçları bukleli ve kalın, küçük çene yapısı, ince dudak yapısı ve uzun burun yapısına sahip olan kişilerdir.

Başarı isminin kişilik analizi yapılacak olursa; iyi ve sevilen bir dinleyicidirler. Çevresindeki herkesin dertlerini ve sorunlarını dinlemeyi başaran ve sakin kalarak onlara güven veren kişilerdir. Bu özelliklerinden dolayı çevreleri tarafından sevilen ve sayılan kişilerdir. Sorunlara çözüm odaklı yaklaşan, yaratıcı ve keskin zekâlı kişilerdir. İş hayatında unvan sahibi olmayı başaran, başarılı, azimli ve çalışkan kişilerdir. Özgüveni olan, yaratıcı, hoşgörülü ve özel ilişkilerinde karşısındaki kişiye değer veren kişilerdir.

Başarı isminin harf analizi şöyle yapılabilir; B: Sezgileri kuvvetli, olaylar ve kişilere karşı umutlu yaklaşım sergileyen ve motive edici karakteri olan kişileri temsil eder. A: Atılgan, enerjik ve dışa dönük kişilerdir. Bu harfe sahip olan ismi taşıyan kişiler akıllı, mantıklı ve baskın karakterli kişilerdir. Ş: Hayal kurma konusunda sınır tanımayan ve bazen gerçekleri görmekte zorlanan kişileri temsil eder. A: Olayları kolay algılayabilen, insanlara ve durumlara karşı mantıklı yaklaşan, yönetme kabiliyeti bulunan akıllı ve zeki kişileri temsil eder. R: Karar vermekte zorlanan ve kuşkucu kişileri temsil eder. I: Duygusal anlamda hassas ve kırılgan kişileri temsil eder.

Başarı isminin numerolojik analizi şöyle yapılabilir; B: 2, A: 1, Ş: 1, A: 1, R: 9 ve I: 9’dur. Başarı ismine sahip olan kişilerin toplam numeroloji sayısı 23’tür. Bu sayılardan elde edilen kader sayısı ise 5’tir.

Başarı ismine sahip olan ünlüler araştırıldığında bir isme denk gelinememektedir.

Başarı ismine benzer isimler olarak; Rıfkı, Sıtkı, Aslı, Nazlı, Çağrı, Satı, Beşir, Beşer ve Şura gibi isimler örnek olarak verilebilir.

basari-isminin-anlami-16862
Başarı İsminin Anlamı

Başarı isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Onmuş Olma Durumu, Sağlık, Mutluluk

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Moğolca
Kuran ‘da geçmiyor.

Başarı ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Başarı ismini kullanan 10 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Başarı ismini kullanan 6 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Başarı ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Başarı ismini kullanan bulunmamaktadır.

Başarı isminin Türkiye sıralaması

Başarı en çok kullanılan 9833. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 783. isimdir.

Başarı ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Başarı isminin Harf Analizi

Kişiye Başarı ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

Başarı İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Başarı ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Başarı isminin anlamını gözden geçirin!

Başarı İsminin Numerolojisi

Başarı isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
A: bir
Ş: yirmi üç
A: bir
R: yirmi bir
I: on bir
TOPLAM: 59

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap