Azize İsminin Anlamı

azize-isminin-anlami-69064

Azize İsminin Anlamı Nedir?

Azize isminin anlamı 5 farklı şekilde tanımı yapılabilir. İlk olarak üstünde yürünmemiş kum. İkinci  olarak dirilmek, buyruk, el dokuması bezdir. Üçüncü olarak sevgili, izzetli, nurlu dost, kuvvet sahibi anlamına gelir. 4. olarak Kadri yüce olan şerefli ve Aziz. 5. olarak ermiş kadın. Azize isminin cinsiyeti kız, kökeni Arapça, söylenişi Azize’dir. Yüce kitap Kur’an-ı Kerim’de yer almıyor.

Azize isminin TDK’deki anlamı Türk Dil Kurumu Genel Türkçe sözlük anlamı ermiş kadın demektir.

Azize isminin analizi, Azize isminde olan insanların rengi kırmızıdır. Kader sayıları ise 4’tür. İşkolik  olan insanlardır, onlar için eğlenceden ziyade ilk önce işleri gelir. Bu sebepten dolayı girmiş oldukları ortama hemen ayak uyduramazlar. Kendilerini mesleklerini adamış olan insanlardır. Zamanı boşa harcamayı hiçbir şekilde sevmeyen kişilerdir. Özel yaşamlarında aceleci değil yavaş adımlar ile ilerlemeyi tercih ederler. Genellikle soğukkanlı bir yapıları vardır.

Azize isminin anlamı ve bu isimde olan bireylerin olumlu yönleri, planlı, aşırı ilgiden hoşlanmayan, kişilerdir. Mükemmeliyetçi, kuralcı, doğal davranışları severler. Yalnız kalmaktan sıkılmayan kişilerdir. Harcamalarında tutumlu olurlar, mantıklı davranırlar. İşine çok önem veren, gelenekçi, pratik, yönetici bir vasfa sahiptir. Dikkatli, çalışkan, vermiş olduğu söz güvenilirdir. Sorumluluk sahibi olan, öncü kararlı, mesafeli ve sabırlı kişilerdir.

Azize isminin anlamı ve bu isimde olan kişilerin olumsuz yönleri, bir kişiye duygusal bir şekilde bağlı kalmaktan korkan, aşırı risk almaktan kaçınmayan kişilerdir. Abartıcı yönleri olan, limitlerini belirleyemeyen kişilerdir. Yerinde duramayan, aşırı hareketli, çabuk bir şekilde inanan, dağınık, detayları sevmeyen kişilerdir.

Azize isminin anlamı ve bu isimde olan kişilerin fiziksel özellikleri şu şekildedir. Köşeli belirgin yüz hatları vardır. Uzun boylu, sağlam yapılı, vücutları kemikli ve ince olur. Genellikle el ve ayaklar büyük, kafa yapısı oval olan kişilerdir. Yanaklar düz, saçlar bukleli ve koyu renkli, dudakları ince, uzun bir burun yapısına sahip olurlar. Kararlı ve güven verici bir ses tonuna sahiptirler.

Azize isminin kişilik analizi, Azize ismini taşıyan kişiler genellikle, cazibeleri ve kibar tavırları ile bulundukları ortamda ilgi odağı olurlar. Bir durum karşısında yüksek sezgileri ile hareket eder. Güçlü sezgileri olmaları sayesinde insanlara ne şekilde tavır sergileyeceklerini çok iyi bilen kişilerdir. Fazla konuşmayı sevmezler, fakat sadece önemli konularda konuşmayı tercih ederler. Özel yaşamlarını göz önünde yaşamaktan yana kapalıdırlar. Özel yaşamları kendilerinin içinde özel yaşamayı severler. Partnerlerine karşı çok ilgili olurlar. Sevmiş olduğu insana karşı çok tutkulu ve hisli davranır. O kişiye yaşamında bulunan tüm güzellikleri sunar. Sevmiş olduğu kişiyi yaşamının merkezine koyar. Aşık olduğu zaman aşkını çok derin yaşayan kişilerdir.

Azize ismi caiz mi? Azize ismi caiz olmayan sakıncalı isimler listesinde yer almayan isimlerden bir tanesidir. Bir kişiye Azize ismi verilmeden önce Azize isminin anlamı araştırılıp gözden geçirildikten sonra verilmesi uygun olabilir.

Azize ismine benzer isimler Azize isminde bulunmuş olan harf sayısı 5 hece sayısı 3’tür. Gruplar şeklinde isimler özel bir yazılım ile cinsiyet ve ses uyumu bakımından en yakın olan isimler bir araya şu şekilde getirilmiştir. İçinde  Azize geçen isim Hazize’dir. İlk  3 harfi ses uyumu olan isimler Azime, Azimet’tir. Son 4 harfi ses uyumu olan isimler, Ezize, Lezize’dir. Son 3 harfi ses uyumu olan isimler, Caize, Ferize, Ramize, Nafize, Faize, Pakize, Hafize’dir.

Azize ismine sahip ünlüler Azize ismine sahip olan ünlü bir kişiye rastlanılmamıştır.

Formun Üstü

Formun Altı

Azize isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Üstünde Yürünmemiş Kum
  • 2 – “Dirilmek”Ten Buyruk; El Dokuması Bez
  • 3 – Sevgili, İzzetli, Nurlu Dost, Kuvvet Sahibi Anlamına Gelir.
  • 4 – Kadri Yüce, Şerefli, Aziz.
  • 5 – Ermiş kadın.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Söylenişi: azi:ze
Kuran ‘da geçiyor.

Azize ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Azize ismini kullanan 38.906 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Azize ismini kullanan 5.311 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Azize ismini kullanan 1.415 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Azize ismini kullanan 1.836 kişi bulunmaktadır.

Azize isminin Türkiye sıralaması

Azize en çok kullanılan 430. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 227. isimdir.

Azize isminin Harf Analizi

Kişiye Azize ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Azize İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Azize ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Azize isminin anlamını gözden geçirin!

Azize İsminin Numerolojisi

Azize isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
Z: yirmi dokuz
İ: on iki
Z: yirmi dokuz
E: altı
TOPLAM: 77

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap