Aleyna İsminin Anlamı

Aleyna İsminin Anlamı

Aleyna birçok anlamı ile beğenilen bir isimdir. Bizim üzerimize bizim hakkımızda ya da bizim, bize, bizim üstümüze gibi anlamlara gelmektedir. Aleyna isminin anlamı, kız çocuklarına son dönemlerde en çok yakışan ve tercih edilen adlardan biridir. Aleyna isminin anlamı yanında başka değişik isimlerle de bir araya getirmek suretiyle güzel bir bütünlük yakalamak mümkündür.

Aleyna İsminin TDK deki Anlamı Aleyna isminin kullanımı yaygın olduğu için anlamları merak edilmektedir. Aleyna isminin TDK deki anlamı bu doğrultuda esenlik içinde ve esenliğe sahip kişi anlamındadır. İsimler içerisindeki harfler ile de analiz edilebilmektedir. Aleyna isminin analizi şu şekildedir; 

 • Olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. 
 • En yetenekli kişiliktir. Sanatsal yönleri bulunmaktadır ve birçok alanda yetenek sahibidir. 
 • Ruhsal dünyası çok karışıktır.  
 • Geçmişindeki olayları hiç unutmaz. Kinci bir kişiliğe sahiptir. Güçlü bir karakteri vardır. 
 • Sağduyu sahibi bir kişiliktir. Üstün güçlere ve yeteneklere sahiptir. 6. his duygusu gelişmiştir. 
 • Olayları algılama duygusu gelişmiştir. Mantıklı düşünme en üst seviyededir. 

Aleyna isminin kişilik analizi  gizil gücünüz tümüyle hizmet ve düzenle ilintilidir. Güvenilir biri olduğunu diğer insanlara ispatlar. Düzenli, yardımsever, dürüst ve samimi bir insandır. Önemli işler başarmak için çabalar. Yoğun ve uzun saatler boyu çalışarak ve pratikliği kullanarak bunu başarabilir. İfade ve irade gücüyle ortaya koyar ve bu üstünlük taslamak anlamına gelmez. Tanrısal iradenin olumlu bir uyumudur. Tinsel olaylara pratik bir şekilde yaklaşır. Aleyna isminin anlamı ve özelliklerinden biri de kişisel maddi çıkarları önemsememesidir.

4 yapıcı sayısıdır ve ona sadık kalacak herhangi bir örgütlenmenin kurulmasına yardımcı olabilir. Çok girişken yapıya sahiptir ve etrafa enerji saçar. Aleyna isminin kişilik analizi olarak sanata düşkün olmasının yanı sıra sanatsal yeteneklere de sahiptir der. Sıkıntıların üstesinden gelmeyi başarır. Sağduyulu bir insandır. Olaylar karşısında soğukkanlı kalır ve pozitif bakar.  Aleyna isminin anlamı olumlu yönleri şu şekildedir;  kendine güveni tam olan, rekabetten korkmayan, kararlı, enerjik, açık sözlü, fikrini açıkça ifade edebilen, mert, girişimci kişiler olarak söylenir. Ayrıca cesur, risk almaktan korkmayan, hızlı öğrenen, amacına uygun hareket eden, önderlik etmeyi seven, maceraya atılmaktan korkmayan, yenilikleri seven, hareketli, samimi, lider, atılgan, cömert, güçlü, deneyimlerinden ders çıkaran kişidir.

Aleyna isminin olumsuz yönleri karamsar, kolay etki altında kalan, çabuk değişen fikirler, disipline olmakta zorlanan, kırılgan, zora gelemeyen, şartlara göre çabuk yön değiştiren bir yapıya sahiptir. Aleyna isminin anlamı arasında olmasa da Aleyna isimli kişiler güvenilirdir. Aleyna isminin fiziksel özellikleri İnce uzun, atletik yapıya sahip, kafa şekli uzun ve üçgenimsi, bazılarının boynu kısa, omuzları geniş, keskin güçlü yüz hatlarına sahip, iri gözleri olan, geniş ve çukurlu bir çeneye sahip, ince dudaklara sahip ve alnı ise geniştir. Aleyna isminin anlamı ile uyumlu bir görünüşleri vardır. Kararlı ve etkileyici bir ses tonu vardır. 

Aleyna ismine benzer İsimler  Abaza, Ahmet,Abdülala,  Açelya, Ada, Adelina, Afra, Agra, Ağa, Ağça, Ahfa, Ahla, Ahmed Yahya, Ahmet Buğra,  Ajda,  Akasma,  Akasya,  Akboğa,  Akbora,  Akça,  Akçakoca, Ala, Alabora, Alangoya, Alara gibi isimler Aleyna ismine benzer isimler diyebiliriz. Ortak özellikleri ise çoğunlukla aynı harfle başlayıp bitmesidir. Aleyna ismi caiz mi en merak edilen konulardan biri de isimlerin caiz olup olmadığıdır. Aleyna ismi caiz mi sorusuna ek olarak ikinci bir soru Aleyna isminin Kur’an’da geçip geçmediğidir. Bu isim Kur’an-ı Kerim’de yer alır. Aleyna ismi caizdir.  Aleyna ismine sahip ünlüler şarkı sanatçısı Aleyna Tilki, Aleyna Kalaycıoğlu, Aleyna Çalışkan, vb gibi isimler Aleyna ismine sahip ünlüler arasındadır.

aleyna-isminin-anlami-98992
Aleyna İsminin Anlamı

Aleyna isminin Anlamı Nedir, Ne demek, 6 farklı şekilde tanımlanmıştır.

 • 1 – “Biriciğim” in bir biçimi
 • 2 – Bizim üzerimize, bizim hakkımızda. Bize.
 • 3 – Esenlik ve güzelliklere sahip, esenlik içinde olan
 • 4 – Uyanış, uyanma
 • 5 – Değerli, kıymetli
 • 6 – Sevgili.

Cinsiyeti: Kız
Kökeni: Arapça
Kuran ‘da geçiyor.

Aleyna ne demek? Sözlük anlamı ne?

Türkiye’de Aleyna ismini kullanan 61.588 kişi bulunmaktadır.
İstanbul’da Aleyna ismini kullanan 13.409 kişi bulunmaktadır.
Ankara’da Aleyna ismini kullanan 4.473 kişi bulunmaktadır.
İzmir’de Aleyna ismini kullanan 3.585 kişi bulunmaktadır.

Aleyna isminin Türkiye sıralaması

Aleyna en çok kullanılan 270. isimdir.

Kız isimleri arasında, en çok kullanılan 140. isimdir.

Aleyna ismini kullananların sayısı, son bir yılda 212 kişi artmıştır.

Aşağıdaki grafik, Aleyna isminin en son hangi yıllar popular olduğunu, o yıl doğan bebeklere verilen kız isimleri arasında kaçıncı sırada olduğunu göstermektedir.

Aleyna isminin Harf Analizi

Kişiye Aleyna ismiyle hitap ettiğimiz zaman harflerin titreşimleri hem toplumda hem de hitap ettiğimiz kişide kişiliğine ait anlamalar yüklemektedir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

L : Sanatsal yeteneğe bir kişiliğe sahip izlemi yaratır, l harfi isimde barındırabilir.

E : Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele etmeyi çağrıştır,soyadınız da dahil bir tane e harfi olabilir.

Y : Geçmişten iyi ders alan manası uyandırır,duruma göre konabilirse de olmaması daha iyidir.

N : Sağduyulu bir özelliğe sahip olduğunu çağrıştırır, n harfi fena değildir.

A : Atılgan-enerjik anlamı uyandırır,ikiden fazla bu harften olmamalıdır.

Aleyna İsmi Caiz mi Konulabilir mi ?

✔ Aleyna ismi caiz olmayan, sakıncalı isimler listesinde geçmemektedir. Yinede isim koyarken Aleyna isminin anlamını gözden geçirin!

Aleyna İsminin Numerolojisi

Aleyna isminde bulunan harflerin ,alfabede karşılık gelen sıra numaralarının toplamı, isminizin numeroloji sayısını vermektedir.

A: bir
L: on beş
E: altı
Y: yirmi sekiz
N: on yedi
A: bir
TOPLAM: 68

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap