Azem İsminin Anlamı

azem-isminin-anlami-79607

Azem İsminin Anlamı Nedir?

Azem isminin anlamı beş farklı şekilde tanımı yapılır. İlk olarak yüce ulu büyük. İkinci olarak azmedici, kararlı olandır. Üçüncüsü olarak lazım ve ait olandır. Büyük önemli ve son olarak iri yarı kimse demektir. Kur’an-ı Kerim’de yer alır. Kur’an-ı Kerim anlamı ise azmetmek demektir.

Azem isminin TDK’deki anlamı ise lazım ve ait olandır.

Azem isminin analizi, Azem isminde olan kişilerin iradesi güçlü çoğunlukla olumlu bir amaç üzerinde odaklanmış olan motive edecek kişilerdir. Azem isminin rengi siyah, kader sayısı ise birdir. Detaylardan hoşlanmayan ve kaçınması gerekir. Aksi durumda çabaları hedeften uzaklaşma ihtimali yüksektir. Tehlikeli bir durum ile karşılaşması muhtemeldir. Bir rakamı zirvenin ve egoizmin sembolü olduğu için bu insanlar inatçı ve bencil olabilirler. Bu sebeple kendi çıkarlarını gözeten kendi çıkarlarının başkalarının çıkarları ile çatışmamasına dikkat edilmesi gerekli bir durumdur. Çünkü dostlarını düşman durumuna getirebilirler. Eğer kendileri kontrol edebilirler ise gelecekleri parlak olabilir. Bir rakamı önce ve kuvvetli olan insanı temsil edebilir. Kendilerine güvenleri, cesareti oldukça yüksek kişilerdir. Fazla para kazanıp rahat bir şekilde harcamaya eğilimleri bulunur. Özel yaşamlarında çok kıskanç sahiplenici ve ateşlidirler.

Azem isminin anlamı ve bu isimde olan kişilerin olumlu yönleri, kendine güveni tam şekilde olan, rekabetten korkmayan, enerjik kararlı, açık sözlü kişilerdir. Düşüncesini açık bir şekilde ifade edebilen, mert girişimci cesur olurlar. Risk almaktan korkusu olmayan, hızlı bir şekilde öğrenen, maksadına uygun bir şekilde hareket eden kişilerdir. Önderlik etmeyi seven, maceraya atılmaktan korkusu olmayan, yenilikleri seven, hareketli ve samimidirler. Liderlik yapmayı seven, atılgan samimi, cömert güçlü, deneyimlerinden ders çıkaran kişilerdir.

Azem isminin anlamı ve bu isimde olan kişilerin olumsuz yönleri, kolay bir şekilde etki altında kalan. Çabuk fikirleri değişen, disipline olmak da zorlanan, kırılgan, hiçbir zorluğa gelemeyen, şartlara göre çabuk yön değiştirme huyu olan kişilerdir.

Azem isminin anlamı ve bu isimde olan kişilerin fiziksel özellikleri, keskin güçlü yüz hatlarına sahip, iri gözleri olan, geniş ve çukurlu bir çeneye sahip, ağız yapısı düzgün, ince dudakları vardır. Geniş alnı olan, saçları gür ve sık olur, kararlı ve etkileyici bir ses tonu insana güven verir.

Azem isminin kişilik analizi, Azem ismine sahip olan insanlar çoğunlukla topluluk önünde konuşma, oyunculuk, yazarlık ya da şarkı söyleme gibi kendilerini bulma ve ifade etme konusunda derin bir içten arzuya sahip olan kişilerdir. Ayrıca evlerinde ve çalışma ortamlarında çevrelerinde güzelliğe sahip olmayı arzulayan kişilerdir. Ailesinde ve ilişkisinde bazı durumlarda kendini önemsiz hissedebilir ve en küçük başarısında takdir edilmeye ihtiyaç duyar.

Azem ismi caiz mi? Azem ismi konulabilir mi Azem ismini bir çocuğa verilmeden önce Azem isminin anlamı gözden geçirilir.

Azem isminin numerolojisi Azem isminin anlamı açısından Azem isminde yer alan harflerin alfabede karşılık gelen sıra numaralarının bütünü isminizin numerolojisi sayesinde verir. A1, Z 29, E 6, M 16, toplam ise 52 sayısını verir.

Azem ismine benzer isimler, özel bir yazılım sayesinde cinsiyet ve ses uyumu bakımdan en yakın olanlar bir araya getirilmiştir. İçinde bazen geçen isimler Gülazem. İlk 3 harfi ses uyumu olan isimler ise Azelya, Azer’dir . Son 3 harfi ses uyumlu olan isimler, Zemzem, Adem, Gizem, Elzem, Hatice Gizem, Zeynep, Gizem’dir. Azem ismine sahip ünlüler araştırmalar sonucunda Azem ismine sahip ünlü kişiye rastlanmamıştır.

Formun Üstü

Formun Altı

Azem isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 5 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Büyük, yüce, ulu. (Arapça)
  • 2 – Azmeden, azimli, kararlı. (Arapça)
  • 3 – Lazım, ait. (Türkçe)
  • 4 – Önemli, büyük
  • 5 – İri yarı kimse.

Cinsiyeti: Üniseks
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Azem ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Azem ismini kullanan 1.243 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Azem ismini kullanan 279 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Azem ismini kullanan 56 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Azem ismini kullanan 66 kişi bulunmaktadır.

Azem isminin Türkiye sıralaması

Azem en çok kullanılan 2604. isimdir.

Üniseks isimleri arasında, en çok kullanılan 166. isimdir.

Azem ismini kullananların sayısı, son bir yılda 27 kişi artmıştır.

Azem isminin Harf Analizi

Kişiye Azem ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Z : Bilimsel açıdan, okumayı seven birini çağrıştırır,bir tane z harfinin isiminde olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

Azem İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Azem ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Azem isminin anlamını gözden geçirin!

Azem İsminin Numerolojisi

Azem isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
Z: yirmi dokuz
E: altı
M: on altı
TOPLAM: 52

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap