Ankara Büyükşehir Belediyesi İşçi Alımı 2019-2020

Ankara Büyükşehir Belediyesi işçi alımı 2019-2020 yılında ihtiyaç duyulan pozisyonlar için gerçekleştirilmeye başlandı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi işçi alımı 2019-2020 yılında ihtiyaç duyulan pozisyonlar için gerçekleştirilmeye başlandı.

5,5 milyon nüfusu ile Türkiye’nin en kalabalık ikinci büyük şehri olan Ankara’da büyükşehir belediyesinin yanı sıra Çankaya Belediyesi gibi ilçe belediyeleri de sık sık işçi ve personel alımı yapmaktadırlar.

Ankara Belediyesi iş ilanları 2019 ile ilgili olarak yazıda detay bilgi bulabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2019-2020

Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı 2019 hem belediye bünyesinde hem de belediyeye bağlı olarak faaliyet gösteren bazı şirketlerde sürmektedir.

Söz konusu şirketler Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne gelir katkısı sağlamaktadırlar. Ankara Belediyesi işçi alımı 2019-2020 için başvuru yapan adaylar herhangi bir yazılı sınava tabi tutulmazlar.

Ankara Belediyesi iş başvurusu için adaylar çeşitli pozisyonlara ve departmanlara yerleştirilmek için sözlü sınava girerler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İşkur ile de Ankara Belediyesi tarafından yayınlanan iş ilanlarını görüp, başvuruda bulunmak mümkündür. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde bu yıl sıklıkla işçi alımı görülen bölümler şunlardır:

Kırsal hizmetler
Yazı işleri
Temizlik işleri
Zabıta dairesi
Sosyal hizmetler
Fen işleri

Ankara Büyükşehir Belediyesi işçi alımı memur alımına göre daha sıklıkla olmaktadır. Belediye kadrosunda sözleşmeli işçilere öncelik vermekte ve onlara ihtiyaç duymaktadır.

Hem sosyal haklar hem de mesai saatleri ve koşulları açısından işçilerin memurlardan çok farklı koşulları bulunmamaktadır.

Ankara Belediyesi İş İlanları 2019-2020

Ankara Büyükşehir Belediyesi iş ilanları için başvurular işçiler açısından taşeron işçi ve sözleşmeli işçi pozisyonlarına olmaktadır.

Memur statüsünde çalışmak isteyenlere KPSS puanı koyulmuştur ancak işçiler büyükşehir belediyesinin resmi internet sitesini ve Ankara İşkur kurumunu takip edebilirler.

Ankara Belediyesi iş başvuru formu internet üzerinden doldurulmalıdır. Belediyenin insan kaynaklarına gönderilen öz geçmişler değerlendirmeye alınmaz.

İş ilanları için bazı örnek pozisyonlar:

Çöp kamyonu sürücüsü
Şoför-yük taşıma
Beden işçisi
Temizlik görevlisi
Makine bakımcı
Doğalgaz kalorifer ateşçisi
Makine bakımcı

Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde işçi ve personel olarak çalışabilecek çok sayıda pozisyon mevcuttur. Son olarak Ankara Sincan Belediyesi’ne yerleştirilmek üzere 23 şoför alımı için ilan verilmiştir.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İşkur 2019-2020

Belediyelere taşeron işçi alımlarının durdurulmasının ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi de İşkur ile işçi alımı yapmaya başlamıştır.

Ankara Belediyesi İşkur ile iş ilanlarına başvuru yapılabilmesi için İşkur sistemine üyelik kaydının oluşturulması gerekmektedir. İşçi alımları İşkur görüşmeleri ile gerçekleşmektedir ve sözlü olarak yapılmaktadır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi; Başkent doğalgaz, ASKİ, Etimesgut Belediyesi, Polatlı Belediyesi, Çankaya Belediyesi gibi kurumlar ile de işçi alımları gerçekleştirmektedir. Ankara Büyükşehir Belediyesi güncel iş ilanları için bu tip kurumların siteleri de takip edilebilir.

Çankaya Belediyesi Personel Alımı 2019-2020

Ankara Büyükşehir Belediyesi gibi çok sayıda işçi ve personel alımı yapan kurumlardan biri de Çankaya Belediyesi’dir!

Çankaya’da yaklaşık 1 milyon kişi yaşamaktadır ve bu bölgedeki belediyeye de sıklıkla işçi alımı yapılmaktadır. Çankaya Belediyesi Personel Alımı 2019 için en güncel ilanlar kurumun resmi web sitesinden ve İşkur sitesinden yayınlanır. İşkur Çankaya Belediyesi işçi alım ilanlarına başvuru yapabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Çankaya ve Etimesgut gibi birçok ilçe belediyesi için de adaylarla iş görüşmesi yapmaktadır. İş başvuru formunu doldurup göndermeden önce ilanları beklemeli ve bu doğrultuda başvuru yapmalısınız.

Ankara’da Polatlı Belediyesi iş ilanları da çok sayıda kişi tarafından yakından takip edilir, bunun nedeni ise burada sanayinin ve dolayısıyla yatırımların oldukça gelişmeye başlamasıdır.

Başta Şişecam olmak üzere birçok fabrika ve şirket bu bölgede yer alır. Bu özellikle paralel olarak Polatlı Belediyesi de sıkça işçi alımı gerçekleştirmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap