Arhan İsminin Anlamı

Arhan İsminin Anlamı

İsim anlamları konusu ülkemizde oldukça fazla bir şekilde araştırılmaktadır. Çünkü yeni doğan çocuklar için tercih edilecek ismin, güzel bir anlama sahip olması anne ve babalar açısından büyük bir öneme sahiptir. Ülkemizde en çok tercih edilen isimlerin yanında farklı olan isimlerde mevcuttur. Bu isimlerden biri olan Arhan isminin anlamı nedir? açıklanacak olursa; Üstün nitelikli, gururlu bakan anlamına gelirken, aynı zamanda aydınlık ve yiğit anlamına da gelmektedir. Arhan TDK’deki anlamı ise, dürüst hükümdar ve üstün nitelikli anlamına gelmektedir.

Genellikle erkek çocukları için tercih edilen Arhan isminin kökeni, Arapça ve Farsça olduğu için ortak kökene sahiptir. Anne ve babalar açısından dikkat çekici ve önemli olan konulardan bir tanesi de, tercih edecekleri ismin Kuran ayetlerinde geçip geçmediği konusudur. Arhan ismi Kuran’da geçmemektedir.

Yapılan isim anlamlarının yanında dikkat çeken ve birçok kişi tarafından önemli görülen konular arasında kişilik analizleri yer almaktadır. Arhan isminin kişilik analizi hakkında detaylı bir açıklama yapılacak olursa; Bu isme sahip kişiler, genellikle lider vasıflı olmaları ile bilinmektedir. Bir ortama girdikleri zaman dikkatlerin kendi üzerinde olmasından büyük keyif alırlar. Önde olmayı ve dikkat çekmeyi sevmektedirler. Çok fazla arkadaşları yoktur. Çevredekiler tarafından soğuk ve samimi olmadıkları söylenmektedir. İkili ilişkilerde kıskanç olabilmektedirler. Hayatlarını iş odaklı belirleyerek, konforlu bir yaşam için çalışmaktadırlar. Tam bir işkolik oldukları söylenebilir. Gezmeyi ve yeni kültürler tanımayı hobi olarak benimsemişlerdir.

Arhan isminin olumlu yönleri arasında sabırlı, planlı, öncü, aşırı ilgiden hoşlanmayan, mesafeli, kuralcı, kararlı, yalnız kalmaktan sıkılmayan, tutumlu, doğal davranışları seven, yönetici vasfına sahip olan, çalışkan, sözüne güvenilir, sorumluluk sahibi ve mantıklı olması yer alır.

Olumsuz yönleri arasında ise çabuk inanan, bağlanmaktan korkan, detayları sevmeyen, dağınık, abartıcı, aşırı olarak risk almaktan korkmamaları ve limitsiz olmaları yer alır.

Arhan isminin fiziksel özellikleri açıklanacak olursa; Uzun boylu ve yapılı bir vücuda sahiptirler. Genellikle elleri ve ayakları büyük, kemiklidir. Köşeli ve belirgin bir yüze sahiptirler. Yanakları geniş ve ovaldir. Saçları koyu renkli ve buklelidir. Uzun bir burun yapısına sahiptirler. Sert ve tok bir ses tonuna sahiptirler.

Kişilik analizlerinin yanında birçok kişi tarafından dikkat çeken konulardan bir tanesi de, isimler konusunda yapılan harf analizi konusudur. Arhan isminin harf analizi açıklanacak olursa; A: Enerjik ve atılgan olan kişileri çağrıştırmaktadır. R: Tereddütlü olan kişileri temsil etmektedir. H: Durağan ve sakin yapıdaki kişileri temsil eder. A: Enerjik ve atılgan olan kişiler olmaktadırlar. N: Sağduyulu bir kişiliği çağrıştırır.

İlk çocukları için Arhan ismini tercih eden anne ve babalar açısından önemli olan konular arasında, bu isme benzer olan isimler yer almaktadır. Arhan ismine benzer isimler arasında erkek isimleri açıklanacak olursa; Tarhan, Erhan, Bedirhan, Burhan, Gökhan, Ayhan, Armağan, Oğuzhan, Tarhan, Turhan, Acarhan, Karhan, Gülhan Atakan ve Akın yer almaktadır. Benzer kız isimleri arasında ise, Neslihan, Reyhan, Perihan, Nurhan, Aslıhan, Mirhan, Arzuhan, Seyhan, Aryan ve Arzuman yer almaktadır.

İsimlerin dinen caiz olup olmadığı konusu, birçok kişi tarafından oldukça önemli bir noktadadır. Arhan ismi caiz mi sorusuna verilecek en net cevap, bu ismin caiz olmayan ve sakıncalı isimler arasında yer almadığı olacaktır.

İsim tercihlerinde önemli olan faktörlerden bir tanesi de, tercih edilen isme sahip olan ünlü isimlerin varlığıdır. Arhan ismine sahip olan ünlüler hakkında yapılan araştırma sonucunda, bu isme sahip olan herhangi bir ünlünün varlığına rastlanmamıştır. Ülkemizde Arhan ismini taşıyan ünlü yoktur.

Arhan isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Aydınlık Ve Yiğit
  • 2 – Üstün nitelikli, dürüst hükümdar.
  • 3 – Üstün nitelikli, gururlu bakan

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Farsça/Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Arhan ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Arhan ismini kullanan 1.039 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Arhan ismini kullanan 276 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Arhan ismini kullanan 158 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Arhan ismini kullanan 123 kişi bulunmaktadır.

Arhan isminin Türkiye sıralaması

Arhan en çok kullanılan 2794. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 1345. isimdir.

Arhan ismini kullananların sayısı, son bir yılda 70 kişi artmıştır.

Arhan isminin Harf Analizi

Kişiye Arhan ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

R : Tereddütlü birini çağrıştırır, olmasa da olur.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

Arhan İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Arhan ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Arhan isminin anlamını gözden geçirin!

Arhan İsminin Numerolojisi

Arhan isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
R: yirmi bir
H: on
A: bir
N: on yedi
TOPLAM: 50

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap