Azur İsminin Anlamı

Azur İsmi

Azur İsminin Anlamı Ebeveyn olmaya hazırlanan kişiler çocuklarına en iyi ismi vermek için oldukça kapsamlı bir araştırma gerçekleştirmektedir. Bu araştırmayı gerçekleşecek olan anne ve baba adayları  kız çocuğu ismi arayış içerisine girdiğinde çeşitli kitaplardan, internet sitelerinden ve dergilerden yardım almaktadır. Özellikle erkek çocuğu için ismi arayış içerisinde olan kişilerin karşısına çıkan güzel anlamlı, caiz, hoş söylenişli isimlerden biri de Azur ismi olarak bilinmektedir.

Uzun zamandır kullanılan ve pek çok erkek çocuğuna verilen isimlerden biri olan Azur isminin anlamı pek çok anne baba adayı tarafından merak ediliyor. Bu ismi ilk kez duymuş olan ya da daha önce duymasına rağmen anlamını bilmeyen anne baba adayları Azur isminin anlamı nedir? Sorusunu gündeme getiriyor. Genel bir değerlendirme gerçekleştirildiğinde ve Azur isminin anlamları incelendiğinde Azur isminin birden fazla anlamı olduğunu görmek mümkün hâle geliyor.

Azur İsminin Anlamı
Azur İsminin Anlamı

Azur isminin anlamını arasında ilk sırada yardım eden, ikinci sırada o yardım eder, üçüncü sırada yardım, dördüncü sırada mavi anlamları yer almaktadır. Kısa bir özetle Azur ismi de birden fazla anlamı olan isimler arasında yer almaktadır.

2022 yılı içerisinde  Türkiye’de paylaşılmış olan isim istatistikleri göz önünde bulundurulduğunda  Azur isminde Türkiye’de de kaç kişi var? Sorusunun cevabına rastlamak mümkündür. Genel bir değerlendirme gerçekleştirildiğinde ve isim istatistikleri incelendiğinde Azur isminin Türkiye sıralaması elde edilebilmektedir. Türkiye’de 2022 yılında toplam 0  kişi Azur ismini kullanmaya başlamıştır. Bu nedenle Aruz ismi hakkında net bir bilgi bulunmamaktadır. 

Veriler incelendiğinde ve Azur isminin Türkiye sıralamasına göz önünde bulundurulduğunda ise  Azur isminin Türkiye’de en çok tercih edilen isimler arasında 30038. sırada bulunduğu görülmektedir. En çok tercih edilen erkek çocuğu isimler arasında ise Azur isminin 22432. sırada Azur isminin yer aldığı görülmektedir. Son bir yıl içerisinde kız ve erkek çocuklarına Azur isminin verilmemesi sebebiyle Azur ismini kullananların sayısında artış gözlemlenmemiştir.

Azur ismini çocuğuna vermek isteyen kişilerin araştırması gereken bir diğer konu ise Azur isminin kişilik özellikleri olmaktadır. Azur ismine sahip olan kişilerin  olumlu yönleri arasında hızlılık, korkuyla yüzleşme, çekicilik, karizmatiklik, gizemlilik, hassasiyet, çekingenlik, detaylar sevme, derinlik, sabırlılık, paylaşımcılık, sahiplenicilik, dayanıklılık ve kararlılık özellikleri yer almaktadır.

Azur isminin olumsuz yönleri arasında ise rahatına düşkünlük, tehdit, samimiyetten hoşlanmamak, zevklere olan düşkünlük, sürekli erteleme isteği, inatçılık ve yalancılık özellikleri bulunmaktadır.  Bu nedenle ebeveynler Azur isminin olumlu ve olumsuz yönleri konusunda araştırma gerçekleştirmeli ve bu araştırma neticesinde çocuğuna Azur ismini vermelidir. Azur isminin analizi de bu aşamada oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Azur isminde bulunan harflerin çıkardığı titreşimlere göre Azur isminin harf analizi ortaya çıkarabilmektedir.

Ebeveynlerin Azur ismi hakkında sıklıkla sorduğu sorulardan biri de Azur ismi caiz midir? Sorusudur. Uzmanların gerçekleştirmiş olduğu açıklamalara göre Azur ismi Kur’an-ı Kerim içerisinde yer almayan ancak çocuklara verilebilecek olan isimler arasında yer almaktadır. Bu ismin çocuklara koyulmasında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak bu ismin verildiği çocukların oldukça sabırlı ve üretken oldukları gözardı edilmemelidir.

Azur ismi hakkında merak edilen bir diğer konu ise Azur isminin numerolojisi olmaktadır. Azur isminde yer alan harflerin alfabede karşılık geldiği sıraların toplanması ile numeroloji elde edilebilmektedir. Bu duruma A harfi bir, Z harfi 29, U harfi yirmi beş, R harfi ise yirmi bir sayılarına karşılık gelmektedir. Bu sayıların toplanması ile elde edilen yetmiş altı sayısı ise Azur isminin numerolojisidir.

Azur isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – o yardımcı olur ya da yardım
  • 2 – Yardım eden.
  • 3 – Mavi.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Fransızca
Kuran ‘da geçmiyor.

Azur ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Azur ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Azur ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Azur ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Azur ismini kullanan bulunmamaktadır.

Azur isminin Türkiye sıralaması

Azur en çok kullanılan 30038. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 22432. isimdir.

Azur isminin Harf Analizi

Kişiye Azur ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Azur İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Azur ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Azur isminin anlamını gözden geçirin!

Azur İsminin Numerolojisi

Azur isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
Z: yirmi dokuz
U: yirmi beş
R: yirmi bir
TOPLAM: 76

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap