Asri İsminin Anlamı

 Asri İsmi

Asri İsminin Anlamı Erkekler için koyulacak isimlerden biridir, kaç tane anlamı var göz atalım. Bu ismin toplamda üç farklı şekilde anlamı olduğunu söyleyebiliriz. Bu anlamların sırasıyla neler olduğuna geldiğimiz zaman Çağdaş, Çağcıl, zamana uygun, asra ait, zamana uygun şekilde anlamlarına sahiptir. Ülkemizde Asri ismini kullananların sayısı olarak ise toplamda 115 kişide görülmüştür. Farsça, Arapça kökenlidir. Asri isminin Kuran-ı Kerim’de geçip geçmemesine baktığımız zaman geçmez. Asri isminin TDK’deki anlamı sadece Çağdaş şekilde olduğunu belirtebiliriz.

Her bir ismin kendine ait bir kişilik analizine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Aynı şekilde Asri isminin kişilik analizinin ne olduğunu, olumlu ve olumsuz taraflarını ele alalım. İlk olarak olumlu taraflarıyla ilgili olarak bir inceleme yapmaya başladığımız zaman Asri isminin kişilik analizi içerisinde pek çok yanların mevcut olduğunu görmekteyiz. Bakımlı ve çekici biridir. Aynı zamanda ılımlı özelliğe sahiptir. Çevresine karşı bu tür davranışlar sergilemesinden dolayı tercih sebebi olmasına neden olmuştur. Özellikle onlarda bulunan şeytan tüyü ise daima farklı şekilde olmalarına neden olmuştur.

İstedikleri hemen herkesin gönlünü sorunsuz şekilde kazanabilme potansiyeline sahiptirler. Küçük şeylerle çok kolay şekilde mutlu olabilen bir özelliklere sahiptir. Bu özelliklere sahip olmasından dolayı yaşamı daha pozitif şekilde sürdürebilmelerine neden olmuştur. Aktif ve canlı bir yaşam tarzı içerisinde olmak onlar için önemlidir. Sırf bu yüzden dolayı da yaşamlarını daima hareket halinde geçirmeyi amaç edinirler. Neşeli ve hoşgörülü bir kimselerdir. Kolay kolay çevresinde değer verdiği ve sevdiği insanlara kin beslemeyen bir özelliklere sahip olmasıyla dikkat çekerler. Saf ve bir o kadar da hevesli bir kişiliğe sahiptirler. Sporcu ve aynı zamanda değişim isteyen yanları vardır.

Asri isminin olumsuz yanlarının neler olduğunu incelemeye başladığımızda ise duygularını bastırmayı severler. Bu sebepten dolayıdır ki kolay kolay duygularını dışa vuramazlar. Çevresindeki insanlara karşı haddinden fazla kuşkucudur. Sürekli olarak şüpheci bir davranış içerisinde olmaları bir süre sonra yaşamlarını da negatif şekilde etkilemeye neden olur. Yıkıcı ve incinen bir kişi olmak zorunda kalabilirler. Fiziksel özelliklerinin nasıl olduğuna geldiğimiz zaman sağlıklı bir görüntüye sahiptir. Saçları kalın ve düz şeklindedir. Yüz bölgesi geniş ve açıktır. Alın yapısı da düz ve geniş şekildedir. Asri isminin harf analizi tek tek bir araya getirirken hem titreşim hem de anlam yüklemesi yapar.

A Harfi: Enerjik ve atılgan bir kişi

S Harfi: Hayalperest bir insan

R Harfi: Tereddütlü bir kişi

İ Harfi: Duygusal ve hassas olan

Asri ismine benzer olan isimler vardır. Bu isimlerin benzerlik taşımasındaki en önemli etkenlerden biri ise benzer harf uyumlarından kaynaklı olduğunu söyleyebiliriz. Buna göre isim benzerliğine sahip olanları sıralamaya başladığımızda ise şunların olduğunu görmekteyiz; içinde isim geçtiğinden dolayı Basri, Nasri, ilk üç harf ses uyumundan dolayı Asrın, İlk ve son harf uyumundan dolayı askeri, İlk ve son harf uyumu olduğundan Ali, Ayperi, Asra, Ayçiçeği, Asrın diyebiliriz.

Erkek çocuğuna Asri ismine koyacak olanlar endişe duyabilir. Çünkü kimi isimlerin sakıncalı olması haliyle ismi koyayım mı koymayım mı şeklinde bir düşünce karmaşasına itmesine neden olur. Asri ismi caiz mi diyenler içinde bu ismi çocuğa koymanız konusunda engel teşkil edebilecek olumsuz bir durumun olmadığını söyleyebiliriz.

Asri ismiyle ünlüler dünyasında bir ünlü var mı diye merak edebilirsiniz. Ünlüler medyasında çok farklı isimlerde tanınan kişiler olabiliyor. Üstelik bunların bazısı sanatçı, bazısı oyuncu, futbolcu, siyasetçi olabiliyor. Asri ismine sahip olan ünlüler ile araştırma yaptığımız zaman olmadığını fark ettik. Zaten ülkemizde de nadir kullanılan bir isim olduğundan dolayı ünlülerde bu isme sahip olan yoktur.

asri-isminin-anlami-41
Asri İsminin Anlamı

Asri isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Çağdaş, çağcıl
  • 2 – Zamana uygun, asra ait.
  • 3 – Zamana uygun, çağdaş

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Söylenişi: asri:
Kuran ‘da geçmiyor.

Asri ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Asri ismini kullanan 115 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Asri ismini kullanan 19 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Asri ismini kullanan 6 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Asri ismini kullanan 17 kişi bulunmaktadır.

Asri isminin Türkiye sıralaması

Asri en çok kullanılan 5922. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 2956. isimdir.

Asri isminin Harf Analizi

Kişiye Asri ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

Asri İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Asri ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Asri isminin anlamını gözden geçirin!

Asri İsminin Numerolojisi

Asri isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
S: yirmi iki
R: yirmi bir
İ: on iki
TOPLAM: 56

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap