Aile Sağlık Sigortası Neden Yaptırılmalı?

Aile Sağlık Sigortası Neden Yaptırılmalı? Yaptırılması kişilere önerilen sağlık sigortaları arasında yer alır. Özel sağlık sigortası SGK’nın sunmuş olduğu sağlık hizmetlerini destekler. Genel olarak aile sağlık sigortası Özel sağlık sigortası olarak da bilinir. Özel sağlık sigortasının asıl amacı aslında ailede bulunan tüm bireylerin geleceğinin koruma altına almaktır.

Aile bireylerinin geleceğini koruma altına almak isteyen özel sağlık sigortası bu yönde poliçe hazırlar. Bu sayede kişinin sigorta yaptırması üzerine birinci dereceden akrabaları da sigortadan yararlanma imkanına sahip oluyor. Sigorta poliçeler içerisine ailelerin dahil edilmesi ekonomik teminat seçeneklerinden yararlanma imkanını sunar.

Seçkin tedavi teminatları içerisine bakıldığı zaman sigortalı kişilere iki farklı teminat sunulur. Sigortalı kişilere sunulacak olan iki farklı teminata baktığımız zaman karşımıza ilk olarak yatarak tedavi gelir. Aynı zamanda sigortalı kişilere sunulmuş olan ikinci teminat ise ayakta tedavi olarak karşımıza çıkar. Bu iki durum özel sağlık şirketleri tarafından teminat kapsamında yer alır.

Yatarak tedavi kapsamında baktığımız zaman karşımıza ilk olarak yoğun bakım üniteleri içerisinde kişilere yapılan tedaviler olarak karşımıza çıkar. Yatarak tedavi kişilerin rahatsızlıklarının 24 saatten fazla sürmesi olarak bilinir. Oda hizmetleri, ameliyathane gibi birçok durumlar yatarak tedavi kapsamına girer.

Ayakta tedavi Teminatlarına baktığımız zaman kişilerin 24 saatten az bir sürede tedavi olma imkanlarına verilen isimdir. Ayakta tedavi tek başına verilen bir imkân değildir. Bu nedenle ayakta tedavi teminatından yararlanmak isteyen kişiler yatarak tedavi teminatını da alması gerekir.

Başka İçerik:  LPG ve Dizel Yakıt Tüketim Farkları

Aile Sağlık Sigortası  ile Dünyanın Her Yerinde Sağlık Hizmeti

Aile Sağlık Sigortası  ile Dünyanın Her Yerinde Sağlık Hizmeti

Aile sağlık sigortası şartlarına baktığımız zaman bu özel sigorta sadece Türkiye sınırları içerisinde geçmez. Kişi yurt dışında kalmak istiyorsa veya yurt dışı seyahatine çıksa bile yaptırmış olduğu aile sağlık sigortasının geçerliliği bulunuyor.

Yurt dışına seyahate çıkan bir aileye bakıldığı zaman yurt dışında rahatsızlanarak hastaneye gittiği zaman Türkiye de yaptırmış olduğu aile sağlık sigortası kişiyi korur. Aynı zamanda kişilerin yurt dışında kaza riski ile karşı karşıya kaldıkları zaman gittikleri hastanede bu sigorta türü geçerli olacaktır. Aile sağlık sigortası poliçesi içerisinde yer alan kapsamlar ve limitler doğrultusunda birçok yerde kişiler korunur.

Hekim ve Hastane Seçimi Yapabilme Serbestliği!
Hekim ve Hastane Seçimi Yapabilme Serbestliği!

Hekim ve Hastane Seçimi Yapabilme Serbestliği!

Aile sağlık sigortası yaptıran kişilerin herhangi birinin rahatsızlanması sonucu gidilen hastanede hekim seçme şansları bulunur. Aynı zamanda kişilerin poliçe imzalarken sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu hastaneler poliçe içerisinde yer alır. Kişiler rahatsızlık yaşamaları durumunda poliçe içerisinde yer alan hastaneler arasında tercih yaparak tedavi olma imkanlarına sahip olurlar.

Devlet Teşviki!

Özel sağlık sigortalarında devlet teşviki uygulamaları başlamış durumda. Kişiler özel sağlık sigortası yaptırırken aile sağlık sigortası yaptırmaları da gerekir. İle sağlık sigortası yaptıran bireylere yönelik olarak devlet sigorta pirim ödemelerinde vergi indirimleri uygular. Bundan dolayı kişiler genel olarak sigorta yaptırırken ailesini de göz önüne alarak onlara da sigorta yaptırır.

Düşük Tedavi Ücretleri?

Düşük tedavi ücretleri genel olarak özel sağlık sigortası yaptıran kişilere yönelik yapılmış bir uygulamadır. Özel hastanelerde tedavi olmak isteyen kişiler için genel olarak ücretler fazla olarak çıkar. Tedavi olmak isteyen kişiler ücretleri daha düşük ödeyerek tedavi olabilirler. Düşük tedavi ücreti ile özel hastaneye gitmek isteyen kişiler ailelerine ve kendisine özel sağlık sigortası yaptırmaları gerekir.

Başka İçerik:  Araba Bakımı Nasıl Yapılır?

Aile Sağlık Sigortası  ile Geniş Yaş Aralığı!

Özel sağlık sigortaları içerisinde geniş yaş aralığı da bulunur. Kişiler 18 – 56 yaş arasında olması yeterlidir. Belirtilen yaş aralığında olan kişiler özel sağlık sigortası kapsamında sigorta yaptırma imkanına sahiptir. Kişilerin yaptıracağı sigorta sayesinde evlenmemiş çocuklar 30 yaşına kadar güvence altına alınıyor.

Ömür Boyu Yenilenebilen Poliçe!

Ömür boyu yenilenebilen poliçe ömür boyu garanti veren sigortalar olarak bilinir. Genel olarak sigorta şirketlerinin kişilere yapmış olduğu sigortalar 1 yıl sürer. Ömür boyu yenilenen poliçe kişilerin vermiş olduğu onay sayesinde her yıl otomatik yenilenir.

Yeni Doğan Bebek Sigortası!

Yeni Doğan Bebek Sigortası da bulunur. Özel sağlık sigorta poliçeleri genel olarak 18 yaş ve üzerini kapsıyordu. Fakat şu an ki duruma bakıldığı zaman özel sağlık sigortaları yeni doğan bebekleri de koruyor. Bu nedenle yeni doğan bebekler doğdukları andan itibaren sigortalı olabiliyorlar. Aynı zamanda bebekler yurt dışında da hastalık tedavileri alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.


Giriş Yap