Arefe Günü İle İlgili Sözler

Arefe Günü İle İlgili Sözler Arefe günleri, bayramlardan önceki günler olduğu için büyük bir coşkuyla karşılanır ve bu özel günde bayram için hazırlıklar yapılır. İslam aleminde sevgi ve coşkuyla karşılanan arefe günü sevdiklerimiz için de önemlidir ve bayramın en güzel habercisi olan bu güzel günü en iyi şekilde kutlamak gerekmektedir. Bu özel günler için akıllarımıza güzel sözler gelmeyebilir ancak elbette de çok özel ve güzel sözler bulunmaktadır.

Bayramın habercisi olan arefe gününde bayramlıkları giymek için çok tatlı bir heyecan bulunur. Akrabalara yapılacak ziyaretler düşünülür ve oradaki güzel anlar büyük bir coşkuyla hayal edilmeye başlanılır. Bu nedenle bu güzel ve özel gün için de sözler mevcuttur ve arefe günü ile ilgili sözler mutlaka sevdiklerimize iletilmelidir. Böylece hem sevdiklerimizle aramızdaki bağı güçlendirmiş olur hem de güzel bir tebessüm oluşur.

Bunun için okunması gereken özel sözler her zaman merak konusu olmuştur ve eğer arefe günü ile ilgili en güzel sözleri seçmek istiyorsanız doğru adrestesiniz gerekmektedir. Peki arefe günü ile ilgili sözler nelerdir?

Arefe Günü İle İlgili Sözler

Arefe Günü İle İlgili Sözler

Tüm İslam âleminin arefe günü mübarek olsun.

Bayramın en güzel habercisi, arefe gününüz kutlu olsun.

Duanın faziletlisi, Arefe günü yapılandır. Beyhekî

Bizleri arefe sabahına kavuşturan Mevla’mıza şükürler olsun.

Dualarda buluşmak dileğiyle arafe günü kutlu olsun.

Arefe ne güzel gündür. O gün rahmet kapıları açılır. Hz. Muhammed

Arefe günü, kalbinde zerre miktar iman olanlar dahi bağışlanır.

Affettim dediğin bir kulunda ben olayım! Ya Rabbi! Afereniz hayrolsun.

Allah’ın kullarını cehennemden en çok azad ettiği gün arefe günüdür.

Arefe günü, kulağına, gözüne ve diline sahip olan mağfiret olur. Taberanî

Rahmet kapıları dört gece açılır. O gecelerde yapılan dua reddolmaz.

Arefe gününe hürmet edin! Arefe, Allah’ın kıymet verdiği bir gündür. Deylemî

Her gününüzün bayramı muştulayan arefe günü gibi olması duasıyla.

Hayatınızdaki tüm bekleyişlerin arefe günü bayramı beklediğiniz gibi olması dileklerimle.

Bayramları müjdeleyen arefe günleri ne kutlu zaman dilimleridir. Hayırlı olsun.

Arefe gününüzü kutlar, sevdiklerinizle birlikte nice güzel günlere erişmenizi Allah’tan niyaz ederiz.

Dualarınız kabul, amelleriniz makbul, yüreğiniz huzurla dolsun. Arefe gününüz kutlu olsun.

En güzel bayramlara hep birlikte sağlıkla ve huzurla erişebilmek duasıyla… Arefe gününüz mübarek olsun.

Bugün arefe! Mükâfatından mahrum kalmayalım. Hayırlısı ile bayrama kavuşmak dileğiyle.

Yüzünüzün ay gibi parlak ve bayram edeceğiniz günlerin hiç bitmemesi duasıyla, Arefe gününüz kutlu olsun.

Arefe gününüzün en güzel bayramları sizlere ulaştırması duasıyla. Gününüz mübarek olsun.

Dostlukların birleştiği, kardeşliğin hiç bitmediği, nice güzel bayramları muştulayan Arefe gününüz mübarek olsun.

Allah’tan mağfiretin istendiği bugünlerde hepimizin affa mazhar olması Duasıyla.. Arefe gününüz kutlu olsun.

Küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmet ve şefkat dolu günler dileğiyle. Arefe gününüz kutlu olsun.

Bugün kulların bayram sabahına günahsız ve temiz olarak çıkacaklarını müjdeledikleri bir gündür. Hayırlı olsun.

Heyecanla bayramı gözlediğimiz bugünde son orucunuz kabul, bekleyişleriniz hayırlara vesile olsun, arefe gününüz kutlu olsun.

Tüm yürekler sevinç dolsun, umutlar gerçek olsun, acılar unutulsun, dualarınız kabul ve arefe gününüz mübarek olsun.

Sizlere en güzel ve coşkulu olan bayramları müjdeleyen bugünde en güzel bayramlara erişebilmeniz duasıyla. Arefe gününüz kutlu olsun.

Bugünün feyiz ve bereketi üzerinizden eksik olmasın. Niyetleriniz makbul, amelleriniz kabul olsun. Arefe gününüz kutlu olsun.

Kalpler vardır sevgiyi paylaşmak için, insanlar vardır yalnız kalmamak için, özel günler vardır dostluğu paylaşmak için. Arefe gününüz kutlu olsun.

Arefe heyecandır, arefe neşe içinde bekleyiştir, arefe büyük günün müjdeleyicisidir. Arefe gününüz mübarek olsun, hanenize huzur dolsun.

Bir avuç dua, sıcak bir mesaj, bir kucak sevgi, kapatır mesafeleri birleştirir gönülleri kalbiniz nur, haneniz huzur dolsun. Arefe Gününüz Kutlu Olsun.

Kim ki arefe gününde bin kere İhlas süresini okursa, Allah’u Teala ona istediğini verecektir. Münavi, Feyzül Kadir. Arefe gününüz kutlu olsun.

Arefe gününde vefat eden yakınlarımızın belki de en çok ziyaret edildiği bu günlerde sizlerin de sevenleriniz hiç eksik olmasın. Gününüz kutlu olsun.

Sevdiklerinizle birlikte unutulmaz bir bayram yaşamanız dileklerimle. Arefe gününüzü ve şimdiden bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

Hayır kapılarının sonuna kadar açık, kaza ve belaların bertaraf olduğu günde yaşadığınız tüm sorunları alıp götürmesi dileğiyle. Arefe gününüz kutlu olsun.

Sevdiklerinizle birlikte unutulmaz bir bayram yaşamanız dileklerimle. Arefe gününüzü ve şimdiden bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

Yüreğine damla damla umut, günlerine bin tatlı mutluluk dolsun. Sevdiklerin hep yanında olsun, yüzün ve gülün hiç solmasın. Arefe gününüz kutlu olsun.

Yarın afefe, ertesi gün bayram. Ne gece bitiyor ne gidenler dönüyor. Ne de yüreğimizdeki bu yangınlar sönüyor. Bizi feraha çıkar Allah’ım.

Sadece çocukların değil, tüm insanlığın adeta çocuk heyecanı ile bayramı beklediği günlerin sonuncuna geldik. Arefe gününüz kutlu olsun.  Arefe gününüz kutlu olsun.

Bir avuç dua, bir kucak sevgi, sıcak bir mesaj kapatır mesafeleri, birleştirir gönülleri, bir sıcak gülümseme, bir ufak hediye daha da yaklaştırır bizi birbirimize.

Güzellik, birlik, beraberlik dolu, her zaman bir öncekinden daha güzel ve mutlu bir gün diliyoruz. Büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz. Arefe gününüz kutlu olsun.

Adaletin terazisi, varlığın yaratıcısı, merhametin tek göstergesi olan yüce yaratan Allah hayırlı dualarda bulunan müminlerinin dualarını kabul eder. Arefe gününüz kutlu olsun.

Dostluğu, sevgiyi ve geleceği. Aşımızı, ekmeğimizi, soframızı. Hüznümüzü, acımızı, yalnızlığımızı paylaştığımız; birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissedeceğimiz günler olsun. Arefe gününüz kutlu olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap