Asenat İsminin Anlamı

Asenat İsminin Anlamı

Anne ve baba olmaya hazırlanan kişiler kız çocuklarına isim seçimi yaparken her zaman en güzel ismi belirlemeyi hedeflemektedir. Bu nedenle özellikle kız çocuğunun olmasını bekleyen kişiler değişik ve modern isimler arasından tercih yapmak isteyebilir. Pek çok anne baba adayı isim seçimi yaparken özellikle son zamanlarda duyulmayan, farklı ve değişik olan isimlere yoğunlaşmaktadır.

Kız çocukları için farklı, anlamı değişik ve hoş telaffuza  sahip bir isim seçimi gerçekleştirmek isteyen kişilerin karşısına ise sıklıkla Asenat ismi çıkmaktadır. Özellikle pek çok kişinin çocuklarına Asenat ismini vermesinin ardından bebek bekleyen pek çok aile de çocuğuna Asenat ismini koymuştur. Bu ismi ilk kez duyan ve anlamını merak eden kişiler ise Asenat isminin anlamı nedir? Sorusunun cevabını araştırmaktadır.

Genel bir açıklama yapıldığında Asenat isminin anlamları arasında ilk sırada kız çocuk, ikinci sırada kız arkadaş, üçüncü sırada ise kız bebek anlamları yer almaktadır.  Bu nedenle hem anlamı güzel olan hem de telaffuzu farklı olan bir ismi kız çocuğuna  vermek isteyen kişiler Asenat ismini tercih etmektedir. Bu ismi ilk kez duymuş olan ve çocuğuna vermek için araştıran kişilerin merak ettiği bir diğer soru ise Asenat ismi Kur’an-ı Kerim içerisinde geçiyor mu? Sorusudur.

İbranice kökenli kız çocuklarına verilen Asenat ismi Kur’an-ı Kerim içerisinde geçmeyen isimler arasında yer almaktadır. Bu doğrultuda genel bir değerlendirme gerçekleştirildiğinde Arapça kökenli olmasına rağmen Kur’an-ı kerim içerisinde yer almayan bu ismin çocuklara verilmesinde herhangi bir sakınca bulunmadığı görülmektedir.

Asenat  ismini tercih etmek isteyen kişilerin sorduğu ve merakla araştırdığı konulardan bir diğeri de Asenat isminin Türkiye sıralaması olmaktadır. Türkiye’de en çok tercih edilen isimler listesinde yer alan ismi 2330. sırada yer almaktadır. En çok tercih edilen kız çocuğu isimleri arasında ise 1065. sırada ismi bulunmaktadır.

Ancak isim seçimi yapılırken  yalnızca Asenat isminin anlamına dikkat edilmemeli ismin analizi de göz önüne getirilmelidir. Genel bir açıklama yapıldığında Asenat isminin olumlu yönleri arasında yaratıcılık, adalet duygusu, zevk, sevecenlik, estetik kaygılarının yüksek olması, sosyallik, engellilik, nezaket, hoşgörü, uzlaşmacılık, ilim, zarafet gibi özellikler bulunmaktadır. Bütün bunların aksine Asenat isminin olumsuz yönleri arasında ise zor affetme, aşırı detaycılık gibi özelliklerin bulunduğu görülür.

Bu nedenle çocuğuna Asenat ismini koymak isteyen kişiler çocuğunun oldukça hassas ve inatçı olabileceğini göz önünde bulundurmalıdır. Bu bilgiler göz önünde bulundurularak Asenat isminin çocuklara verilip verilmeyeceği konusunda bir karar verilmelidir. Tüm bunların yanı sıra Asenat isminin olumlu ve olumsuz yönleri karakteri etkiliyorsa fiziksel özellikleri de etkilemektedir. Asenat isminin çocuklarda fiziksel olarak gösterdiği etkiler arasında atletik vücut, pürüzlü cilt, yuvarlak gözler, koyu renk kaşlar, gamze, düz saç ve ince ses gibi özellikler bulunmaktadır. Bu isme sahip olan kişilerin genellikle benzer fiziksel özelliklere sahip olduğu görüldüğü için genelleme yapılması mümkün.

Anne ve baba adayları çocuklarına isim seçimi yaparken  iki çocuğunun benzer isimlere sahip olmasını isteyebilir. Bu noktada pek çok ebeveynin birbiri ile uyumlu isim arayışı içerisine girdiği görülmektedir. Eğer sizler de Asenat ismi ile uyumlu bir isim arayış içerisindeyseniz aşağıda yer olan listeden tercihinize gerçekleştirebilirsiniz. Listede yer alan tüm isimler caiz ve anlamı güzel isimler arasında bulunmaktadır.

Asenat ismi ile uyumlu isimler arasında Asel, Asil, Adil, Adalet, Asabiyet, Aidiyet isimleri yer almaktadır. Bu isimler arasından bir ismin seçilmesi ve çocuklara verilmesinde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.  

asenat-isminin-anlami-68833
Asenat İsminin Anlamı

Asenat isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 2 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Kız evlat.
  • 2 – Asenath; Eski Ahit’te Hz. Yusuf’un Mısırlı eşinin adı. İsrailoğulları kabilelerine önderlik edecek olan Efraim ile Manase’nin annesi.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: İbranice
Kuran ‘da geçmiyor.

Asenat ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Asenat ismini kullanan 1.633 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Asenat ismini kullanan 167 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Asenat ismini kullanan 31 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Asenat ismini kullanan 24 kişi bulunmaktadır.

Asenat isminin Türkiye sıralaması

Asenat en çok kullanılan 2330. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 1065. isimdir.

Asenat ismini kullananların sayısı, son bir yılda 323 kişi artmıştır.

Asenat isminin Harf Analizi

Kişiye Asenat ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

S : Hayalperest bir kişiliği uyandırır, s harfinin olması iyidir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

T : Duygularını zor açabilen birini akılda uyandırır,T harfini çok tercih edilmemelidir.

Asenat İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Asenat ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Asenat isminin anlamını gözden geçirin!

Asenat İsminin Numerolojisi

Asenat isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
S: yirmi iki
E: altı
N: on yedi
A: bir
T: yirmi dört
TOPLAM: 71

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap