Aymira İsminin Anlamı

Aymira İsminin Anlamı

Hem anlam hem de söyleyiş şekli ile güzel olan Aymira ismi son zamanlarda yeni doğan kız çocuklarına sık sık verilen isimlerden bir tanesidir. Git gide modernleşen bu çağda Aymira ismi de kız bebek isimlerine yeni bir soluk getirip klasikleşen belli başlı isimlerden biraz da olsa uzaklaşmayı sağlamıştır. Peki son zamanlarda çok sık kullanılan bu Aymira isminin anlamı nedir? Ne anlama gelir inceleyecek olursak;

Aymira isminin aslı hem Arapça hem de İspanyolcadır. Anlam olarak ay tutulmasının gerçekleştiği sırada ayın etrafında oluşan kızıllık demektir. Yani bu kızıllığa Aymira denir. anlamı olarak Aymira isminin iki farklı anlamı bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi ay gibi ışıklı demektir. Diğer anlamı ise ay ve dünya demektir. Aymira ismi ister tek başına ister yanına farklı bir isim getirilerek kullanılabilmektedir.

Aymira ismi, farklı farklı özelliklere sahip bir isimdir. Bazı insanlar bebeklerine isim koyarken düşündükleri ismin Kur’an – ı Kerim’de geçip geçmediğine dikkat eder ve merak eder. Ancak Aymira ismi Kur’an – ı Kerim’de geçmeyen bir isimdir. Bir diğer merak edilen soru ise Aymira TDK’de ki anlamıdır. Aymira isminin TDK anlamı ‘ay gibi ışıklı kimse’dir.

Aymira isminin yaygınlığını ölçmek için Türkiye geneline bakacak olursak Aymira adını taşıyan 1793 kişi bulunmaktadır. Şehir olarak ayırırsak Aymira ismi İstanbul’da 303 kişide, Ankara ‘da 155 kişide ve İzmir’de ise 124 kişide bulunmaktadır. Aymira ismi Türkiye genelinde en fazla kullanılan 2247. İsimdir. Buradan da anlaşılacağı üzere Aymira ismi insanlar tarafından yeni yeni duyulmaya başlanan bir isimdir. Aymira ismine sahip olan kişilerin sayısı ise bir senede 274 kişide artış göstermiştir.

Gelelim Aymira isminin analizine. Aymira ismine sahip kişilerin favori renkleri sarıdır ve kader sayılari ise 6’dır. Aymira ismindeki kişiler fedakar, merhametli ve vefakar bir karaktere sahiptir. Bu kişiler başkalarına iyilik yapmaktan hoşlanırlar. Kendi çıkarlarını değil karşısındaki kişiyi düşünürler. Bu huyları sayesinde etraflarında çok dostları olur. Bu kişiler iyi bir aile babası ya da annesi olabilirler.

Aymira isminin olumlu yönleri hassas, sadakatli, sahiplenici, sabırlı, kararlı, araştırmacı, detaycı, hırslı ve çekici bir yapıya sahip olmalarıdır.

Olumsuz yönleri ise tartışmayı sevmeyen, rahatına önem veren, ertelemeci olan, her şeyden tereddüt eden bir yapıları olmasıdır.

Fiziksel özelliklerine bakacak olursak boyları uzun, omuzları dik, belirgin yüz hatlarına sahip ve dalgalı saçlara sahiptirler.

Bir diğer merak edilen konu ise Aymira isminin kişilik analizidir. Aymira ismindeki kişiler hayatları boyunca planlı ve düzenli olmayı sever. Lider yapıya sahiptirler. Kendileri ile aynı görüşe sahip olmayan kişilere sinirlenirler. Çok adaletli ve disiplinli bir yapıya sahiptirler.

İsimlerde harf analizleri önemli bir konudur. Aymira isminin harf analizine bakalım. A: Atılgan ve enerjik, Y: Geçmişinden iyi ders alan, M: Ticarete yatkın olan, İ: Duygusal ve hassas bir hapıya sahip olan, R: Tereddütleri olan biri, A:  Atılgan ve enerjik olan şeklinde yorumlanmaktadır.

Aymira ismine benzer isimlere bakacak olursak Aymina, Aymelek, Almira, Hira ve Mira isimleri Aymira ismine en çok benzeyen isimlerdir. Erkek ismi olarak en çok benzeyen isimler Ayman, Aymete ve Aybora’dır.

Bebeklere isim koyarken caiz olup olmadığı da merak edilir. Peki Aymira ismi caiz mi? Aymira ismi caiz olmayan isimlerin listesinde bulunmamaktadır.

Aymira ismi son zamanlarda kullanılmaya başlandığı için Aymira ismine sahip olan ünlüler listesinin içinde hiçbir ünlü bulunmamaktadır.

Aymira
Aymira

Aymira isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ay Gibi Işıklı
  • 2 – Ay ve Dünya. [Bakınız: Almira ve Mira].

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Aymira ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Aymira ismini kullanan 1.793 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Aymira ismini kullanan 303 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Aymira ismini kullanan 155 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Aymira ismini kullanan 124 kişi bulunmaktadır.

Aymira isminin Türkiye sıralaması

Aymira en çok kullanılan 2247. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1023. isimdir.

Aymira ismini kullananların sayısı, son bir yılda 274 kişi artmıştır.

Aymira isminin Harf Analizi

Kişiye Aymira ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Aymira İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Aymira ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Aymira isminin anlamını gözden geçirin!

Aymira İsminin Numerolojisi

Aymira isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
Y: yirmi sekiz
M: on altı
İ: on iki
R: yirmi bir
A: bir
TOPLAM: 79

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap