Ayaz İle İlgili Sözler

Ayaz İle İlgili Sözler

İnsanların hüzünlü olmalarına sebep olan şeylerden biri de soğuk günleri hatırlatan sözlerdir. Bu gibi sözleri paylaşıp insanlar yaşadığı durumları ve hislerini aktarabilir. İnsanlar hüzünlerini, kırgınlıklarını veya mutluluklarını sözler aracılığıyla belli ederler. Kullanılan bu sözlerle yaşanılanları geride bırakma sağlanmış olur. Yaşanılan bu anları hatırlatan ayaz ile ilgili sözler hüznü ortaya çıkarmayı sağlar.

Mevsim soğukluklarını hatırlatan ayaz sözleri içinizde bulunan duyguları açığa çıkarmanızı sağlar. Bu sözler bazı kişileri kedere sürükler ve bazı kişilerin de huzurlu olmasını sağlar. Bazen ise kalbinizdeki kırgınlıkları ayaz sözleriyle dile getirebilirsiniz. Duygusal, saf ve diğer anlarınızı bu sözleri kullanarak karşınızdakilere aktarabilirsiniz.

Sevgi paylaşıldığı sürece çoğalan en güzel duygular arasında yer alır. Güzel sözler de hislerinizi karşıdaki kişilere en doğru yoldan aktarmanıza yardımcı olur. İster sevgiliniz, ister değerli biri, isterseniz de aile bireylerinden birine karşı sözler paylaşıp duygularınızı veya sahip olduğunuz hisleri ifade edebilirsiniz. Bazı kişilerce bu tarz şeyler abartı olarak görülse de aslında bu çok doğal bir şeydir. Hayatınızda bulunan insanları sevmeye çalışmanız her zaman devam edebilir.

Ayaz İle İlgili Sözler

Ayaz İle İlgili Sözler

Yaza aldanma içimiz ayaz. Tunç İlkman

Kurt kışı geçirir ama yediği ayazı unutmaz!

Bir kapı önündeyim. Girsem suç, gitsem ayaz.

Buzlarla sürmelenmiş ayazlarda, yalnız ve sensizim.

Bir kış geldin bu cihana, ayaz vurmuş bir cansın sen.

Yokluğunda üşüyorum sensiz, gecelerim ayaz kesiyor.

Koca çınarımız, annemize. Yamandır şu zemheri ayazları.

Geceler soğuk, geceler ayaz. Geleceksen ne olur etme naz.

Hiç üşümedim zemherinin ayazında. Huzur buldum yanında.

Ben seni İstanbul boğazında değil, Ankara’nın ayazında sevdim.

Zaman ıssız, yürekler yalnız ise ayaz gecelerin ateşi; yüreğin olur.

Üşüyüp titremen gecenin soğuğundan değil, yalnızlığının ayazındandır.

Dışarısı ayaz, dışarısı hasret. Yüreğimde yangın var, sevdan ile söndürme beni.

Kar yağar ayaz olur, her yer bembeyaz olur. İnancım o ki benim, eden elbette bulur.

Geceler ayaz, üşüyorum, üstümü örtsene annem. Eller yaban, eller yalan. İçim yanıyor.

Hatırla sevgili, şarkılar dinlerken ayazlı Ankara gecelerinde, nasılda üşürdü eksik yanlarımız.

Allah’ım beni öyle bir sonbahar ayazı öldür ki, sevdiğim mezarıma koyacak tek bir gül bile bulamazsın.

Geceler sessiz, soğuk, ayaz. Sevgim o kadar sıcak ki onu gönderiyorum sana, ört üstüne sakın üşüme diye.

Bu gece gözlerini göremeyebilirim, bu kalbi belki sana belki dağlara verebilirim. Bekleme bu ayaz kış gününde gelemeyebilirim.

Elma yanakların buzlar keserken, kahreder havlayan uyuzlar beni. Kırbaç gibi rüzgâr sertçe eserken, zemheride vurur ayazlar beni.

Niçin benim bahtıma, ya ayaz düşer, ya kar? Dondurucu bir soğuk, vurur, sinemi yakar, mevsimler hep kış mıdır, hani, nerede bahar?

Kaderime yama olmuş yar nazı, bilmem nasıl silinecek bu yazı. Göre göre boy veriyor gerçekten, yüreğimde bir sevdanın ayazı.

Ayazında kırılırım, soğuğunda vurulurum sevdiğim, can evimden Vurulurum, Hasretin düşer sol yanıma, soluk soluğa yüreğim düşer kırılırım.

 Aşkın Ekim’i Kasım’ı olmaz ki. Ilık bir ekim sabahında, ayaz bir Şubat akşamında ya da Temmuz güneşinde sevemez miyim? Severim. Hem de çok!

Bir gün dudakların kurursa okyanusu getiririm sana. Akşam ayazında titrersen güneşi getiririm sana. Eğer gönlün bir sevgi ararsa kalbimi söküp getiririm sana.

Gündüzün rengine benzemez gecenin rengi, üşütür ayaz korkutur karanlık, bir gariplik bir hüzün var içimde, ya bu şehirde ben fazlayım ya da yanımda biri eksik.

Mevsimlerim kış iken, baharım hiç gelmedi, öyle ortada kaldım, zemheri ayazında, engel varken önümde, yollarımı çelmedi, derin hüsrana daldım, zemheri ayazında.

Güneşin rengine benzemez gecenin rengi üşütür ayaz korkutur karanlık bugün bir gariplik bir hüzünlük var yüreğimizde ya biz fazlayız bu şehirde ya da bir dost eksik.

Ayrılığın resmini çizdim sarı odalara, yüreğimi soğuttum zemheri ayazında. Sonra uzun uzun rüzgârın gülüşünü seyrettim çaresizce. Ve gecenin en koyulaştığı yerde ölümü kucakladım masmavi yüreğimle.

Gecelerden ayazı sevmem. Ya gündüz olmalı ya gece. Namludan çıkan kurşun, ya kalbimin derinlerinden vurmalı, ya namludan hiç çıkmamalı. İnsan sevdiğini ya ölümüne sevmeli. Ya hiç sevmemeli.

E-bültene Abone Ol Merak etmeyin. Spam yapmayacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Bizden Haberdar Ol