Balla Gelen Güzellik Mucizeleri

Ballın birçok mucize etkisinden söz edebiliriz özelliklede sağlık açısından oldukça değerli bir besin kaynağı olan balın bu kez konumuz olan güzellikte yarattı..

Ballın birçok mucize etkisinden söz edebiliriz özelliklede sağlık açısından oldukça değerli bir besin kaynağı olan balın bu kez konumuz olan güzellikte yarattığı mucizelerinden bahsederek sadece bedeni içten değil dıştan da beslediğini ve birçok sorunu giderdiğini sizlerle paylaşmak istedik.

Bal kullanarak ne gibi mucizelere şahit olabilirsiniz işte formülleri:

Acil cildinizin nemlenmeye ihtiyacı olduğunda özelliklede bu kış günlerinde sizlere bir formülle yardımcı olmak istedim bir tatlı kaşığı balı bir çay kaşığı zeytinyağı ile karıştırın ve bu karışımı yüzünüze sürün 10 dakika sonrasında yıkayarak yumuşak ve pürüzsüz bir cilde kavuşacaksınız.

Özelikle kış günlerinde çatlayan ve kuruyarak pul pul dökülen cildiniz bal sayesinde hayat bulacaktır unutmayın.

Balı sivilcelerin kurumasında kullanabilirsiniz bunun yanında yanık ve yaraların üzerinde bekletildiğinde antiseptik özelliğiyle yaralarınızı ve sivilcelerinizin nasıl kolay iyileştiğini göreceksiniz.

Kış aylarında çatlayan dudaklarınıza ballı peeling uygulayın yarım çay kaşığı bal, yarım çay kaşığı zeytinyağı, yarım çay kaşığı vazelini krem haline getirin.

Bu karışımı haftada bir uygulayın cildinizin yenilenip yumuşadığını neme kavuştuğunu göreceksiniz.

Porselen gibi bir cilt hayal ediyorsanız balı yüzünüzden eksik etmeyin özelliklede bu tarifi bir çay kaşığı bal içine 3 ya da 4 damla limon sıkıyorsun.

Karıştırarak bu karışımı yüzünüze uygulayın 45 dakika sonra ılık su yardımıyla yıkayın. Haftada iki kez uygulayın bu karışımı en az iki ay kullandığınızda gözenekleriniz sıkılaşacak yüzünüz parlak ve pürüzsüz olurken nemini koruyan porselen bir görüntü elde edeceksiniz bunun yanında siyah noktalarınızın da yok olduğunu göreceksiniz.

Vücut için ballı peeling işlemi yaparak kışın nemsiz kalan bedeninize sağlık sunabilirsiniz. 1 kahve fincanı yulaf ezmesi, 2,5 çay kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı elma sirkesi yarım tatlı kaşığı sıcak suyu iyice birbirine yedirin tüm karışımı parmak yardımıyla yuvarlak daireler çizerek cildinize uygulayın en sık yapılan hataların başında cildi aşırı hırpalamaktır.

Asla hızlı değil yavaş ve dairesel hareketlerle peeling yapmaya çalışın bir fırçadan da yardım alabilirsiniz. Sürdüğünüz karışımı 15 dakika kadar bedeninizde ya da yüzünüzde bekletin. Beklemenin ardından bir sünger yarımıyla cildinizden silerek arındırın.

Ilık suyla yıkayarak cildinizi durulayın. Bu peeling işlemini sık değil kesinlikle haftada 1 kez uygulayarak yapmaya çalışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap