Astera İsminin Anlamı

Astera İsminin Anlamı

Anne ve babalar tarafından çocuklarına koyulan isimler  çocuklarının karakterinin ve kişiliklerinin oluşmasına etki eder.  Bu nedenle anne ve babaların isim tercihlerinde araştırma yapmaları önem arz eder. Birçok kişi önceden yaşamış başarılı insanların isimlerini çocuklarına koymayı tercih eder.

Birçok ismin anlamı gibi Astera isminin anlamı, erkek çocuklarına mı kız çocuklarına mı konulduğu, olumlu ve olumsuz yönleri, genel fiziksel ve kişilik özellikleri çok merak edilen konular arasında yer almaktadır. Anne ve babalar tarafından çocuklarına konulan isimler çocuklarının kişilik özelliklerini kazanmasında önemli bir yer tutarken anlamı yanlış bilinen isimlerin çocuklara koyulması yeni doğan çocuğun karakteri üzerinde olumsuz etkileri doğurabilmektedir.

Bu nedenle anne ve babaların koymuş olduğu isimler çocuğun karakteri üzerinde olumlu ve olumsuz etkiler bırakabileceğinden dolayı isim tercihlerinde bu duruma dikkat edilmesi önem arz eder. Astera isminin anlamı bu nedenle bilinmesi gerekmektedir.

Astera isminin anlamı, toplumumuzda çok bilinmemekte birlikte çok fazla tercih edilen isimler arasında yer almamaktadır. Bu ismin ahenkli yapısı nedeniyle tercih edilmesi mümkündür. Astera isminin TDK’ daki anlamı ve diğer kaynaklara göre bir çiçeğin adıdır.
Astera isminin anlamı, incelenecek olursa kelime kökeni olarak İbranice kökenli bir isim olup günümüzde kullanımı yaygın değildir.  Astera isminin anlamı, incelendiğinde bu isim daha çok kız çocukları için tercih edildiği görülmektedir.

Astera isminin kişilik analizi ise bu ismi taşıyan kişiler cana yakın, maceracı, duygusal bir yapıya sahiptirler. İş hayatlarında başarılı, sosyal hayatlarında işlerini en öne çıkarırlar Bu nedenle bu kişilere işkolik denebilir. İşine bağlı, düzenli bir yapıya sahip bir kişiliğe sahiptirler. Bu kişiler kendilerini mesleklerine adamışlardır. Özel hayatlarına bakıldığında aceleci olmayıp adımlarını yavaş bir şekilde atarlar. Bu durum sağlam adımlar ile ilerlemelerini sağlar. Genellikle soğukkanlı bir yapıya sahiptirler. Sağduyulu ve olaylara mantık çerçevesinde yaklaşmaları ile bilinirler. Sihirbaz gibidirler, kendilerine verilen her işin altından kolaylıkla kalkabilirler. Hisleri çok kuvvetlidir ancak yine karar alırken dikkatli olmaları gerekir. Astera ismini taşıyan kişiler, planlıdırlar ve aşırı ilgiyi severler. Yalnızlıklarıyla bilinirler ve yalnız kalmaktan çok hoşlanırlar.  Bu ismi taşıyan kişiler dikkatli, yönetivi vasfına sahip, çalışkan ve beceriklidirler. Astera isminin analizi;

  • A: Ticarete yatkın
  • S: Engellerle mücadele eden
  • T: Duygularını zor açan
  • E:Mücadeleci
  • R: Sert yapıya sahip, karar verirken güçlük çeken
  • A: Ticarete yatkın


 Astera  ismi caiz mi diye bakıldığında bu isim KuranKerim’de geçen isimler arasında da yer almamaktadır.    Türkiye’de Astera ismini taşıyan 0 kişi bulunmaktadır. Astera ismini kullanımı yaygın değildir. Astera ismini taşıyan kişilerin olumsuz yönleri; gaddar, bağlanmaktan korkan, aşırı risk almaktan kaçınmayan, abartıcı, aşırı hareketli, çabuk inanan, fazla kontrolcü bir kişiliğe sahiptirler. Çekingen tavırları vardır ve duyguları aşırı gizlerler. Ayrıca dağınıklıktan hiç hoşlanmayan bir yapıya sahiptirler.
Astera ismini taşıyan kişilerin olumlu yönleri; çok sıcakkanlı, tutkulu, aşırı planlı, mükemmeliyetçi, titiz ve duyarlı, hayatı çok hızlı yaşarlar, gelenekçi, insancıl, ekip çalışmasına yatkın, yönetici vasfına sahip, sözüne güvenilir, çalışkan, inatçı, prensipli, pratik zekâlı, yardım sever ve özverilidirler.
Astera ismini taşıyan kişiler genellikle yuvarlak ve belirgin yüzleri, dar alınlı ve düz kaşlara sahiplerdir. Saçları koyu, kalın telli ve kıvırcık yapıdadır. Astera ismine benzer isimler bulunmamaktadır.

Astera isminin anlamı dikkate alınarak bakıldığında çocuklara konulması caiz isimlerden olduğu söylenebilir. Ancak yine de isim koyarken Astera isminin anlamı ve kişilik özellikleri gözden geçirilmelidir.  Astera isminin numerolojisine bakıldığında; toplam 75 çıkmaktadır. Astera isminin alfabedeki harf sıralaması ile bu sonuç bulunur. Astera ismine sahip ünlüler; Bu ismi taşıyan ünlü bulunmamaktadır.

astera-isminin-anlami-71206
Astera İsminin Anlamı

Astera isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Çiçek Adı

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Astera ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Astera ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Astera ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Astera ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Astera ismini kullanan bulunmamaktadır.

Astera isminin Türkiye sıralaması

Astera en çok kullanılan 29922. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 12657. isimdir.

Astera isminin Harf Analizi

Kişiye Astera ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Astera İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Astera ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Astera isminin anlamını gözden geçirin!

Astera İsminin Numerolojisi

Astera isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
S: yirmi iki
T: yirmi dört
E: altı
R: yirmi bir
A: bir
TOPLAM: 75

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap