Avşar İsminin Anlamı

avsar-isminin-anlami-61166

Avşar İsminin Anlamı Nedir?

Aslında bakıldığında günümüzde de bazen arkadaş ortamlarında da isimler ve anlamları konuşulmaktadır. Bunun yanı sıra isimlerin tam olarak ne anlama geldiği özellikle yeni anne – baba olacak çiftlerin gündeminde olmaktadır. Söz konusu çiftler isimlerin ne anlam taşıdığından öte, isimlerin her türlü analizini de sık sık araştırmaktadır. Buna göre eğer sizler de Avşar isminin anlamı nedir, Avşar isminin analizleri nasıldır konulu araştırmalar gerçekleştiriyorsanız, bu yazımız içerisinde sizler için Avşar ismine dair tüm detayları aktarıyoruz.

Araştırmalara göre Avşar isminin birçok anlamı bulunmaktadır. Bu anlamlar ise sırasıyla; yabani at, Moğolistan içerisinde yer alan sulak alan, tarihteki Oğuzların boylarından birisi, her işi hızlı bir şekilde yapabilen, her duruma karşı kolay uyum sağlayan. Bunun yanı sıra Avşar’ın Selçuklu Devleti’nin Türkleştirilmesinde oldukça önemli bir rol üstlenen boylardan birisi olduğu bilinmektedir.

Kökenini Arapçadan alan söz konusu ismin Kuran’ı Kerim’de geçmediği ve genellikle kız çocuklarına verildiği belirtilmektedir. Bunun yanı sıra Avşar isminin TDK’deki anlamına değinilecek olunursa oldukça uyumlu anlamına geldiği ve Afşar olarak geçtiği belirtilmektedir.

Ülkemiz nüfus kayıtlarına göre bakıldığında Avşar ismine sahip 520 birey olduğu belirtilmektedir. Aynı zamanda Avşar isminin en çok rastlanılan isimler arasında 3693. sırada, en çok rastlanılan kız çocukları isimleri arasında ise 1638. sırada yer aldığı belirtilmektedir. Bunun yanı sıra söz konusu ismi, son bir yıl içerisindeki kullanan bireylerin artışına dair herhangi bir bilgiye ulaşılamamıştır.

İsim anlamlarının yanı sıra analizleri de merak konusudur. Avşar isminin analizine bakıldığında; oldukça ince düşünen, samimi, sosyal çevresi geniş, kendini iyi ifade eden, eğlenmekten ve gezmekten hoşlanan bireyler oldukları belirtilmektedir.

Olumlu yönleri; oldukça durgun, çabuk parlamayan, kırılgan, empati yeteneği fazla, kendinden ödün verebilen, hayalperest ve yardım sever.

Olumsuz yönleri; ani şekilde karar değiştirebilen ya da verdiği karardan vazgeçebilen, sıradışı olabilen, her zaman duygularını geri planda tutan ve bazı fikirlerinin değiştirilmesi imkansız olan kişilerdir.

Fiziksel özellikleri; dar olmayan omuz ve alın yapısı, ince olmayan saç ve dudak yapısı, kemikli burun, kenar çizgileri belirgin yüz ve çene yapısı, sempatik gülüşlü.

Bunun yanı sıra Avşar isminin kişilik analizine bakıldığında; dışarıya karşı her zaman pozitif, sakin ve kırılgan, hırs sahibi ve sorumluklarını zamanında yerine getiren, sosyal çevresini uyumlu halleri ile yaratabilen ve sezgileri güçlü olan kişiler oldukları belirtilmektedir.

İsimlerin harf analizleri de bir diğer araştırma yapılan konular arasındadır. Avşar isminin harf analizi ise şu şekildedir; A; dışarıya karşı her zaman enerjik olan, V; bireysellik yönünden kendine dönük, Ş; her zaman üretken ve kuvvetli, A; dışarıya karşı her zaman enerjik olan, R; bazı durumlar karşısında kararını hemen veremeyen şeklinde yorumlanabilmektedir.

Bir diğer isim analizi konusu da benzer isimlerdir. Avşar ismine benzer isimler ise şöyle sıralanabilmektedir; Avşin, Minşar, Afşar, Abşar, İbşar.

Caizlik açısından bakıldığında Avşar ismi caiz mi sorusunun cevabı olarak söz konusu ismin kız çocuklarına verilmesinde bir sorun oluşturmadığı belirtilmektedir.

Bunun yanı sıra Avşar ismine sahip ünlüler açısından bakıldığında maalesef söz konusu Avşar ismine sahip herhangi bir ünlü olmadığı karşımıza çıkmaktadır. Aynı zamanda araştırılan isimlerin herhangi bir dizi ya da film içerisinde karakterlere verilip verilmediğine de bakılmaktadır. Buna göre bakıldığında ise yine aynı şekilde Avşar isminin herhangi bir film ya da dizi içerisindeki karakterler üzerinde kullanılmadığı araştırmalar sonucundaki bilgilere göre belirlenmiştir.

Avşar isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 7 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Yaban Atı, Moğolistan’Da Büyük Bir Göl, Deniz
  • 2 – [Bakınız: Afşar]
  • 3 – Oğuz Türklerinin 24 boyundan biri.
  • 4 – Çabuk iş gören, çevik, atılgan.
  • 5 – Uyumlu, yumuşak başlı.
  • 6 – Bir şeyin zıddı, aksi.
  • 7 – Oğuzların önemli bir kolu. Büyük Selçuklu Devleti’nin kurulması ve yakındoğunun Türkleşmesinde büyük rol oynamışlardır

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Avşar ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Avşar ismini kullanan 520 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Avşar ismini kullanan 104 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Avşar ismini kullanan 72 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Avşar ismini kullanan 30 kişi bulunmaktadır.

Avşar isminin Türkiye sıralaması

Avşar en çok kullanılan 3693. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1638. isimdir.

Avşar isminin Harf Analizi

Kişiye Avşar ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

V : Kendi içine dönük, umursamaz birini çağrıştırır, v harfinin çok bir etkisi yoktur.

Ş : Çok üretken ve güçlü anlamlarını çağrıştırır, ş harfinin olması iyidir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

Avşar İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Avşar ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Avşar isminin anlamını gözden geçirin!

Avşar İsminin Numerolojisi

Avşar isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
V: yirmi yedi
Ş: yirmi üç
A: bir
R: yirmi bir
TOPLAM: 73

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap