Aynur İsminin Anlamı

aynur-isminin-anlami-21937

Aynur İsminin Anlamı

Binlerce isim arasından bebek ismi seçimi için daha çok söylenişi kolay, kısa, akılda kalıcı ve bir o kadar da anlamlı olanları tercih edilir. Yarınları güzel olsun diye büyük umutlarla büyütülmek istenen bebekler her şeyin en güzelini hak eder. Daha doğduğu ilk günden itibaren en çok duyacağı sözcüklerden biri de ismidir. Bu yüzden seçilecek isim de özel ve güzel olmak zorundadır. Bu isimlerden biri olan Aynur isminin anlamı nedir? Sorusu ile karşılaşabilirsiniz. En az duyulduğunda bıraktığı his kadar güzel anlamlara sahiptir.

Aynur isminin ilk anlamı ay gibi parlak, ay ışığı demektir. Diğer anlamları ise peri gibi, İnce ince yağan yağmur ve ay gibi güzel parlak demektir. Ay ve nur birleşince ne kadar güzel olursa Aynur isminin anlamı da o kadar güzeldir.

Arapça kökenli olan bu isim, kız bebekler için oldukça kibar ve kulağa hoş gelmektedir. Akılda kalıcı olması, herhangi bir olumsuz nitelendirilebilecek anlamının olmaması nedeni ile tercih edilebilecek isimler arasındadır. Bu sebeple Aynur Kur’an da geçiyor mu? Merak edilir.Aynur ismi Kur’an’da geçmemektedir.

Farklı ve hiç duyulamamış isimler aramayan sadelikten ve şıklıktan yana olan ebeveynlerin bebek ismi tercihleri de bu yönde olur. Harf sayısı az, anlamı güzel bir isim ararlar. Her dönem de beğenilen isimlerden biri olan Aynur ismi hem klasik hem de moderndir. Yıllar sonra bile bugünkü anlamını korur. Bu özelliklere ek olarak aileler isimlerin analizlerini de değerlendirerek son kararlarını verirler. Aynur isminin analizi oldukça güzel sonuçlar verir. Az ama öz dostluklar kurarak hayattan keyif alırlar. Bu dostlukları çok değerlidir ve son derece onlara bağlıdırlar.

Olumlu yönlerinden sosyal çevresinde tarafsız olmaları onlara saygınlık kazandırır. Dürüst ve çalışkandırlar. Doğru bildikleri yoldan şaşmazlar. Amaçlarına ulaşmak için çok çalışırlar.

Olumsuz yönleri ise detaylara çok önem verirler. Bu yüzden yaptıkları işler aksayabilir. Herkesi kendileri gibi dürüst zannederler. Bu yüzden onalar karşı yapılan yanlışları affetmezler.

Fiziksel özelliklerinden oldukça bakımlı ve güzel bir görünümleri vardır. Uzun boyludurlar. Yüz hatları keskindir. Büyük ela gözleri uzun kirpikleri vardır. Beyaz ten ve koyu renk saçları ile dikkat çekerler.

Ebeveynler bir ismi çok sevdikleri zaman kolayca ondan vazgeçemezler. Bir kere o ismin büyüsüne kapılmışlardır. Çok bilinen bir isim bile anlamı ve bıraktığı etki ile kendine hayran bırakabilir. Örneğin Aynur isminin ülkemizde tüm isimler arasındaki sıralaması 64, kız isimler arasındaki sıralaması ise 29.’dur. Son bir yılda bu isim 244 artmıştır.

Özellikle isimler üzerinde yapılan analizlere dikkat edilmelidir. Siz de Aynur isminin kişilik analizi nedir diye araştırmaya başlamış olabilirsiniz. Heyecanları yüksek her zaman genç ve çocuksu bir ruha sahiptirler. Hayattan keyif almasını bilirler. İnsani değerlere sahip duyarlı kişilerdir.

Kimileri bebeklerine isim seçerken çok farklı ve birbirinden güzel isimler arasında boğulup gider. Aynı zaman da çevrelerinden de onlarca isim önerisi gelir. Bazılarının söylenişi kolay ve yumuşaktır. Bu tür isimlerden biri olan Aynur ismine benzer isimler arayışına girilebilir. Kız isimlerinden benzer olanlar Aydan, Aysel, Aygül, Zennur, Şennur, Sonnur erkek isimleri ise Onur, Soner, Timur, Aydın, Aykan olarak sıralanabilir.

İsim araştırması içerisinde olan ailelerin önemli hususlarından biri de ismin caiz olup olmadığı ve sakıncalı isimler arasında yer alıp almadığıdır. Aynur ismi caiz mi sorusuna cevap verecek olursak caiz olmayan isimler arasında olmadığı görülmüştür.

Aynur ismi çok rastlanan bir isimdir. Ülkemizde Aynur ismini taşıyan ünlüler arasında ilk akla gelen Aynur Doğan’dır. Yine çok sayıda her alanda bu isimi taşıyan ünlü bulunmaktadır.

Aynur isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 4 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ay Gibi Işıklı, Ay Işığı, Ay Gibi Parlak.
  • 2 – Peri Kı Gibi
  • 3 – İnce İnce Yağan Yağmur
  • 4 – Ay Gibi Güzel Ve Işıklı Demektir.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Aynur ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Aynur ismini kullanan 157.593 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Aynur ismini kullanan 30.943 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Aynur ismini kullanan 10.453 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Aynur ismini kullanan 9.015 kişi bulunmaktadır.

Aynur isminin Türkiye sıralaması

Aynur en çok kullanılan 64. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 29. isimdir.

Aynur ismini kullananların sayısı, son bir yılda 244 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Aynur isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Aşağıdaki grafik, Aynur isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Aynur isminin Harf Analizi

Kişiye Aynur ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

U : Bereketi ve bolluğu çağrıştırır, bir taneden fazla olmaması kaydıyla olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Aynur İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Aynur ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Aynur isminin anlamını gözden geçirin!

Aynur İsminin Numerolojisi

Aynur isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
Y: yirmi sekiz
N: on yedi
U: yirmi beş
R: yirmi bir
TOPLAM: 92

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap