Ayberk İsminin Anlamı

ayberk-isminin-anlami-57776

Ayberk İsminin Anlamı

 Yeni bebek bekleyen anne babalar için oldukça heyecanlı bir sürecin ilk aşaması olan isim arama süreci anne ve babanın ortak yürütmesi gereken bir aşamadır. Anne ve baba isim arayışında ortak karar almalıdırlar. Bazı aileler isim arama sürecinde büyüklerin baskısını hissetseler de onları kırmadan da bu süreci atlatabilirler.

 Bebeklere isim arama süreci doğru yürütüldüğünde en doğru ismi çocuğunuza bulabilirsiniz. İlk olarak çocuğunuza koyacağınız ismi kafanızda belirdiyseniz. Fakat anlamını bilmiyorsanız doğru kaynakları kullanarak ismin özelliklerine ve anlamına ulaşabilirsiniz. Tercihinize bağlı olarak isim sözlüklerinden yararlanabilirsiniz. Ya da doğru ve güvenilir internet sitelerini seçerek doğru bilgiye ulaşabilirsiniz.

 Bebeklerine isim arayışında olan aileler erkek isim önerilerinden olan Ayberk isminin anlamı nedir? Sorusunun cevabını merak ediyor. Türkçe kökenli olan Ayberk isminin anlamı, Ayberk ismi altı farklı anlama gelmektedir. Sağlam duran, sağlam ay ,ay yaprağı, ay gibi parlayan, güçlü kimse anlamlarında Ayberk ismi kullanılmaktadır.

 Bebeklerine koyacakları isimlerin örf adet ve geleneklere uygun olması bazı ailelerin tercihidir ve bu tercih doğrultusunda bebeklerine isim seçerler. Bazı aileler de koyacakların isimlerin Kur’an’da geçen isimleri koymak isterler. Peki Ayberk ismi Kur’an’da geçiyor mu? Ayberk ismi Kur’an’da geçmemektedir. Fakat İslamiyet’te Ayberk isminin koyulması caizdir.

 Ayberk isminin Türkiye’de popülerlik oranına baktığımızda  Ayberk ismi Türkiye’de pek yaygın değildir .İstatistik oranlarına baktığımızda ise sonuçlar şöyledir; Ayberk ismini Türkiye’de 9051 kişi kullanmaktadır. İl dağılıma baktığımızda ise şunları söyleyebiliriz; İzmir’de 850 kişi, Ankara’da 570 kişi ve son olarak da Ayberk ismine sahip en çok kişi 1564 kişi ile İstanbul’dur.

 Türkiye’de Ayberk ismine sahip ünlüler araştırıldığında bu isme sahip çok ünlü bulunmamaktadır. Ayberk ismindeki ünlüleri şöyle sayabiliriz; Ayberk Erkay edebiyatçı ,Ayberk Olmaz Basketbolcu, Ayberk Sevinç voleybolcu, Ayberk Atilla oyuncu, Ayberk Pekcan oyuncudur.

 Ayberk isminin harf analizine baktığımız da harf analizi için şunları söyleyebiliriz; A harfi, mantıklı düşünme; y harfi, güçlü kişilik; b harfi, ön sezgileri çok güçlüdür; e harfi, ruhsal dünyası karışıktır; r harfi, tereddüt karar verirken zorlanır; k harfi başarıdır. Ayberk isminin rengi turuncu ve kader sayısı 5’dir.

  İsimlerin isim analizi yapılmaktadır. Uzman kişiler tarafından yapılan Ayberk isminin isim analizine göre şunlar söylenebilir; Disiplin önemlidir. Tembellik ön plandadır. İnsan ilişkilerin de iyidir. İnsanları hemen tanıyabilirler hisleri kuvvetlidir. Maddiyet sizin için önemlidir. Maddiyete verdiğiniz önem yüzünden ilişkileriniz zarar görüyor olabilir. Ayberk ismine sahip kişilerinin dış görünüşleri hakkında şunlar söylenebilir; büyük ve yuvarlak gözler, dalgaları saçlara sahiptirler.

  Gösterişi severler, herkesle iyi anlaşabilirler, ruh hali değişkendir bazen çok enerjik neşeliyken bazen çok sakin ve sessiz olabilirler. Denemeyi severler. Deneyerek öğrenirler, Duygusallar duygularınız karar aşamasında mantığınızın önüne geçiyor, Maceraperestler. Gezmeyi eğlenmeyi severler.

 6 harften oluşan Ayberk isminin telaffuzu kolaydır. Ayberk ismine benzer bazı kız ve erkek isimleri şunlardır; Aybek,Aybars, Canberk, Ayber, Tayberk, Aytürk, Berkay, Aybeg, Aybige, Aybüke, Aybay, Ayboga, Uluberk, Erbek, Aybanu, Aybala, Ayben, Şubeniz, Aybet, ,Aybars’dır. Ayberk ismi dışında yeni doğacak bebeklerine farklı isim koymak isteyenler ya da ikinci isim olarak isim arayanlar anne ve babalar için bu isimlerde örnek olarak gösterilebilir.

 Yeni doğacak bebeklerine Türkçe kökenli ve Türkiye’de fazla popüler olmayan farklı bir isim koymak isteyen aileler Ayberk ismini koyabilirler. Yukarıda Ayberk ismine benzeyen kız ve erkek isimleri de aynı şekilde yeni doğacak bebeklere ilk isimleri ve ikinci isim olarak koyulabilir. Aynı zamanda Ayberk isminin Kur’an’da geçmez fakat koyulması İslami açıdan sorun değildir, caizdir. Bebeğinize rahatlıkla Ayber ismini koyabilirsiniz.

Ayberk isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Ay Gibi Güzel Ve El Değmemiş Kadın.
  • 2 – Eskimiş
  • 3 – Sağlam Ay, Sağlam Kişilik.
  • 4 – Şimşek, Ayın Şimşek Gibi Parlaklığı.
  • 5 – Yaprak, Ay Yaprağı.
  • 6 – Ey güçlü kimse anlamında kullanılan bir ad.

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Ayberk ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Ayberk ismini kullanan 9.051 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Ayberk ismini kullanan 1.564 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Ayberk ismini kullanan 570 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Ayberk ismini kullanan 853 kişi bulunmaktadır.

Ayberk isminin Türkiye sıralaması

Ayberk en çok kullanılan 1147. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 531. isimdir.

Ayberk ismini kullananların sayısı, son bir yılda 180 kişi artmıştır.

Ayberk isminin Harf Analizi

Kişiye Ayberk ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

B : Önsezileri kuvvetli anlamı yükler.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

K : Başarılı, unvan sahibi çağrışımda bulundurtur,en az bir tane bulundurması çok iyidir.

Ayberk İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Ayberk ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Ayberk isminin anlamını gözden geçirin!

Ayberk İsminin Numerolojisi

Ayberk isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
Y: yirmi sekiz
B: iki
E: altı
R: yirmi bir
K: on dört
TOPLAM: 72

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap