Balık Izgaraya Nasıl Yapışmaz?

Balığın ızgarada yapışmaması için marine etme, soslama ve temizliğinin uygun şekilde yapılması gerekir. Izgaraya atmadan önce dikkat edilecekler yazımızda.

Diğer et türleri ile kıyaslandığı zaman Balıkesir son derece narin bir et yapısına sahip olmaktadır doğru hazırlanmadı İsa ızgaraya da balığın Rüzgar at eline yapışması gibi durumlarla karşılaşılabilir bir kaç küçük teknikle beraber balıklarınız ızgaraya yapışmaması da parçalamadan son derece kaliteli bir şekilde pişirebilirsiniz. Işin ustalarının vermiş olduğu tavsiyeler şu şekilde sıralanmaktadır.

Balıkları soslayın

Kullanacağınız balon türü her ne olursa olsun pişirmeden Biraz önce zeytinyağı da dinlendirmek hem balığın lezzetini yükseltecektir hem de uzat elini yapışmasını engelleyecektir. Terbiyesi için zeytinyağı limon suyu ve Defne yaprağı damak tadınıza göre farklı Otlar da kullanılabilir..

Izgara telinin yağlanması

Balıkların ızgara seninle yapışmasında engelleme bilmesi için pişirmeden önce ızgara telinin mutlaka doğru bir şekilde yağlanması gerekmektedir.

Başlamadan önce her zaman teli yağlayıp hazır bulundurun ki Balık pişirirken rahat bir şekilde temizlik işlemini gerçekleştirebilir olur.

Temiz suyu bırakmayacak Bir bez yada bir kağıt parçası ile beraber yağlama işlemi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz Eğer bu yöntemleri istemiyorsanız daha basit bir yöntem olan soğanla beraber yağlama işleminde kullanabilirsiniz.

Soğan ızgara telini hijyenik hale getirmek için kullanılan en doğal yöntemlerden bir tanesidir Şuan üzerine bir parçaya döktükten sonra çok rahat bir şekilde yağlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Izgara telinin temizlenmesi

Izgara telini ve plakasını her kullanımdan sonra temizlersiniz bir sonraki pişirmeniz de çok daha rahat bir şekilde balık pişirmeyi sağlayabilirsiniz. Geçtikçe yağlar ve yemek artıkları dolarak temizliği zorlaştıracaktır bu nedenlerden ötürü temizlik işlemini balık pişirme bittikten sonra hemen yapmanızı büyük bir fayda var.

Kaç yaşında lezzet açısından da daha uygun olacağı için ızgaranın üzerinde önceden kalmış yemek artıklarını malzemenin ızgara yapışmasını neden olmaması adına çıkarmanız da büyük bir fayda göreceksin

Balık ızgara yaparken

Filmlerin çok kalın ya da ince olmaması önemlidir.

Balıkların etleri pişirirken düşük ısılarda uzun süre pişirmeyi tercih etmeniz gerekiyor

Pişirme işleminden hemen sonra ızgara telini limon suyuyla ovalarsanız ızgaranın Balık kokusunu çekmesini engellemiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap