Banyo Köpüğü Nasıl Kullanılır?

banyo-kopugu-nasil-kullanilir-46903

Banyo Köpüğü Nasıl Kullanılır? Banyoda köpük keyfini seviyorsanız bunu uygun bir şekilde gerçekleştirebilmek için bazı inceliklerini bilmeniz size büyük bir fa..

Banyoda köpük keyfini seviyorsanız bunu uygun bir şekilde gerçekleştirebilmek için bazı inceliklerini bilmeniz size büyük bir fayda sağlayabilir. Üçtür banyo köpüğü kullanılmaktadır.

Birincisi sıvı halde şişenin iç kısmında satılan banyo köpükleri bir. Kullanmış olduğunuz banyo köpüğüne göre köpürmek gücü değişiklik gösterecektir. Kaliteli markalar köpüklerin içinde bu olmanıza sebep vermez.

Daha az miktarda köpürerek sizi dinlendirecek bir ortam oluşturmayı hedefler. Sıvı banyo köpükleri kullanırken dozunu doğru ayarlamak gerekir yoksa küvetten köpüklerin dışarı taşmasına sebep verebilirsiniz. Köprü ne kadar dönmeniz gerektiği şişenin arkasındaki talimatlarda sizlere zaten gösterilir.

Ikinci tur ise içi sıvı dolu kapsül halde satılan ve suyla temas ettiğinde eriyen banyo köpüklerinden oluşuyor. Burada istediğiniz köpük oranına göre 3 ile 5 adet arasında kapsülü attığını zaman istediğiniz köpük oranını yakalayabilirsiniz.

Fazla kaçırdığını takdirde istemediğiniz kadar kökün içerisinde bulunacağınız için talimatlarına uygun bir şekilde köpükleri kullanmanız fayda sağlayacaktır. Fazla çöpü kullanmak cildinizde kuruma yapacağı için vücudumuzda çatlakları meydana gelmesinde sağlayabilir.

Köpük banyosu bu nedenlerden ötürü ister sıvı kapsül şeklinde ister sıvı şeklinde olsun sadece yağlı cilde sahip olan insanlar için öneriler. Eğer kuru cilde sahipseniz lavanta ya da gül yağı kullanmanız Vücudunuzun kurumasını engelleyebilir.Katı halde satılan banyo köpükleri ise son olan banyo köpükleri arasında bulunmaktadır ve bunların farklı boyutları bulunur. Genelde bir kapsül bir sürü köpük için yeterli olacaktır .

Bununla birlikte yine dozunu doğru ayarlamanız size büyük bir avantaj sağlar. Katı halde bulunan köpeğin kullanılabilmesi için su doldurulurken katık köpüğün suyun altında tutulması gerekmektedir. Kapsül eridikçe köpükten baloncuklar oluşmaya başlayacaktır bunlar kuvvetimizi dolduracaktır. Bu sayede keyifli bir köpük banyosu gerçekleştirebilirsiniz. Köpük banyosu yaparken suyun içerisinde 20 dakikadan daha fazla kalmamanızı tavsiye ediyor.

Suyun sıcaklığını istediğiniz ayara getirdikten sonra kuvvetinizin yüzde 20’si oranında su ile doldurun ve istediğiniz miktarda banyo köpüğü küvetinize yerleştirin.Masaj özelliği olan duş başlıklarına sahipseniz ağızlı köküne sağlayabilirsiniz. Temel bilinmesi gereken en önemli nokta suyun içerisinde 20 dakikadan fazla kalmanın zararlı olduğudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap