Asmin İsminin Anlamı

Asmin İsminin Anlamı

Anne ve baba adayları için dünyaya gelecek olan çocuklarına düzgün ve uyumlu bir isim bulmak büyük önem arz etmektedir. Ömürleri boyunca bu ismi kullanacak olan çocuklarına en doğru ve en düzgün ismi vermek için sıkı bir araştırma içerisine giren ebeveynlerin, karşılaştıkları isimlerden bir tanesi de Asmin ismi olmaktadır.

Bu ismin kız çocukları için kullanıldığı görülmektedir. Kökensel olarak incelendiğinde Asmin isminin kökeni Kürtçeye dayanmaktadır. Bu ismin Kürtçede gökyüzü, ufuk anlamlarına geldiği görülmektedir. Aynı zamanda Asmin isminin anlamı bir dağ çiçeği olarak da açıklanabilmektedir. Bahsi geçen çiçeğin yasemin olduğu da isme getirilen yorumlar arasında yer alır.

Bir isim araştırılırken öncelikle o ismin Kuran içerisinde geçip geçmediği ile ilgili sorgulama yapıldığı da görülebilmektedir. Bu bağlamda Asmin ismi Kuran’da geçiyor mu, sorusunun cevabı da sık sık araştırılmaktadır. Bu ismin Kuran içerisinde geçmediği söylenmektedir.

Herhangi bir kısımda, bir surede ya da âyette bu isme rastlanmamaktadır. Dini anlamda da bu isme getirilebilen bir anlamı olduğu görülmese de yine de genel anlamları itibarı ile Asmin isminin olumlu anlamlar taşıyan ve düzgün isimler arasında yer aldığı görülmektedir. Çocukların ömrü boyunca kullanacakları ve onlar için seçilmiş olan ismin anlamı büyük bir önemi taşımaktadır. Bu bağlamda Asmin isminin anlamı nedir, sorusunun cevabı da sıklıkla araştırılmaktadır.

İsim hakkında araştırma yapan kişilerin Asmin isminin kişilik özellikleri hakkında da fikir sahibi olmak istedikleri görülebilmektedir. Bu isme sahip olan kişilerin oldukça sevecen, canlı, alımlı, eğlenceli, çekici, gelişime açık ve dost canlısı ve kişiler olduğu görülmektedir. Aynı zamanda özgürlükçü bir ruh da Asmin ismine sahip kişilerde görülen önemli özelliklerdendir. Asmin ismine sahip kişiler, gelişimci, sempatik ve ilgili, şakacı, iyimser ve son derece saf, hevesli, hoşgörülü, genel itibariyle neşeli, sporcu, atletik, heyecanlı ve pozitif kişiler olarak tanımlanmaktadır.

Olumlu yönlerinin yanı sıra Asmin isminin olumsuz yönleri de bulunmaktadır. Bu olumsuz yönler arasında duygularını bastırma, bir konuyu veya kişiyi takıntı haline getirme, kolayca incinme, yıkıcılık ve kuşkuculuk bulunmaktadır. Genel olarak ismin olumlu anlamlarının olumsuz anlamlarından çok daha fazla olması sebebiyle Asmin isminin olumlu anlamlar taşıyan isimler arasında ele alındığı görülür. Bu isme sahip olan kişilerde genellikle hayırlı ve oldukça güzel kişilik özelliklerine rastlanır.

İsimle ilgili araştırma yapan kişilerin Asmin isminin fiziksel özellikleri hakkında da araştırma yaptığı görülebilmektedir. Bu isme sahip olan kişilerin geniş ve açık bir yüzleri, geniş ve düz alınları, büyük yuvarlak gözleri, eğri kaşları, enerjik, dik bir duruşları ve gür saçları bulunmaktadır. Bu isme sahip kişilerin fiziksel özellikleri oldukça olumlu şekillerde yorumlanmaktadır.

İsimle ilgili merak edilen bir diğer konu ise ismin harf analizidir. Bu bağlamda Asmin isminin harf analizi incelendiğinde isim içerisinde yer alan A harfinin atılganlığı, S harfinin hayalperestliği, M harfinin ticari zekayı; İ harfinin hassasiyeti, N harfinin ise sağduyulu olmayı yansıttığı görülmektedir. Harf analizi bakımından da Asmin isminin son derece olumlu anlamlar taşıyan bir isim olduğu görülmektedir. Bu bağlamda Asmin isminin olumlu yönleri oldukça fazladır diyebilmek mümkün olmaktadır.

Oldukça olumlu anlamlar taşıyan bu isim, Türkiye içerisinde de sıklıkla kullanılmakta olan kız çocuk isimlerinden bir tanesidir. Bu ismin 20 bini aşkın kişi tarafından kullanıldığı ve her geçen yıl da bu sayının artış gösterdiği istatistiklere bağlı olarak kanıtlanmış bir durumdur. Sık kullanılan ve tercih edilen isimlerden bir tanesi olan Asmin ismi, Türkiye’de en sık kullanılan 356.isimdir.

asmin-isminin-anlami-48789
Asmin İsminin Anlamı

Asmin isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Gökyüzü, ufuk
  • 2 – Bir dağ çiçeği.
  • 3 – [Bakınız: Yasemin]

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Kürtçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Asmin ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Asmin ismini kullanan 21.591 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Asmin ismini kullanan 2.845 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Asmin ismini kullanan 469 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Asmin ismini kullanan 861 kişi bulunmaktadır.

Asmin isminin Türkiye sıralaması

Asmin en çok kullanılan 685. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 356. isimdir.

Asmin ismini kullananların sayısı, son bir yılda 1.473 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Asmin isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Asmin isminin Harf Analizi

Kişiye Asmin ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

İ : Hassas ve duygusal anlamlarını çağrıştırır, i harfi olmazsa da olur.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Asmin İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Asmin ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Asmin isminin anlamını gözden geçirin!

Asmin İsminin Numerolojisi

Asmin isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
S: yirmi iki
M: on altı
İ: on iki
N: on yedi
TOPLAM: 68

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap