Ayakkabı Vurmasına Ne İyi Gelir?

ayakkabi-vurmasina-ne-iyi-gelir-38842

Ayakkabı Vurmasına Ne İyi Gelir? Ayakkabı vurması birçok insanın yeni ayakkabı aldığını karşılaştığı önemli problemlerin başında geliyor. Büyük bir heyecan ile..

Ayakkabı Vurmasına Ne İyi Gelir?

Ayakkabı vurması birçok insanın yeni ayakkabı aldığını karşılaştığı önemli problemlerin başında geliyor. Büyük bir heyecan ile almış olduğunuz yeni ayakkabılarınız ilk giydiğiniz dönemlerde ayaklarınızı arkadan vurarak yara olmasına sebep verebilir.

Özellikle de ayakkabılar sıkı ve ayak derisinde sürterek yapışacak bir kalıp içerisinde ise gün içerisinde kullandığınız ayakkabılarınızın önce yürüyüşümüze sonrada ayak derimize zarar verdiğini görebilirsiniz.

Yoğun şekilde kullanıldığı zaman ayak bölgesinde şişme yapıp iltihap toplamasına sebep verebilir.

Ayak vurması olarak tanımlanan bu durumlardan sonra ayakkabıyı giymeye devam edersiniz ayakkabı vuran bölgede bir iz oluşacaktır ve ayakkabı vurmasından sonra hasarlı bölge iyi olana kadar ayağınız acı çekmeye devam eder.

Ayağınızda bir yara oluştuysa bakın tedavi yöntemlerini uygulamamız gerekiyor. Doğru bir şekilde uyguladığınızda kısa süre içerisinde ayak yaralarımızın iyileştiğini göreceksiniz

Ayakkabı vurmasına ne iyi gelir?

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizinden elde edilen Uçucu esansiyel yağ ayakkabı vurmasını doğal yollarla tedavi eden en önemli yöntemlerdendir. Nemlendirici ve antiinflamatuar özelliği içerisinde bulundurduğu için bu bölgeyi çabuk şekilde tedavi eder.

Hindistan cevizi yağını kullanmak için 1 adet yeşil Hindistan cevizi yaprağını yakın ve küllerini Hindistan cevizi yağı ile bir kap içerisinde karıştırmaya başlayın.

Oluşturduğumuz Bu karışımı ayağımızdaki hasarlı bölgeye doğrudan uygulayın ve cildiniz iyileşme gösterene kadar günde üç defa bu yöntemi uygulayın.

Aynı zamanda ayakkabılarınızı giymeden önce iç tarafına biraz Hindistan cevizi yağı sürmeniz de bir içerisinde tedaviye devam edilmesini sağlar.

Bal

Ayakkabı vurması için etkili yöntemlerden bir diğeri de mal olmaktadır.

Bal yapısında bulundurduğu bileşenlerden ötürü iyileşme sürecini hızlandırır ve ağrıları azaltır. Aynı zamanda ayakkabı vuruğu izlerini de hızlıca ortadan kaldırmak gibi bir özelliği bulunmaktadır Bu sonuçları sizlerle hızlı almak istiyorsanız organik bal kullanabilirsiniz

. Bal uygulaması yapmak için balı susam yağı ile beraber karıştırın ve hasarlı bölgeye Bu karışımı sürün. Karışım hasarlı bölge üzerinde kuruduktan sonra su ile durulayın ve bu yöntemi ayağınız İyileşene kadar Günde 2 defa yapın

Pirinç unu

Ölü deri hücrelerini tekrardan vücuttan atmak ve iyileşmesini sağlayabilmek için pirinç unu oldukça etkilidir.

Pirinç ununu kullanabilmek için iki kaşık pirinç unu ile su karışımı oluşturun ve macun kıvamına geldikten sonra ayağımızdaki hasarlı bölgeye uygulayın ve 15 dakika kadar kurumasını bekleyin.

Kuruma işlemi gerçekleştikten sonra durulayın ve bu işlemi yaranız İyileşene kadar iki ya da üç defa uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap