Balık Kokusu Evden Nasıl Çıkar?

Kış sofralarının vazgeçilmez bu dağlarından bir tanesi olan balık Özellikle de Sezonu geldiği zaman tüketilir ve çok fazla içeriğinde bulunan proteinden , vita..

Kış sofralarının vazgeçilmez bu dağlarından bir tanesi olan balık Özellikle de Sezonu geldiği zaman tüketilir ve çok fazla içeriğinde bulunan proteinden , vitaminden Omega 3 ondan dolayı sofralarda haftada 2 kez tüketilmesi gereken önemli bir besindir.

Bu kadar faydalı olarak bilinen ve sevilerek tüketilen balığın tek kötü yanı kokusu olmaktadır pişirilirken eve sinen kokusu genellikle rahatsız edici derecede olabilir bu nedenden dolayı evden çıkartma bilmesi için belli başlı tekniklerin kullanılması gerekmektedir. Evdeki balık kokusunu çıkartılması için neler yapılabileceğini beraber bakalım.

Balık kokusu evden nasıl çıkar?

Balık kokusunu ne ve yayılmasını engelleyebilmek için öncelikle Balık pişirilirken mutlaka aspiratör açık durumda bulunmalıdır Mümkünse mutfak kapısı kapatılarak pencere veya balkon kapısı varsa açılmalıdır. Mutfaktaki kokuların dışarı çıkarılması Bu sayede sağlanabilir Ayrıca balık pişirilen tava ızgara yada tepsiden de kısa süre içerisinde yıkayarak koku arındırılması gerekmekte.

Ne kadar uğraşırsanız uğraşın balık pişirme esnasında kendine özgü bir miktar koku Earth etrafı olacaktır bu kokunun giderilmesi için en etkili yöntemlerden bir tanesi tencere içerisinde su limon ve sirke ekleyerek içine Biraz da Defne yaprağı tarçın ve karanfil ekleyerek karışımı kaynatılması şeklinde olacak. Bu yöntem Evdeki balık kokularını giderir ve evin daha güzel kokmasını aynı zamanda sağlayacaktır.

Ayrıca balık kokusunun önlenmesinde aşağıdaki diğer yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Kızartma şeklinde balık hazırlanırken tavada kızartma yağın içerisine 12 dilim limon atabilir ve içerisine bir tutam maydanoz bırakabilirsiniz.

Eve yayılmış olan Balık kokusunu engellemek için Ocak üzerine bir miktar çay ve Limon Kabuğu yapılarak bu etkili bir duruma koku giderilebilir.

Balık pişirme esnasında ocağın kenarında kesme şekerde tarçın yakılması dokuların engellenmesini sağlayacaktır.
Balık pişirme başlamadan önce pişirme alanına yakın bir yerde mum yakılarak yayılan kötü kokuları tamamen engelleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap