Barışta İsminin Anlamı

Barışta İsminin Anlamı

İsim seçimi herkes için önemli olan olaylar arasında yer alıyor. Özellikle çocuğuna farklı ve güzel bir isim koymak isteyenler değişik isim  arayışları içerisine giriyor.  Geçmişten günümüze kadar çok fazla kişi tarafından kullanılan isimler de günümüzde farklı eklemeler yapılarak yeni biçimlerine kavuşturuluyor. Bu isimlerden biri de Barışta ismi. İlk duyulduğunda ‘Barışta ne demek?’ sorularının sorulmasına neden olsa da Barışta ismi gerek anlamıyla gerekse analiziyle pek çok kişinin hoşuna giden isimler arasında yer alıyor.

Farsça kökenli isimler arasında yer alan Barışta isminin anlamı insanoğlu olarak biliniyor. Kuran-ı Kerim’de geçmeyen bu isim Türkiye’de en çok tercih edilen 13.413. isim olarak biliniyor. Tercih edilme oranı erkek çocuğu isimleri arasında ise 12.859. sırada yer alıyor. Oldukça sık duyulan Farsça kökenli isimler arasında yer alan Barışta ismine sahip olan kişilerin kader sayısı ise 2 olarak biliniyor.

Barışta ismini doğru bir şekilde anlamak ve çocuklara bu ismi vermek için ismin olumlu, olumsuz yönlerine ve karakter analizine bakmak gerekiyor. Genel bir değerlendirme yapıldığında Barışta isminin özellikleri arasında sakinlik, sessizlik, merhamet, fedakarlık, yüksek inanç, marjinallik bulunuyor. Ancak her isimde olduğu gibi Barışta isminin de olumsuz özellikler özellikleri var. Genel bir değerlendirme ile Barışta isminin olumsuz özellikleri arasında öngörü yeteneğinin bulunmaması,  duygusal yönünün zayıf olması ve sabit fikirlilik yer alıyor. Bu isme sahip olan kişilerde genellikle dediğim dedik bir kafa yapısı ve inatçı yön ön plana çıkıyor.

Barışta ismine sahip olan kişilerde benzerlik gösteren bir diğer özellik ise fiziki yapı olmaktadır. Bu isme sahip olan kişilerde geniş omuz, gamze, belirgin elmacık kemiği, köşeli çene, düzgün bir gülümseme, geniş bir alın ve kemerli bir burun görülüyor. Eski Türkleri andıran Barışta isminin fiziksel özellikleri pek çok dizi ve filmde dikkat çekiyor.

Barışta ismini çocuklarından birine koyan  ve yeniden çocuk sahibi olmayı isteyen ebeveynler ise Barışta ismi ile uyumlu isim arayışı gerçekleştirmektedir.  Aşağıda yer alan listede  Barışta ismi ile uyumlu isimler yer almaktadır. Listeden bir isim seçerek erkek ya da kız çocuk fark etmeksizin iki çocuk arasında isim uyumunu sağlamak mümkündür.

Barış, Barışcan , Barışkan, Barın, Barım , Barık , Barıkhan, Baran, Bartu , Barbaros , Barkın , Barlas , Baransel , Baray, Barıka, Barkan , Barçın , Baria , Baruh , Güşta , Bafta , Büşra , Beyza , Berna , Berra , Bedia ve Berika, Barışta ismi ile uyumlu olan isimler arasında yer almaktadır.

Barışta isminin harf analizi de harflerin çıkardığı titreşimlere göre belirleniyor. B harfi önsezi yeteneğine, A harfi enerjiye, R harfi tereddüte, I harfi hassasiyete, Ş harfi üretken yapıya, T harfi duyguları ifade etmekte zorlanmaya, A harfi ise enerjiye işaret ediyor.

Barışta ismi hakkında internet ortamında sıklıkla araştırılan konulardan biri de bu ismin caiz olup olmadığı oluyor.  Pek çok kişi tarafından cevabı merak edilen ‘Barışta ismi caiz midir?’ sorusuna uzmanlar caiz olduğu yönünde yanıt veriyor. Uzmanlara göre Barışta isminin çocuklara verilmesinde herhangi bir sakınca bulunmuyor.

Barışta isminin numerolojisi de pek çok kişi için büyük önem taşıyor. İsimde yer alan harflerin alfabe sıralamasında göre elde edilen sayılar ile Barışta isminin numerolojisi ortaya çıkarılıyor. B harfi iki, A harfi bir, R harfi yirmi bir, I harfi on bir, Ş harfi yirmi üç, T harfi yirmi dört, A harfi ise bir sayılarına karşılık geliyor. Barışta isminin  numerolojisi ise 83 olarak biliniyor.

barista-isminin-anlami-7748
Barışta İsminin Anlamı

Barışta isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – İnsanoğlu

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Barışta ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Barışta ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Barışta ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Barışta ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Barışta ismini kullanan bulunmamaktadır.

Barışta isminin Türkiye sıralaması

Barışta en çok kullanılan 13413. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 12859. isimdir.

Barışta isminin Harf Analizi

Kişiye Barışta ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Barışta İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Barışta ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Barışta isminin anlamını gözden geçirin!

Barışta İsminin Numerolojisi

Barışta isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
A: bir
R: yirmi bir
I: on bir
Ş: yirmi üç
T: yirmi dört
A: bir
TOPLAM: 83

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap