Argan Nasıl Kullanılır?

Argan ağacının içerisinde bulunan tohumlardan elde edilen soğuk pres yöntemiyle çıkarılan Argan yağı çoğunlukla yaşlanma karşıtı Kozmetik ürünlerde ve güzellik..

Argan ağacının içerisinde bulunan tohumlardan elde edilen soğuk pres yöntemiyle çıkarılan Argan yağı çoğunlukla yaşlanma karşıtı Kozmetik ürünlerde ve güzellik ürünlerinde kullanılan organik bir ürün olmaktadır.

Argan yağının ham şekli genellikle tırnaklarda ve saçlarda kuvvetlendirmek amaçlı olarak kullanılır.

Cildin daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlar. Günümüzde kullanılan birçok Kozmetik ürününün içerisinde şampuanların içerisinde bol miktarda mevcuttur.

Özellikle kadınların ilgi alanı olan Kozmetik ürünlerinin büyük bir bölümünün içerisinde yer alması Argan yağının ülkemizde yaygın bir şekilde biliniyor olmasını sağlayan en önemli etkenlerin başında gelmektedir.

İnsan sağlığı açısından oldukça verimli organik bir ürün olan Argan yağı doğru bir şekilde kullanıldığı zaman oldukça verimli sonuçlar elde edilebilir.

Argan yağı nasıl kullanılmalıdır?

Ham Argan yağı Yemekler için değil, kozmetik ve Vitamin mineral destekleri için kullanılmalıdır. Içinde bulundurduğu vitaminleri ve yağ asitlerinin muhafaza eden henüz kızarmamış tohumlara sahip olan ham Argan yağı uzun süre kullanılabilmesi için belli başlı muhafaza şekillerinin uygulanması gerekmektedir.

Içeriğinde bulunan vitamin ve minerallerin uzun süre muhafaza edilebilmesi için argan yağını opak renge sahip ve ultraviyole ışınlarını geçirmeyecek bir cam şişe içerisinde saklamak en doğru sonuçları almanıza yardımcı olacaktır.

Argan yağını doğru şekilde muhafaza ederseniz hem tırnaklarınızı güçlendirmede hem saçlarınızı kuvvetlendirme de önemli sonuçlar alacağınız gibi, beraberinde yaşlanma karşıtı olarak da kullanabilir ve Kozmetik ürünlerini kuvvetlendirici ek ürün olarak kullanabilirsiniz.

Avucunuzun içine birkaç damla Argan yağı damlattıktan sonra tüm yüzeyi yağ ile kaplan ana kadar gülüşünüze ufak dairesel hareketlerle masaj uygulamasını gerçekleştirin.

Başka bir kap içerisinde eşit miktarlarda Argan yağı ile limon karıştırılır ve Bu karışım tırnaklarınızı kuvvetlendirmek ve daha fazla parlaklık sağlamak için kullanılır.

Ortaya çıkarmış olduğunuz karışımın içerisinde ellerinizi 10 dakika kadar beklettikten sonra tırnaklarınızın daha parlak bir görüntüye sahip olduğunu Sizler de fark edeceksiniz.

Argan yağını saçınıza uygulamak istediğiniz de Öncelikle uç kısımlarından başlayarak uygulayın ve saçınızın tamamen yağ ile kapladığından emin olduktan sonra temiz bir havlu ile başınızı Sarın.

Ardından bu havluyu yarım saat kadar bekletebilirsiniz daha güçlü bir sonuç elde etmek istiyorsanız bir gece boyunca saçınızda tutabilirsiniz.

Duştan çıktıktan sonra Argan yağı ile yapacağınız masaj vücut losyonu ile karıştırıldığında Vücudunuzun daha yenilenmiş ve daha dinç olduğunu göreceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap