Alçıpan Nasıl Yapılır?

alcipan-nasil-yapilir-29196

Alçıpan; sıcak ve soğuk hava yalıtımında etkin rol oynar. Alçıpan yapımı, montajı öncesinde zeminin hazırlıkları yapılıp uygulamaya geçilmelidir.

Alçıpan olan bir binada yalıtım sıcak hava yalıtımı kolayca sağlanır ve aynı zamanda ısı kaybı koruma daha çok güçlü olur.. Ülkemizde son zamanlarda sıklıkla gerçekleştirilen alçıpan artık eski binalara beklemeye başladım Çünkü alçıpan ısı yalıtımı konusunda insanlara ciddi avantajlar sağlamaktadır.

Alçıpan Yapımı Hakkında?

Duvar Kotonun ve düzlüğünün kontrolü nasıl gerçekleştirilmelidir?

Hangi duvara gidileceğini belirledikten sonra alçıpanın öbeklerinin kalınlığına göre giydirme duvarının bitiş bölgesi boyalı çırpı ile beraber döşemeye işaretlenir.

Düşünme üzerinde bulunan işaret şakul denilen araç yardımıyla tavana taşınır ve boyalı çırpı ipi yardımıyla tavana bir çizik atılır.

Islak Hacım ne malzemenin suya dayanıklı türden olması çok önemlidir bu şekilde hazırlama işlemini tamamlarsınız.

Yapıştırma alıcısının hazırlanması

Montajın düzgün ve kaliteli olabilmesi için kabın suyun ve aletin temizliğine dikkat ediniz. Hazırlanırken kabuğu suyu koyun ve üzerini kapatacak şekilde harç ekleyin ve işlem bittikten sonra yaklaşık iki dakika bekleyin..

Sonra karıştırarak homojen kıvama gelene kadar karıştırma işlemine sürdüren ve yapıştırıcı Açıların standart kullanım söyledi 45 dakika olduğundan dolayı bu süre zarfı içerisinde kullanın.

Yapıştırma alçısı ile alçıpan üzerindeki o bekleme işlemleri gerçekleştirdikten sonra yapıştırma harcı alçıpanın eni doğrultusunda En az 4 farklı bebek oluşacak şekilde Kırkar santim arayla beraber uygulanır.

Alçıpan üzerinden gerçekleştireceğiniz yapıştırma işlemlerinde 30 santim arayla şeritler halinde yapıştırmanın çok daha mantıklı olacaktır aynı zamanda uygulamanın daha kaliteli gözükmesini de sağlar.

Alçıpanların yerleştirilme durumu

Yerleştirdiğiniz alçıpanların altı levha yardımı ile mutlaka destek almalıdır. Tavanda bulunan çırpı ipi ile izine göre alçıpanları mutlaka döşeyin fazla ya da eksik bıraktığınız takdirde Dışarıdan çok çirkin bir görüntüye sahip olur.

Sonra terazi yardımıyla çırpı ipinin izine göre düzgün olup olmadığını kontrol işlemini gerçekleştireceksiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap