Bağlam İsminin Anlamı

baglam-isminin-anlami-9294

Bağlam İsminin Anlamı

Kız çocukları için özenli bir şekilde yapılan isim arayışlarında rastlanan ve gerek tek isim olarak gerek birinci ya da ikinci bir isim olarak farklı bir ismin yanına konulan Bağlam ismi oldukça dikkat çekiyor. Bağlam isminin anlamı nedir sorusu da bu sebeple oldukça gündeme geliyor. Bu ismin anlamı ile ilgili bilinmesi gereken en temel şey bu kelimenin bir arada olan, birbiri ile ilişkili olan şeyleri ifade etmek amacı ile kullanılan bir kelime olmasıdır. Bu temel anlama bağlı kalarak birçok yan anlam türetilebilir. Bu isim Buğlem, Begüm, Damla gibi isimler ile söyleyiş tarzı olarak benzerlikler de gösterebiliyor. 

Bu ismin farklılığı ile ön plana çıkması sonucunda aileler de isim ile ilgili daha fazla şeyi merak etmeye başlıyor. Örneğin Bağlam ismi Kur’an’da geçiyor mu sorusu uzun yıllardır sorulmaya devam ediyor. Bilinen ve araştırılan kadarı ile bu isim Kur’an-ı Kerim içerisinde yer alan hiçbir ayette ve surede bulunmuyor. Ancak isim anlam olarak hiçbir kötü çağrışıma sahip olmadığı için konulmasında da bir sakınca görülmüyor ve rahatlıkla bu isim çocuklara verilebiliyor. Bunun yanı sıra bu isim kız çocuklarına verilebildiği gibi erkek çocuklarına da verilebiliyor. İsmin taşıdığı anlama ve yan anlama göre bu durum değişebiliyor. 

Bağlam isminin anlamı kadar kökeni de merak ediliyor. Bağlam ismi Türkçeye ait olan bir kelime olarak biliniyor. Bu sebeple kullanımı da daha rahat oluyor. Bu ismin anlamı, kökeni, söyleniş tarzı ve yazılışı ile diğer kız isimlerinden ayrıldığı bir gerçek. Aileler de eğer farklı bir isim arayışındaysa ve sıradan isimlerden sıkıldıysa bu ismi tercih edebiliyor. Bu durum son dönemde bu tarz farklı isimlerin ön plana çıkmasına da zemin hazırlıyor. Ancak her farklı isim farklı bir kimliğe sahip özellikte doğuruyor. Bu sebeple çok beğenilen isimlerden bir tanesi olan Bağlam ismi ve alternatifleri övgü toplamaya ve merak edilmeye de devam ediyor. Ailelerin tercihlerine göre de çocukların kullanımına sunuluyor. 

Bu gibi farklı isimler aileler tarafından soru işaretleri ile karşılandığı için bu isimlere sahip olan kişilerin neler yaptığı, nerelerde olduğu da oldukça merak ediliyor. Bağlam ismine sahip olan ünlüler araştırması çok yoğun içerikli sonuçlar sunmuyor. Çünkü isim henüz çok taze sayılıyor ve çok az kişi tarafından bilinerek kullanılıyor. Ancak bu isim ile anılan işletmeler ve kuruluşlar mevcut. Bu durum ismin kullanımı ile ilgili etkili bir referans sunmasa da birer bilgi olarak hafızalarda yer alıyor. Aileler çocukları için en doğru ismi ararken Bağlam ismini tercih edip değerlendirebiliyor. Bağlam ismi Buğlem ismi ile karıştırılabiliyor ya da aynı olarak bazı kişiler tarafından tercih ediliyor

Bağlam ismi ile ilgili araştırmalar sürerken aileler bu ismin etkileri hakkında da bilgi sahibi olmak istiyor. Bağlam isminin analizi yapılarak bu soruna bir çözüm aranıyor. Bağlam isminde yer alan B harfi eşitliği ve bakış açısını, A harfi liderliği ve öncülüğü, Ğ harfi özelliği, L harfi güzelliği, M harfi ise eşitliği ifade ediyor. İsim içerisinde farklı bazı harfler aynı şeyi ifade ederek ismin enerjisini güçlendiriyor. Buna bağlı olarak Bağlam ismine sahip olan kişilerin güzel, lider, çalışkan ve adaletli olduğunu söyleyebiliriz. İsim analizleri sadece bir fikir aracıdır. Genel geçer yargılar içermezler. Bu sebeple sadece harflerin yapısal durumuna ve isim içerisindeki uyumuna odaklanarak enerjisel birtakım yorumlara sahiptir. 

Bağlam isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Cinsleri Ayrı Ya Da Birbirlerine Yakın Olan Şeylerin Bir Arada Bağlanmışı, Demet, Deste. 2. Bir Koşuttaki Dörtlüklerin Herbiri. 3. Herhangi Bir Olayda, Olaylar Durumlar İlişkiler Örgüsü Ya Da Bağlantısı. 4. Dilbilgisinde, Önce Veya Sonra Gelen Kelimeyi Etkileyen Belirleyen Birim Ya Da Birimler Bütünü. -Erkek Veya Kadın Adı Olarak Kullanılır.
  • 2 – Tutam, deste, demet
  • 3 – Bir şiirdeki dörtlüklerin her biri, bent.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Farsça
Kuran ‘da geçmiyor.

Bağlam ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Bağlam ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Bağlam ismini kullanan 1 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Bağlam ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Bağlam ismini kullanan bulunmamaktadır.

Bağlam isminin Türkiye sıralaması

Bağlam en çok kullanılan 12944. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 1016. isimdir.

Bağlam ismini kullananların sayısı, son bir yılda artış göstermemiştir.

Bağlam isminin Harf Analizi

Kişiye Bağlam ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Ğ : Bir şeyin sonuna kadar azimle ,mücadele ederek gitme.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Bağlam İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Bağlam ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Bağlam isminin anlamını gözden geçirin!

Bağlam İsminin Numerolojisi

Bağlam isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

B: iki
A: bir
Ğ: dokuz
L: on beş
A: bir
M: on altı
TOPLAM: 44

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap