Alpha İsminin Anlamı

alpha-isminin-anlami-26216

Alpha İsminin Anlamı Nedir?

Alpha isminin ne anlama geldiği merak edilir. Öyle ki bu ismi çok fazla duymuş olduğumuz söylenemez. Zaten Türkiye’de ismin kullanılabilirliğini incelemeye başladığımız zaman ise kimse tarafından kullanılmamıştır. Alpha isminin anlamı nedir dendiği zaman Yunan harfi anlamlarına çıkar. Cinsiyet olarak bakıldığı zaman ise erkekler için kullanılır. Buna göre erkek bir çocuğunuz olduğu zaman isterseniz hiç kullanılmayan bu ismi ona verebilirsiniz. Köken açısından baktığımız zaman ismin Türkçe olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda İsmin Kuran da geçip geçmediği de bir başka merak konusu olabiliyor.

Alpha TDK’deki anlamı yoktur. Normalde tek bir anlam olarak kullanılır o da Yunan Harfi şeklindedir. Alpha isminin kişilik analizi nasıl olduğu ile ilgili olarak biraz incelemelerimizi yapmaya başlayalım. Çok fazla romantik özelliğe sahiptir. Aynı zamanda duygusal yönleri ağır basar. İnce fikirli olmaları özellikle iş hayatlarında da takdir toplamalarına neden olur. Sevecen insanlardır. İnsanlar ile oldukça iyi şekilde anlaşırlar. Fakat bir insanı sevmezlerse bir daha sevme huyu çok fazla olmayacaktır. Karakter olarak baktığımız zaman ise biraz zor olarak ifade edeceğimiz özelliklerde olduğunu söylememiz gerekir.

Hırslı yapıları vardır. Kafalarına koyduğu her ne varsa onu bir an evvel gerçekleştirmek içinde yola koyulur. Hızlı ve sorunsuz şekilde her istediklerine tek tek ulaşma yolunda emin adımlarla ilerleme yapar. Özellikle çok fazla sıcak kanlı olmalarından dolayı haliyle arkadaş edinme konusunda olası bir sorun yaşamalarının önüne geçecektir. Tam aksine pek çok kişi ile güzel bir bağ kurup iyi arkadaşlık elde edebilme imkanı sunacaktır. Kalplerinde her daim sevgi vardır. Kin ve nefret gibi kötü duygulardan olabildiğince uzak durur. Alpha isminin olumlu tarafları bu şekildeyken bir de olumsuz taraflarına değinmeye başlayabiliriz. Olumsuz yanlarına değinmeye başladığımız da ise utangaçtır. Çekimser bir davranış içerisine girebilir. Hassas bir yapıdadır. Böyle olmasından dolayı herhangi bir olumsuz durum olduğunda çok çabuk şekilde etkilenmelerine neden olur. Alıngan yönleri söz konusu olabiliyor. Alpha isminin harf analizi nasıl olduğu ile alakalı olarak bir inceleme yapmaya başladığımız zaman şu şekildedir:

A Harfi Atılgan ve enerjik olan bir kişi

L Harfi: Sanatsal yeteneğe sahip olan biri

P Harfi:  Kendinden emin olan bir kişi

H Harfi: Sakin ve durağan olan

A Harfi: Atılgan ve enerjik olan bir kişi

Alpha ismine benzer isimler vardır. Bu isimler ismin içerisinde geçen harften kaynaklı olarak birbirine doğal olarak benzerlik göstermiş olduğunu da söyleyebiliriz. Alpay, Alpas, Abna, Abba, Alphege, Alphanso, Alpar, Alper, Alijha olduğunu söylememiz mümkündür. Alpha ismi caiz mi konusu da son derece önem verilen konuların başında yer alır. Çünkü kimi isimlere bakıldığı zaman  caiz olmuyor. Haliyle caiz olmadığından dolayı da bebeklere koyulması sakıncalı olarak görülmesine neden oluyor. Bu durumun Alpha isminde ne olduğunu incelediğimiz zaman hiçbir şekilde sakıncalı olmadığını da söylememiz gerekir. Buna göre Alpha ismi caiz mi diyenler için evet yanıtını verebiliriz. Böylelikle çocuklarınız için bundan sonra bu ismi verirken artık çekinmenizi gerektirecek bir durum söz konusu olmayacak

Alpha ismine sahip olan ünlüler var olup olmadığı ile ilgili olarak incelemeye başlayalım. Yapacağımız incelemeler sonrasında ise ünlülerde böyle bir ismin olmadığını görmekteyiz. Bu ismin zaten ülkemizde hiç kimse tarafından kullanılmadığını belirtmemiz gerekir. Doğal olarak sizlerde farklı ve daha önce hiç kimse tarafından koyulmamış bir isim arayışına girdiyseniz Alpha ismini koyabilirsiniz.

Alpha isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 1 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Yunan harfi

Cinsiyeti: Erkek
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Alpha ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Alpha ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Alpha ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Alpha ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Alpha ismini kullanan bulunmamaktadır.

Alpha isminin Türkiye sıralaması

Alpha en çok kullanılan 27333. isimdir.

Erkek isimleri arasında, en çok kullanılan 20983. isimdir.

Alpha isminin Harf Analizi

Kişiye Alpha ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

P : Kendinden emin birini çağrıştırır,olabilir.

H : Sakin ve durağan anlamı uyandırılır,olmazsa da olur.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Alpha İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Alpha ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Alpha isminin anlamını gözden geçirin!

Alpha İsminin Numerolojisi

Alpha isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
L: on beş
P: yirmi
H: on
A: bir
TOPLAM: 47

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap