Amena İsminin Anlamı

Amena İsminin Anlamı

Amena İsminin Anlamı Amena ismi son zamanlarda sıklıkla kullanılan ve pek çok kişinin isim bulma arayışı içerisinde olduğu dönemde değerlendirdiği isimlerdendir. Anne ve babaların çocuklarına isim bulma sürecinde sorduğu “Amena isminin anlamı nedir?” sorusunın cevabı pek çok kişi tarafından araştırılmakta ve merak edilmektedir. 

Uzmanların açıklamalarına göre bebeğe koyulan isimler kişilikler üzerine etki etmekte ve karakter oluşumuna yardımcı olmaktadır. Bu nedenle ebeveynler çocuklarına isim koymadan önce anlamlarını araştırmalıdır. Amena isminin anlamına bakıldığında bu ismin ilk anlamının güvenilir ve dürüst olduğu görülmektedir. Bir adet anlamı olan bu isim Arapça kökenlidir.

Arapça kökenli olan Amena ismi, Kuran’da geçmeyen isimler arasında yer alır. Bu isim Kuran içerisinde geçmiyor olsa da anlamı oldukça iyi olduğu için çocuklara verilmesinde herhangi bir sakınca yoktur. Türkiye’de paylaşılan 2022 verilerine bakıldığında Amena isminin Türkiye sıralaması hakkında bilgi sahibi olmak mümkündür. Türkiye’de pek çok kişinin çocuğuna verdiği Amena ismi en çok tercih edilen 13.923. isimdir. Kız çocuklarında bu ismin tercih edilme sırası ise 5.507 olarak bilinmektedir.

Amena isminin verildiği çocukların özellikleri konusunda araştırma yapılmak isteniyorsa bu isme sahip olan kişilerin genellikle siyah rengi sevdiği görülmektedir. Genel bir değerlendirme yapmak gerekirse Amena ismine sahip olan kişilerin karakter özellikleri arasında kendine güven, kararlılık, enerji, hızlı öğrenme gibi özelliklerin bulunduğu görülür. Ancak her ismin olduğu gibi Amena isminin de olumsuz özellikleri vardır. Amena ismi incelendiğinde Amena isminin olumsuz yönleri arasında karamsarlık, ani ruh hali değişimi, disiplinsizlik ve kırılganlık gibi özelliklerin bulunduğu görülür.

Amena ismi tercih edilmeden önce dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de Amena isminin harf analizi olmaktadır. Amena isminin harf analizine göre A harfi atılganlığı, M harfi ticarete olan yatkınlığı, E harfi sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etme gücünün olmasını,  N harfi sağduyuyu, A harfi atılganlığı işaret etmektedir.  

Amena ismini çocuğuna vermek isteyen kişilerin sorduğu sorulardan birisi de “Amena ismi caiz midir?” sorusudur.  Amena ismi sakıncalı isimler arasında yer almamaktadır. Bu nedenle Amena isminin çocuklara verilmesinde herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Ebeveynler ismi çocuklara verirken Amena isminin numerolojisi ya da anlamına bakarak tercihte bulunabilirler.

Amena isminin numerolojisine bakıldığında A harfinin bir, M harfinin on altı, E harfinin altı, N harfinin on yedi, A harfinin ise bire işaret ettiği görülmektedir. Tüm harflerin karşılık geldiği sayılar toplandığında Amena isminin numerolojisi 41 olmaktadır.

Amena ismini çocuğuna koyan kişiler ikinci bir çocuğu olduğunda bu isme uygun isim arayışı içerisine girmektedir. Amena ismine uygun olan isimler arasında hem erkek çocuklarına hem de kız çocuklarına koyulabilecek isimler vardır. Eğer siz de Amena ismi ile uyumlu isim arayışı içerisindeyseniz ilk üç harfi uyan, son dört harfi uyan, son üç harfi uyan isimler arasından bir isim seçebilirsiniz. Amena ismi ile uyumlu olan isimler “Amedia, Amba, Ametta, Aymira, Amine, Amera, Mira” gibi isimlerden oluşmaktadır. Bu isimlerden birini seçmeniz durumunda çocuklarınızın isimler birbiriyle uyumlu olacaktır.

Yeni ebeveyn olarak kişiler isim seçmeden önce iyi bir şekilde analizini yapmalı ve analizleri doğrultusunda isim seçimi gerçekleştirmelidir. İsmin doğru bir şekilde analizinin öğrenilmemesi durumunda olumsuz etkilerini çocuk üzerine görmek olasıdır. Eğer çocuğunuz için bir isim arayışı içerisindeyseniz harf analizine, yorumlarına, anlamına, numerolojisine ve daha pek çok özelliğine bakarak karar vermeniz önerilmektedir. Bu şekilde seçim yapan ebeveynlerin çocuklarının daha olumlu özelliklere sahip olduğu biliniyor.

amena-isminin-anlami-35453
Amena İsminin Anlamı

Amena isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Güvenilir, Dürüst

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçmiyor.

Amena ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Amena ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Amena ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Amena ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Amena ismini kullanan bulunmamaktadır.

Amena isminin Türkiye sıralaması

Amena en çok kullanılan 13923. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 5507. isimdir.

Amena isminin Harf Analizi

Kişiye Amena ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Amena İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Amena ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Amena isminin anlamını gözden geçirin!

Amena İsminin Numerolojisi

Amena isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
M: on altı
E: altı
N: on yedi
A: bir
TOPLAM: 41

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap