Atatürk Sevgisini Anlatan Sözler

Atatürk Sevgisini Anlatan Sözler Atatürk sevgisi bizlere küçük yaştan itibaren aşılanan nadir duygulardandır. Milli bayramlarda güzel sözler ile Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü anar onu büyük bir özlem ile anarız. Bizlere yapmış olduğu sayısız iyilikleri bulunan ve yaşamakta olduğumuz ülkeyi bizlere bahşeden birine nasıl olur da sevgi duyulmaz?

Atatürk sevgisini anlatan sözler, okul öncesinde bizlere ailelerimiz, okul çağına geldiğimizde ise öğretmenlerimiz tarafından bizlere söylenirdi. Çocuk yaşta daha tanımadan sempati duyar ve sever olduk Ulu Önderimizi. Bir şeyleri anlayacak yaşa geldiğimizde ise, aslında böyle bir insanın bizlere liderlik yaptığı için ne kadar da şanslı olduğumuzu anladık. Bu sevgi öyle derinden öyle içtendi ki… Yaptığımız her işte onun söylemiş olduğu sözler rehberimiz Dürüstlüğün öncüsü oldu.

 Atatürk sevgisini anlatan sözler söylemeye o sözlerin içimizdeki Atatürk sevgisini yansıtmasını umduk. Ama bize yapmış olduğu onca şeyin karşılığında, minnettarlığımızı ifade etmek oldukça zor. Aşağıda sizler için derlemiş olduğumuz Atatürk’e duyulan sevgileri anlatan sözleri derledik. Umarız ki içinizdeki sevgiyi bu şekilde dışa vurursunuz.

Atatürk Sevgisini Anlatan Sözler
Atatürk Sevgisini Anlatan Sözler

Atatürk Sevgisini Anlatan Sözler

  • Bizim maviye olan düşkünlüğümüz Selanik’te açılan bir çift gözle başladı.
  • Atatürk, yirminci asrın en büyük gerçeğini yaratan adamdır.
  • Bizim maviye olan düşkünlüğümüz Selanik’te açılan bir çift gözle başladı.
  • Çağımızda hiçbir isim Atatürk’ün adı kadar büyük saygı yaratmamıştır.
  • Dünya, bu savaş ve barış kahramanı büyük adamın ölümü ile yoksul düşmüştür.
  • Atatürk, Türk Milleti’nin ruhunda Türk bayrağı gibi dalgalanan bir baştı.
  • büyük insan yalnız Türkiye için değil, bütün doğu milletleri için de en büyük önderdi.
  • Atatürk, tarihte, memleketinin en büyük adamlarından biri olarak kalacaktır.
  • Atam sen rahat uyu yolcusuyuz biz hürriyetin, Atam sen rahat uyu bekçisiyiz cumhuriyetin.

Bu Türk milleti yastadır. Çünkü yeni Türkiye’nin yaratıcısı olan eşsiz şefini kaybetmiştir.

Yüzyılımızda, “olmayacak hiçbir şey yoktur” şeklindeki tarihi gerçeği ispatlayan ilk adam olmuştur.

Milletine bu kadar az zamanda bu ölçüde hizmet edebilen tek devlet adamı Atatürk’tür.

Ufukta bir ışık belirdi 10 Kasım sabahında, güneş doğmuyor, hava karanlık sokaklar ıssız. Cumhuriyet ağlıyor!

Atatürk’ü öğrenerek büyümüş bir çocuksanız, masal kahramanlarına ihtiyaç duymazsınız.

Atatürk, şahsiyet ve yeteneğin dev gibi bir simgesi idi, o, yirminci yüzyılın en görkemli olayını yaratan adamdı.

Atam sen rahat uyu yolcusuyuz biz hürriyetin, Atam sen rahat uyu bekçisiyiz cumhuriyetin.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve yeniliklerin sahibi olan Atatürk, fikirleri ile her zaman yaşayacak ve yaşatılacaktır.

Atatürk öyle bir insandır ki, hayali değildir. İstediğini bilir, bildiğini yapar, yapamayacağı bir şeyi de istemez.

Yalnızca yurtta değil, dünyada da barış diyen Büyük Önder Atatürk, tüm dünyanın takdir ettiği büyük bir devlet adamıdır.

Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine sadakat gerekir. Bir ölüm ancak bu kadar ölümsüz olabilirdi.

Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti; demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olma özelliğini hiçbir zaman yitirmeyecektir.

Diyecek bir şey yok. Göz puslu, Kalp hüzünlü, dil suskun ışık. Ama ışık, bıraktığın gibi hala parlak, keskin.

Seni anlıyoruz büyük Atatürk, seni seviyoruz tüm kalbimizle, seni özlüyoruz büyük Atatürk, seni anıyoruz 10 Kasım gelince.

Atatürk, şahsiyet ve yeteneğin dev gibi bir simgesi idi, o, yirminci yüzyılın en görkemli olayını yaratan adamdı.

Dünyanın ender yetiştirdiği eşsiz bir komutan ve dahi bir yönetici olan büyük Atatürk’ün dünya milletlerine bıraktığı bağımsızlık.

Adını Türk tarihine altın harflerle yazdıran büyük şahsiyet sen Türk milletinin kalbinde ebedi yaşayacaksın.

Atatürk, dünyanın çok nadir yetiştirdiği dâhilerdendir. O, bütün bir tarihin seyrini değiştirmiştire eşitlik düşüncesi, sonsuza değin takdirle tatbik edilecektir.

Sen yalnızca Türk milletinin değil dünya üzerindeki ezilmiş milletlerinde önderi oldun. Çünkü onlar, seni örnek alarak bağımsızlıklarını kazandılar.

Büyük adamlar, kuşaklarının başındadır. Türk Milleti’nin başındaki büyük ve dahi Atatürk, politika ve savaş alanlarında yılmayan büyük ve yurtsever bir insandı.

Atatürk’ün büyük eseri, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti, sonsuza kadar bağımsız ve özgür yaşayacaktır.

Atatürk’ün başardığı işler mucize ve harika kabilindedir. Birkaç yıl içinde memleketinde yaptığı inkılâplar, birkaç yüzyılda gerçekleştirilmeyecek işlerdir.

Bize emanet ettiğin bu vatan ebediyen var olacaktır. Vatana ihanet etmek isteyenlerin yanına hiçbir şey kar kalmayacaktır. Sen rahat uyu paşam.

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, vatanı ve milleti adına yaptığı büyük işler için şükranla anıyor, manevi huzurunda saygıyla eğiliyorum. Ruhu şad olsun.

Ey yüzü gibi kalbi de güzel insan emanetlerine sahip çıkacağımıza söz verirken bir On Kasımı daha seni yâd ederek anıyoruz.  Seni çok seviyor ve çok özlüyoruz.

Her 10 Kasım’da olduğu gibi bu 10 Kasım’da da Atatürk’e olan bağlılığımızı ve sevgimizi ortak düşünce ve duygularla bir kez daha dile getiriyor, büyük önderimizi özlemle anıyoruz.

Rüzgâr ağırdan eser, her 10 Kasım sabahı, her bir yere savurur, sararmış yaprakları. Hüzünlenir milletim, her 10 Kasım sabahı, çiçeklerle donanır, Anıtkabir yolları.

Boğazımızda kocaman bir düğüm olur her On Kasım’da. Geçen her yıl seni daha da çok aratır oldu. Sen bize bu cennet vatanı bıraktın Allah da seni cennet yurtlarında barındırsın.

Unutturamaz seni hiç kimse unutulsak da biz. Her yerde sen her şeyde sen bilmem ki nasıl söylesem. Atam rahat uyu. Emanetini çiğnetmeyiz. Her birimiz Mustafa Kemal’in askerleriyiz.

Mustafa kemal bir temeldir. Bir yöndür. Yapılmış, her şeyi bitmiş bir bina değildir. Onu ancak devam ettirerek, sürdürerek sevebiliriz. Kendisine yeni şeyler, yeni değerler ekleyerek sevebiliriz. Yalnız yüreğimizle değil, aklımızla da sevelim. Mustafa Kemal en büyük zaferini o zaman kazanmış olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap