Atiye İsminin Anlamı

atiye-isminin-anlami-2817

Atiye İsminin Anlamı Nedir?

Atiye isminin anlamı 6 farklı şekilde yapılır. İlk olarak üstü ipek, altı pamuk kumaş, büyük harita. İkinci olarak bağış bahşiş, ihsan, hediyedir.3. olarak istikbal ve gelecektir. 4. olarak bağışlama, ihsan, lütuftur. 5. olarak armağan. Son olarak veren, bağışlayandır. Atiye isminin cinsiyeti kız, kökeni Arapça söylenişi A:tiye. Kur’an-ı Kerim’de yer almaz.

Atiye isminin TDK’deki anlamı Atiye isminin sözlük anlamını şu şekilde bakılabilir. Genel Türkçe sözlük olarak büyük harita anlamındadır.

Atiye isminin analizi, Atiye isminin rengi gridir. Atiye isminin kader sayısı 2’dir. Atiye isminde olanlar ince fikirli romantizme düşkün ve zariftirler. Dost canlısı oldukları için arkadaş edinmekte sıkıntı çekmeyen kişilerdir. Güzel konuşurlar. Maddiyattan ziyade maneviyata önem veren kişilerdir. Eleştiri yapmaktan ve eleştirilmekten hiçbir şekilde hoşlanmazlar. Aşkı severler ve kalpleri herkese açık olur. Keyiflerine çok düşkünlerdir gezmeyi eğlenmeyi çok seven kişilerdir.

Atiye isminin anlamı, Atiye ismini taşıyan kişilerin olumsuz yönleri beklenmedik bir şekilde kararlar alan, öngörülemeyen, marjinal, duygusal olmayan kişilerdir. Sabit fikirli olurlar.

Atiye isminin anlamı, Atiye ismini taşıyan kişilerin fiziksel özellikleri gamzeli, kalın dudaklı, yuvarlak ve koyu renkli gözlere sahiptir. Geniş omuzlu, yüz hatları orantılı ve zariftir. Kalın telli ve dalgalı saçlara sahiptir. Belirgin elmacık kemikleri, köşeli çene yapısına sahiptir. Gülümsemesi tatlı ve sıcaktır. Alın yapısı düz ve geniş, kemerli bir buruna sahiptir. Ses tonları genellikle kalındır.

Atiye isminin kişilik analizi, Atiye ismine sahip olan insanlar çoğunlukla topluluk önünde konuşma, oyunculuk, yazarlık ya da şarkı söyleme gibi kendilerini bulma ve ifade etme konusunda yetenekli olurlar. Derin bir içten arzuya sahip olan kişilerdir. Ayrıca evlerinde ve çalışma ortamlarında çevrelerinde güzelliğe sahip olmayı isteyen kişilerdir. Ailesinde ve ilişkisinde bazen kendini önemsenmemiş gibi hisseder. En küçük başarılarında bile çevresinden takdir edilmeye ihtiyaç duyarlar.

Atiye ismi caiz mi? birine konulabilir mi. Atiye ismi caiz olmayan sakınca olduğu isimler listesinde yer almıyor. Atiye ismi bir kişiye veya çocuğa verilmeden önce Atiye isminin anlamı gözden geçirildikten sonra verilebilir.

Atiye isminin numerolojisi tiye isminde yer alan harflerin alfabede karşılık olan sıra numaralarının toplamı İsminizin numerolojisi sayısını verir. A harfi bir, T harfi 24, İ harfi 12, Y harfi 28. E harfi 6, toplamda ismin numerolojisi rakam olarak 71’i verir.

Atiye ismine benzer isimler Atiye isminin içinde bulunan harf sayısı 5 hece sayısı 3’tür. Gruplar şeklinde yer alan isimler özel bir yazılım ile cinsiyet ve ses uyumu bakımından en yakın olanlar bir araya getirilmiştir.

İçinde Atiye geçen isimler Satiye, Zatiye. İlk 4 harfi ses uyumu olan isimler Atiyye. İlk 3 Hadise düğüm olan isimler Atike atime. Son 4 harfi sesimi olan isimler reftiye Mehdiye Rüştiye Zülfi’ye. Son 3 harfi ses uyumu olan isimler Kadriye Rukiye Asiye Hayriye Remziye saniye Nuriye.

Atiye ismi ile uyumlu olan erkek isimleri Atilla, Atik, Atila, Sediye, Muaviye, Tahliye, Kariye, Ermeye, Asime, Ayyüce, Aybüke, Andre’dir.

Atiye ismine sahip ünlüler araştırmalar sonrasında Atiye ismine sahip ünlü bir kişiye rastlanmamıştır.

Atiye isminin harf analizi kişiye ile hitap edildiği zaman harflerin titreşimi ile hem toplum hem de hitap edilmiş olan kişi de kişiliğine ait anlamlar yüklenir. A, Atılgan, T, duygularını zor açabilen, İ, harfi hassas anlamını çağrıştırır. Y, geçmişten iyi ders alan manasını uyandırır E, sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrışım yaptırır.

Formun Üstü

Formun Altı

Atiye isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Üstü İpek, Altı Pamuk Kumaş,Büyük Harita
  • 2 – Bağış, Bahşiş, İhsan. Hediye.
  • 3 – İstikbal, gelecek
  • 4 – Bağışlama, ihsan, lütuf
  • 5 – Armağan.
  • 6 – Veren, bağışlayan

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Söylenişi: a:tiye
Kuran ‘da geçiyor.

Atiye ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Atiye ismini kullanan 13.439 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Atiye ismini kullanan 1.563 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Atiye ismini kullanan 925 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Atiye ismini kullanan 980 kişi bulunmaktadır.

Atiye isminin Türkiye sıralaması

Atiye en çok kullanılan 924. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 469. isimdir.

Atiye isminin Harf Analizi

Kişiye Atiye ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Atiye İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Atiye ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Atiye isminin anlamını gözden geçirin!

Atiye İsminin Numerolojisi

Atiye isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
T: yirmi dört
İ: on iki
Y: yirmi sekiz
E: altı
TOPLAM: 71

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap