Barbunya Nasıl Saklanır?

Temmuz ayının sonrasında Eylül ayının ortalarına kadar şehir pazarlarında çok basit bir şekilde bulunabilecek sebzelerin başında gelen barbunya kökeni Akdeniz ..

Temmuz ayının sonrasında Eylül ayının ortalarına kadar şehir pazarlarında çok basit bir şekilde bulunabilecek sebzelerin başında gelen barbunya kökeni Akdeniz ve Ege mutfakları olmakta ve bu bölgelerde çok yoğun bir şekilde yetiştirilmektedir.

Eğer ki sadece yaz aylarında değil aynı zamanda kış aylarında da barbunya tüketmek istiyorsanız belli başlı saklama koşullarını uygulamanız gerekiyor. Aksi halde saklama işlemi gerçekleştirme dini zaman barbunyaya ulaşabilmeniz çok da kolay olmamaktadır.

Barbunya nasıl saklanmalıdır?

Kendiniz ve aileniz için kış boyunca tüketmek istediğiniz taze barbunya ları seçerek olaya başlayabilir ve birazdan Anlatacağımız metotları uygulayarak sizlere de kış aylarında kullanmak istediğiniz barbun yollarınızı sadece ederken Oldukça rahat edersiniz.

Mümkün olduğu kadar taze ve canlı gözüken barbun Yolları seçerek saklama işleminin sonucunda daha yüksek verim alabileceğiniz aklınızdan çıkarmayın. Sizi tatmin edecek barbunyalar temin etmeniz Adana temizlik sahasında geçmeniz son derece büyük bir önem taşımaktadır hemen bu işlemlerin ardından barbunyalar kabuklarından ayrılacak taneleri bir kovanın içerisine yerleştirilecektir.

Bazı barbunya kabukları olgunluk ya da diğer doğal şartlar sebebiyle açılmış olabilir bu sebepten ötürü bol su ile yıkandığı takdirde daha hijyenik bir saklama işlemi gerçekleştirilmesi kolay hale gelecektir.

Her marketten temin edebileceğiniz buzdolabı poşetlerine Tek porsiyonlar halinde ayırarak tek kullanımlık poşetleme lerde barbunya ları saklayabilirsiniz.

Tekbir poşetten parçalar halinde almak ve kalan kısımları hava almaması için saklamak daha avantajlı olacaktır Eğer bütün hepsini tek bir poşet içerisinde saklarsınız dondurucudan çıkarttığınız zaman problem yaşayabilirsiniz bu nedenle pozisyonlara bölmek daha büyük avantaj sağlar.

Poşetleri dönüştürme uyguladıktan sonra havalarını boşaltarak ağız kısımları tamamen kapatılmalıdır ardından buzdolabının dondurucu kısmı yerleştirilerek kış boyunca barbunya larınızı gönül rahatlığıyla Dilediğiniz zaman tüketme şansına kavuşmuş olacaksınız.

Kış için dondurarak saklamış olduğunuz barbunya ile alakalı olarak bilmeniz gereken diğer bir ipucu bu tip yiyeceklere fazla baharat ve tuz koymamak gerekiyor çünkü doldur olmasından dolayı az miktarda kullanılacak bir baharat bile çok yoğun bir tat yaratabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap