Ayla İsminin Anlamı

Ayla İsminin Anlamı

Ayla ismi, sıklıkla tercih edilen isimlerden biridir. Oldukça fazla kişinin tercih ettiği ve giderek daha popüler hale gelen isimler arasında yer almaktadır.  Bu ismi ilk kez duyan kişilerin merak ettiği konulardan biri Ayla isminin anlamı nedir? sorusu olmaktadır.

Ayla ismi birbirinden farklı pek çok anlama gelmektedir. Ayla isminin anlamları arasında ayın çevresinde olan daire, çise, eş, zevce, kadın, ay ağılı, yıldığın çevresindeki ışık,  ışık çevresi, ay etrafında bulunan halka olarak bilinmektedir. Genel bir değerlendirme yapıldığında Ayla isminin anlamları bu şekilde ifade edilebilmektedir.

Türkçe kökenli isimler arasında yer alan Ayla ismi hakkında merak edilen bir diğer konu ise Ayla ismi Kur’an-ı Kerim’in içerisinde yer alan isimler arasında yer alıyor mu? ismidir.  Sıklıkla kız çocuklarında kullanılan bu isim Türkçe kökenli ve Kur’an-ı Kerim içerisinde yer almayan isimler arasında yer almaktadır. Kur’an-ı Kerim içerisinde yer almamasına rağmen Ayla ismi caiz olan isimlerdendir. Bu nedenle Ayla isminin çocuklara verilmesinde herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

2022 yılında paylaşılmış olan isim verilerine göre Ayla isminde kaç kişi var? sorusuna yanıt bulmak mümkündür. İsim verilerine bakıldığında Türkiye’de toplam 37009 kişinin Ayla ismine sahip olduğu görülmektedir. Bu kişilerin 9184 tanesinin İstanbul’da, 3600 tanesinin Ankara’da, 2861 tanesinin ise İzmir’de yaşadığı bilinmektedir.

Ayla isminin Türkiye sıralaması da merak edilen noktalar arasında yer almaktadır. Bu bilgiye göre Ayla ismi Türkiye’de en çok tercih edilen isimler listesinde 451. Sırada yer almaktadır. En çok tercih edilen kız isimleri listesinde ise Ayla isminin 236. Sırada yer aldığı bilinmektedir. Bu nedenle Ayla ismi Türkiye’de pek çok kişi tarafından kullanılan isimlerdendir demek oldukça doğru olacaktır.

Ayla ismi hakkında merak edilen ve sıklıkla araştırılan sorulardan biri de ayla ismi caiz midir? Sorusudur. İnternet üzerinde oldukça sık araştırılan bu soruya uzmanlar cevap vermiştir. Genel bir değerlendirme yapıldığında Kuran-ı Kerim içerisinde geçmeyen Ayla ismi caiz olan isimler arasında yer almaktadır. Genellikle pek çok kişiye Kur’an-ı Kerim içerisine geçmemesi sebebiyle isminin caiz olmayan bir isim olduğunu düşünse de bu durum tam aksidir. Türkçe kökenli olan ve genellikle kız çocuklarında kullanılan Ayla isminin çocuklara verilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Yeni bir çocuk bekleyen kişilerin en çok araştırdığı konulardan biri de uyumlu iki isim olmaktadır. Çocuğuna uyumlu ikim isim vermek isteyen kişiler Ayla ismi ile uyumlu olan isimler konusunda çeşitli araştırmalar gerçekleştirmektedir. Bizler yazımızın bu kısmında sizler için Ayla ismi ile uyum sağlayan isimlerden oluşan bir liste hazırladık. Sizler de aynı ismi ile uyum sağlayan isimler arayış içerisindeyseniz bu listeden yardım alabilirsiniz. Liste içerisinde yer alan tüm isimler birbiriyle uyumlu olmakla birlikte caiz olan isimlerdir. Bu nedenle herhangi bir endişe duymadan Ayla ismi ile uyumlu bir isim seçebilir ve çocuğunuza verebilirsiniz. İsimlerin bazıları erkek çocuklar için uygun iken bazen işte kız çocukları için uygundur.

Ayla Su, Alya, Ayal, Taylan, Yayla, Aylanur, Aylan, Yaylagül, Kayla, Şaylan, Aylin, Ayliz, Aylisi, Leyla, Süheyla, Ceyla, Seyla, Neyla, Dilayla, Eyla, Aybala, Azra, Aleyna, Asya, Ada, Ayça, Aysima, Arya, Taylan, Aylan, Aylar, Saylan, Şaylan, Suyla, Ayetulla, Arda, Atilla, Ada, Atila, Ata isimleri Ayla ismi ile benzeyen isimler olarak bilinmektedir.

Ayla ismini ya da buna benzer isimlerden herhangi birini çocuklarına koymak isteyen anne ve baba adayları yukarıda sayılan isimlerden birini tercih edebilmektedir.

ayla-isminin-anlami-95241
Ayla İsminin Anlamı

Ayla isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ayın Çevresinde Görülen Işıklı Daire
  • 2 – Çisen, çise
  • 3 – Kadın, zevce, eş
  • 4 – Ayın ve bazı yıldızların dolayındaki ışık çevresi, ay ağılı, hale.
  • 5 – Bazı kutsal kişilerin başı etrafında gösterilen ışık çevresi.
  • 6 – Ay’ın ve güneşin etrafında bazı zamanlarda görülen halka, ayla. Beyaz ışık. [Bakınız: Hale]

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Ayla ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Ayla ismini kullanan 37.009 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Ayla ismini kullanan 9.184 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Ayla ismini kullanan 3.600 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Ayla ismini kullanan 2.861 kişi bulunmaktadır.

Ayla isminin Türkiye sıralaması

Ayla en çok kullanılan 451. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 236. isimdir.

Ayla ismini kullananların sayısı, son bir yılda 436 kişi artmıştır.

Ayla isminin Harf Analizi

Kişiye Ayla ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Ayla İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Ayla ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Ayla isminin anlamını gözden geçirin!

Ayla İsminin Numerolojisi

Ayla isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
Y: yirmi sekiz
L: on beş
A: bir
TOPLAM: 45

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap