Alımlı İsminin Anlamı

alimli-isminin-anlami-88989

Alımlı İsminin Anlamı

Pek çok kişi gebelik süreci başladığında bebeğine isim araştırmaya başlar. Bazı kişiler büyüklerinin isimlerini tercih ederken bazı kişiler daha yeni yeni duyulmaya başlayan isimler üzerinde durmaktadır. Alımlı ismi de yeni nesil dikkat çeken isimlerden bir tanesidir. Bebeğine Alımlı ismini koymayı düşünen kişiler ise Alımlı isminin anlamı nedir? Diye internet üzerinden araştırma yapar. Oldukça hoş anlamları bulunur.

Alımlı ismi göz alıcı, cazibeli, çekici anlamına gelmektedir. Diğer anlamları ise gururlu, kurumlu, çalımlı demektir. Türkçe kökenli bir isimdir ve kız çocuklarına verilebilir.

Çocuklara isim verme konusunda özellikle aile büyükleri ismin Kuran’da geçip geçmediğini merak etmektedir. Alımlı ismi Kuran’da geçiyor mu? Diye merak edenlerdenseniz bu isim Kuran’da geçmemektedir. Ancak kutsal kitapta yer almaması çocuğunuza bu ismi vermeyeceğiniz anlamına gelmez.

Genel isim sonuçları arasında Alımlı ismi Türkiye’de kaç kişide var?  Sorusu merak uyandırmaktadır. İsteyenler istatistik sonuçlarını inceleyebilir. Birçok kişinin bu adı seçtiği düşünülürse sizler de oldukça hoş anlamlara sahip olan Alımlı ismini tercih edebilirisiniz.

İsim konusunda uzman kişiler isimlerin anlamlarınızla beraber özelliklerini de açıklamaktadır. Alımlı isminin özellikleri nelerdir diye incelediğimizde şu ifadeleri görmekteyiz; Alımlı ismine sahip kişiler liderlik vasfı taşırlar. Kendilerine özel görüş ve düşünceleri bulunur. Kesinlikle diğer insanların etkilerinde kalmazlar ve onları söyledikleri ile hareket etmezler. Sorumluluk sahibidirler ve verilen görevden asla kaçmazlar. Bu kişiler cesur karakterlidir. Ancak bazen bu kadar cesur davranmamaları ve diğer insanların düşüncelerini de dikkate almaları önerilmektedir.   

Araştırmalar esnasında isimlerin olumlu ve olumsuz yönleri ile karşılaşabilir ve Alımlı isminin olumlu yönleri hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilirsiniz. Alımlı ismine sahip kişiler atak bir yapıya sahiptir. Bu sebeple bazen sakarlık yaşayabilirler. Olayların gidişatına göre karar vererek atmaları gereken bir sonraki adımı planlarlar. Bu kişilerin hayat felsefesi yaşayarak öğrenmektir.

Hoşgörülü ve dürüst oldukları kadar iyilik yapmayı da çok severler. Seyahat etmeyi çok severler. Merhametlidirler ve enerjik bir yapıları vardır. Alımlı isminin olumsuz yönleri; iş kolik, uykuyu sevmezler, hesap yapmayı çok severler, maddi durumlarına çok dikkat ederler. Çok kolay kırılabilirler.

Uzmanların Alımlı isminin fiziksel özellikleri hakkında paylaştığı bilgiler; dar alınlı, kalın dalgalı ve gür saçlı, büyük ve yuvarlak göz, köşeli çene yapısı, kaşları eğridir.

İsimlerin kendilerine has bazı özellikleri vardır ve uzmanlar tarafından bunların analizi yapılmıştır. Alımlı isminin kişilik analizi hakkındadikkat çeken unsurlar; enerjik ve atılgandırlar. Mantıkları ile hareket Alımlı isimli kişiler yolları analiz etmede ve algılamada çok başarılıdırlar. Sanatsal yetenekleri çok fazla gelişmiştir. Pek çok alanda başarı gösterebilirler ve yeteneklerini göstermeyi severler.  Çok duygusaldırlar ve çok kolay incinebilirler. Bu sebepten dolayı da insanlar iletişim kurmayı çok sevmezler. Bu kişiler özellikle ticaret konusunda çok başarılıdırlar.

Sizi sevindiren ve heyecanlandıran kız bebeğiniz için Alımlı ismini düşünüyor ve güzel anlamından dolayı da bu ismi vermek istiyorsanız ancak kafanızda caiz mi değil mi diye de düşünüyor olabilirsiniz. Alımlı ismi caiz mi? Sorusuna vereceğimiz cevap evettir. Çünkü bu isim caiz olmayan isimler listesinde yer almamaktadır.

Gerek ses uyumu gerekse yazım kuralları sebebiyle bazı isimler birbirine benzemektedir. Alımlı ismine benzer isimler; Ali, Âlim, Salim, Selim, Aslı, Algı, Alkın, Alkin, Alime, Alican, Alkan, Asi, isimleridir.

Bazı anne ve baba adayları bebeklerine ünlülerin isimlerini vermeyi tercih ederler. Alımlı isimli ünlüler araştırıldığında herhangi bir ünlünün Alımlı ismine sahip olduğu görülmemiştir.

Alımlı isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 3 farklı şekilde tanımlanmıştır.

  • 1 – Bir Niceliği Ölçmek İçin Kendi Türünden Seçilen Örnek Ve Değişmez Parça; “Birtanem, Biriciğim
  • 2 – Göz alıcı, çekici, cazibeli.
  • 3 – Gururlu, kurumlu, çalımlı

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Türkçe
Kuran ‘da geçmiyor.

Alımlı ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Alımlı ismini kullanan bulunmamaktadır.
İstanbul’da Alımlı ismini kullanan bulunmamaktadır.
Ankara’da Alımlı ismini kullanan bulunmamaktadır.
İzmir’de Alımlı ismini kullanan bulunmamaktadır.

Alımlı isminin Türkiye sıralaması

Alımlı en çok kullanılan 13637. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 4980. isimdir.

Alımlı isminin Harf Analizi

Kişiye Alımlı ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

M : Ticarete yatkın biri fikrini uyandırır, m harfinin sağında ve solunda muhakkak a harfi barındırmalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

I : Hassas anlamını çağrıştırır, ı harfi olmazsa da olur.

Alımlı İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Alımlı ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Alımlı isminin anlamını gözden geçirin!

Alımlı İsminin Numerolojisi

Alımlı isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
L: on beş
I: on bir
M: on altı
L: on beş
I: on bir
TOPLAM: 69

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap