Arı Sütü Nasıl Saklanır?

Kovan ürünleri arasında bulunmakta olan arı sütü en değerli ürün olarak bilinmektedir ve arı sütünün birçok faydası olduğu günümüzde herkes tarafından bilinmek..

Kovan ürünleri arasında bulunmakta olan arı sütü en değerli ürün olarak bilinmektedir ve arı sütünün birçok faydası olduğu günümüzde herkes tarafından bilinmektedir. Arı sütünden maksimum faydayı sağlayabilmek için doğru şekilde muhafaza etmek gerekmektedir Şimdi Arı sütünden nasıl uzun süre faydalanabileceğinize dair belli başlı ipuçlarına hep beraber Waka.

Arı sütü normal oda sıcaklığında beklediği zaman etkisini kaybedecektir arı sütü protein Çelik Sebir gıda olduğundan dolayı normal oda sıcaklığında parçalanır ve etkisiz hale gelir bu nedenlerden ötürü büyük Özen göstermeniz son derece önem teşkil eder. Üstünü eksi 20 derecede saklanması tavsiye edilmektedir Eğer arı sütü bal ya da diğer kovanın ürünleri ile karıştırılırsa bu durumlarda 4 derecede saklayabilirsiniz.

Açık krem rengine sahip olan arı sütü için olumsuz koşullara maruz kaldığı zaman içerisinde koyulaşma görülmektedir bu nedenlerden ötürü arı sütünün yoğurt ve krem edebi bembeyaz renge sahip Diğer ürünlerle karıştırılması daha mümkün olmamaktadır.

Arı sütü gibi ürünlerin saklama koşulları dikkate alındığı takdirde arı sütünün eczanelerde nasıl alınması küt göz önünde bulundurulmalıdır Çünkü arı sütünün sağlıklı bir ortamda uzman kişilerden tedarik edilmesi oldukça büyük önem teşkil eder.

Japonya’daki bilim adamlarının yaptığı araştırmalara göre normal oda sıcaklığında bırakılan arı sütünün bozulan maddesinin royalaktin maddesi olduğu tespit edilmiştir.

Bu madde işçi arıların yanına bırakıldığında ise işçi arıların kraliçe arıya dönüştükleri ve 2 kat büyüdüklerini gözlemlemiştir Ayrıca işçi arıların İki haftalık bir ömrü varken bu madde sayesinde ömürlerinin 7 seneye çıktığı da gözlemlenmiştir. Bu sebeplerden ötürü arı sütünün saklanması sırasında büyük Özen göstermeniz gerekiyor çünkü elverişli ortamda saklanmazsa royalaktin denilen madde etkisini tamamen kaybedecektir.

Arı sütünün faydaları saymakla bitmez bu nedenlerden ötürü özellikle ve gelişme çağındaki çocukların tüketmesi tavsiye edilmektedir. Günlük dozun üzerinde tüketilmesi tavsiye edilmez içeriğindeki güçlü yapısından dolayı uzun süre vücudun dirençli kalmasını ve birçok hastalığın tedavisinde yan eleman olarak kullanılmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap